Ömürlük quartz olmaz mı ?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Ömürlük quartz olmaz mı ?

Mesaj tugberk » 22 May 2017, 18:16

Pilli daha bile dayanıklı diyebiliriz aslında. Sonuçta parça değişimi pilli saat içinde geçerli.
Kullanıcı avatarı
tugberk

Mesaj muhammed » 22 May 2017, 18:18

Forumda pilli saatlere biraz acımasızlık yapıldığı kanaatindeyim şahsen

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
muhammed

Mesaj sedir » 22 May 2017, 20:49

muhammed yazdı:Forumda pilli saatlere biraz acımasızlık yapıldığı kanaatindeyim şahsen

Öyle bir durum yok. Sadece mekanik mikro mühendisliği nedeniyle mekanik saatlere hayranlık ve sevgi duyuluyor.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj muhammed » 22 May 2017, 23:02

Tabi ki mekanik saatlerin işçiliği ve kullanıcıya verdiği haz tartışılmaz ancak pilli saatlerinde kullanım kolaylığı ve mekanik saatlere göre daha iyi bir darbe dayanımına sahib olması benim için artı yönleri

Kullanıcı avatarı
muhammed

Mesaj FatihParlak » 27 May 2017, 14:26

uzun zamandır otomatik saat hayranıyım. üstte de değerli arkadaşlarımın yazdığı gibi otomatik saatlerin ince işçiliği hayranlık uyandırıcı. kolunuzdaki hissiyat da ayrıca keyifli diyebiliriz.ancak son zamanlarda özellikle saat sayısı birden fazla ve yopun tempo çalışan birisi olunca çekmeceyi açıp saati durmuş gördüğünüzde biraz siniriniz bozulabiliyor. en son saat tercihimde quartz bir saat aldım. quartz ı tercih etme nedenim dres saatin ince olması ve esktradan saniye olmaması. zira saat otomatik gibi durmakta. şu an keyifle takıyorum. Resim

FatihParlak

Mesaj FatihParlak » 27 May 2017, 14:26

uzun zamandır otomatik saat hayranıyım. üstte de değerli arkadaşlarımın yazdığı gibi otomatik saatlerin ince işçiliği hayranlık uyandırıcı. kolunuzdaki hissiyat da ayrıca keyifli diyebiliriz.ancak son zamanlarda özellikle saat sayısı birden fazla ve yopun tempo çalışan birisi olunca çekmeceyi açıp saati durmuş gördüğünüzde biraz siniriniz bozulabiliyor. en son saat tercihimde quartz bir saat aldım. quartz ı tercih etme nedenim dres saatin ince olması ve esktradan saniye olmaması. zira saat otomatik gibi durmakta. şu an keyifle takıyorum. Resim[IMG]https://uploads.tapatalk-

FatihParlak

Mesaj muhammed » 27 May 2017, 16:00

Çok şık bir saat güle güle kullanın. Bende otomatik saat kullandım. Dediğiniz gibi insan takarken gerçekten haz alıyor. Biraz ilgi ve bakım istiyo olmaları yoğun hayat temposunda beni biraz uğraştırdığından dolayı Quartz saat kullanmaya başladım. [emoji3] Tabi kimileri de otomatik saatlerin bakımı vs ile ilgilenmekten çok keyif alıyor. İlgi meselesi birazda :)

Kullanıcı avatarı
muhammed

Mesaj asymptote » 27 May 2017, 18:22

SeiKinetic yazdı:41 yıllık Quartz Seiko LC de halen çalışır durumda, oradan bakıyor bana şu an.

Quartzın ilk örneklerinden olsa gerek.. ;) :geek:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: parlakvepas ve 136 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners