Davosa Saatleri nasıl bilirsiniz?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Davosa Saatleri nasıl bilirsiniz?

Mesaj fsenturk » 22 May 2017, 11:59

Dün istanbulda dolaşırken bir saatçinin önünden geçiyordum. Davosa marka bir saat gördüm. Rolex Submariner homage olan bir saatti. Herhalde çinden getirttikleri bir taklittir diye düşünmüştüm ama saniyesinin akışkanlığı taklit bir saatte olamayacak kadar inceydi ve kaliteli bir saat olduğu hissiyatını her halinden belli ediyordu. Mey saat tarafından Türkiyeye getiriliyormuş sanırım. Sizin bir tecrübeniz veya bilginiz var mı Davosa saatlerle alakalı? Fiyatı 3200 TL civarında bir saat.
Kullanıcı avatarı
fsenturk

Re: Davosa Saatleri nasıl bilirsiniz?

Mesaj mrbianco » 23 May 2017, 15:06

Merhaba Hocam

Bende otomatik bir isviçre saati arayışım sonucunda tanıştım Davosa markasıyla ve bir tane sizin bakmış olduğunuz Ternos modelinin Profesyonel versiyonundan (500m) satın aldım. Daha önce çok fazla otomatik saat kullanmamış biriydim o yüzden çok ince ayrınıtlar veremeyebilirim ama genel olarak saatin çok kaliteli olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Saatin üzerinde çok bilindik bir marka ismi olsa 5000-10.000 TL civarlarında olur fiyatı. Genel özellikleri İçinde ETA 2824-2 mekanizma mevcut, çift taraflı yansıma yapmayan safir cam, seramik bezel, çift conta ve kilitli tepe, 316L çelik kasa ve metal bilezik, bilezikler birbirine vida ile bağlı ve çok sağlam ayrıca benim aldığım modelde otomatik helyum valfide mevcuttu. Şimdiye kadar ortalama en fazla 4 saniye sapmayla (bazen hiç sapmadan) çalışıyor. Markayıda araştırdım almadan önce, geçmişi Geneva da 1861 yılına kadar dayanıyor. Daha önce Hasler & Co. S.A. adı altında üretim yaparken (kendi mekanizmalarını da yapmışlar) 1987 de DAVOSA markası adı altında faaliyet göstermeye başlamışlar. Özetle kaliteli bir isviçre saati benim gözümde (tabi forumda markalar hakkında daha bilgili arkadaşlar ne düşünür bilemiyorum) tek sıkıntısı Rolex Submarine çok benzemesi. Aşağıda linkte benim kolumdaiken çok iyi olmasa da bir fotosu mevcut :)

viewtopic.php?f=197&t=2894&start=9240#axzz4hnyuuEjs
Kullanıcı avatarı
mrbianco

Mesaj SeiKinetic » 24 May 2017, 15:59

Sub'a benzemesi olumsuz bir özellik değildir ki zaten asıl olayı budur saatin. Çakma olarak algılanmamalı, bir Sub kalitesine ve arka planına sahip olmasa da piyasadaki 5000 TL'ye kadar olan çoğu divera taş çıkartır. En başarılı homageların başında gelir. Sub'a giden yolda deneme sürüşü aşaması gibi düşünülebilir. Ancak, fiyat konusuna gelince ikinci ele yönelebilirsiniz. Çok çok temiz durumda Davosalar denk gelebiliyor forumda. Steinhart Ocean serisine de göz atabilirsiniz, ancak Davosa genel his ve kalite anlamında diğer homagelerden ayrılıyor.
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Mesaj kkaya » 29 May 2017, 21:59

Bugün Sirkeci'den, Campanola'dan aldım. Saati ithal eden de orada idi tesadüfen. Tanıştık ve fazlasıyla yardımcı oldu.
Saate gelince; benim çok beğendiğim bir tarz. Daha önce Orient Mako almıştım.
Ama Davosa kesinlikle bir üst ligde diyebilirim. Tabii ki benim yorumum teknik değil, sadece algım bu yönde.
Çok başarılı bir homage olduğu fikrine ben de katılıyorum.
Kullanıcı avatarı
kkaya

Mesaj kkaya » 29 May 2017, 22:37

Resim
Kullanıcı avatarı
kkaya

Mesaj kkaya » 29 May 2017, 22:39

Resim
Kullanıcı avatarı
kkaya

Mesaj ekdellal » 30 May 2017, 03:29

Hayırlı olsun. Kaça bıraktılar?

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
ekdellal

Mesaj mrbianco » 30 May 2017, 10:44

Hayırlı olsun güle güle kullanın. İkinci nesile bırakabileceğiniz bir saat :thumbup:
Kullanıcı avatarı
mrbianco

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 136 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners