İnvicta 8926 Limited Bilgi ve Cam Modifikasyon Tavsiye

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

İnvicta 8926 Limited Bilgi ve Cam Modifikasyon Tavsiye

Mesaj atilla9090 » 29 May 2017, 01:38

Merhaba arkadaşlar,

Bir süredir forumu takip ediyorum, forumdan edindiğim bilgilerle İnvicta 8926 limited aldım. Saati hiç görmeden satın aldım internet üzerinden, başlarda pek içim ısınmadı ama sonradan başka saat arayışı içine girdiğimde saatin homage modeller içinde fiyat performans olarak çok iyi olduğunu fark ettim, bu saati uzun yıllar kullanmak istiyorum. Saatin camını safir cam ile değiştirmek istiyorum ancak nasıl olur camı nereden bulabilirim, saati açtırdığıma değer mi yada farklı bir modifiye tavsiyeniz var mı? Bu arada kadran kol vs. değiştirmek istemiyorum sadece luminasyonu arttırmak için tekrar boyatabilirim ancak onun haricinde farklı modifikasyon düşünmüyorum orjinallikten ayrılmamak için.
Değerli yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum, herkese iyi forumlar.
Resim
Kullanıcı avatarı
atilla9090

Re: İnvicta 8926 Limited Yardım.

Mesaj Başaran » 29 May 2017, 01:49

Bu saatten bende de var.Sizinde dediğiniz gibi ben de ısınamadım bu saate.Mekanizma Seiko olduğu için zaman tutması iyi.Ama saat karakteri olan bir saat değil.Halen kullanıyorum.Bu saate ekstradan bir şeyler yapmaya pek değeceğini sanmıyorum.Tabiki kararı verecek sizsiniz.
Kullanıcı avatarı
Başaran

Re: İnvicta 8926 Limited Bilgi ve Cam Modifikasyon Tavsiye

Mesaj atilla9090 » 29 May 2017, 02:00

Hocam sizdeki de limited modeli mi?
Limited olanlar düz 8926 ve OB modeline göre daha güzel bence, birde üzerinde seri numarası var o da biraz özellik katıyor saate. Ben saati bond nato kordon ile kullanıyorum bu şekilde saat çok daha güzel duruyor orjinal kordonuna göre size de tavsiye ederim.

Saate gelince bence bu saat satmaya değer bir saat değil 300-400 liraya bu saati satmaktansa kullanmak daha uygun benim için çünkü fiyat aralığı düşünüldüğünde benzer bir saat almak bile güç o fiyatlara. Safir camlar çok hoş görünüyor özellikle iyi AR kaplaması olanlar, forumda cam değişimi için ön ayak olabilecek birileri olursa ben camı safir yaptırmak isterim ozaman bu saat daha çok hoşuma gidebilir :)
Kullanıcı avatarı
atilla9090

Mesaj atilla9090 » 30 May 2017, 08:14

Arkadaşlar, fikir verebilecek yada yardımcı olabilecek kimse yok mu forumda.
Kullanıcı avatarı
atilla9090

Mesaj alihoca » 11 Haz 2017, 22:38

Bu çapta safir cam bulmak gerekir maliyeti yüksek olabilir. Bunun dışında saatin su geçirmezlik özelliği de ortadan kalkabilir.
Tempus erit auri pretium!
Kullanıcı avatarı
alihoca

Mesaj sardemir » 11 Haz 2017, 23:46

bence değmez bu saate safir cam ve işöilik masrafına. zira su geçirmemezlik özelliğinide yitirebilir. kimse garanti vermez cam değişmesi sonrasıda.
Kullanıcı avatarı
sardemir

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 144 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners