Bir saat koleksiyonunun olmazsa olmazları

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Bir saat koleksiyonunun olmazsa olmazları

Mesaj theoeu » 26 May 2017, 02:00

Akla gelen iki klasik sub ve speedy heralde, dunyanin en populer iki saati olsalar gerek.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
theoeu

Mesaj Ankthas » 21 Haz 2017, 18:48

Naçizane görüşüm "Olmazsa olmaz" çok sert bir terim, gerçekten herkese göre değişebilir. Benim düşüncem her saat markasının ikonik markalarından oluşan bir koleksiyon hoş olurdu. Amiral gemilerinden bahsediyorum herkesin bildiği. Örnek vermek gerekirse, Cartier - Tank, Rolex - Submariner, Omega - Speedmaster, Seiko - 5 ya da Alpinist veya SKX009 çok var Seiko'da :), Orient - Mako ya da Bambino, Tissot T-Race, Casio G-Shock, Audemars Piguet - Royal Oak, Vostok Amphibian - Scuba Dude gibi. Örnekler pekala çoğaltılabilir.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Dag » 22 Haz 2017, 09:08

Kesinlikle bir Omega olmalı mümkünse Co-Axial :champ:
Kullanıcı avatarı
Dag

Mesaj rolexcollector » 29 Haz 2017, 23:45

kuyur yazdı:kiwi21 aslında model olarak kastetmiştim ama illaki bir çok arkadaş tür ile ilişkilendirerek yapacaktır bu listeyi. Sözgelimi bir çok saatsever submariner ve skx i aynı anda koleksiyonda tutmayı manasız görebilir, ama bende durum böyle değil çünki ben koleksiyonerden daha çok amatör bir saatsever olarak görüyorum kendimi ve portföyü oluştururken ağırlıkla estetik unsurlarla hareket ediyorum.

Özetle bir şart koşmaksızın, her saatsever in koleksiyonlarını oluştururken, essential , olmazsa olmaz olarak konumladığı ve koleksiyondaki yerini sabit gördüğü spesifik model seçimlerini paylaşmalarını kastetmiştim.

kuyur şöyle diyeyim, diver bende ayrı bir özel keyif.
116613 lb, hulk da var. omega 300 m seamaster da!
padi ve samuray seiko da!
skx de ayıp diye almıyorum artık kullanamayacağımdan ama heralde o da gelip girecek içine.

ha ilk soruna gelecek olursak, bence bir sub olmalı rolex. ( benden başka bir cevap beklenmez tabii)
artı longines le grand classic en keyifle taktığım dress..
vs vs ..
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj Umutt » 05 Tem 2017, 09:15

nzmokur yazdı:
kuyur yazdı:kiwi21 aslında model olarak kastetmiştim ama illaki bir çok arkadaş tür ile ilişkilendirerek yapacaktır bu listeyi. Sözgelimi bir çok saatsever submariner ve skx i aynı anda koleksiyonda tutmayı manasız görebilir, ama bende durum böyle değil çünki ben koleksiyonerden daha çok amatör bir saatsever olarak görüyorum kendimi ve portföyü oluştururken ağırlıkla estetik unsurlarla hareket ediyorum.

Özetle bir şart koşmaksızın, her saatsever in koleksiyonlarını oluştururken, essential , olmazsa olmaz olarak konumladığı ve koleksiyondaki yerini sabit gördüğü spesifik model seçimlerini paylaşmalarını kastetmiştim.

kuyur şöyle diyeyim, diver bende ayrı bir özel keyif.
116613 lb, hulk da var. omega 300 m seamaster da!
padi ve samuray seiko da!
skx de ayıp diye almıyorum artık kullanamayacağımdan ama heralde o da gelip girecek içine.

ha ilk soruna gelecek olursak, bence bir sub olmalı rolex. ( benden başka bir cevap beklenmez tabii)
artı longines le grand classic en keyifle taktığım dress..
vs vs ..

nzmokur omega smp dışında azdığınız tüm modeller benim için de ideal koleksiyon demirbaşları. Smp de şüphesiz çok iyi bir seçim, ama kasa kalınlığına rağmen planet ocean ı daha karakterli ve şık buluyorum şahsen.

Teşekkürler paylaşımınız için.
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj rolexcollector » 08 Tem 2017, 15:32

@kuyur bir daha düşün omega yı derim :)
Resim
Resim
Resim
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj alihoca » 08 Tem 2017, 23:09

Saat koleksiyonu içinde dress, pilot, diver, chronograph türü saatler mutlaka olmalıdır fakat şu paranın gözü kör olsun. İyi bir koleksiyon, servete mal olur. O da bizde yok :D
Tempus erit auri pretium!
Kullanıcı avatarı
alihoca

Mesaj Umutt » 14 Tem 2017, 07:16

alihoca yazdı:Saat koleksiyonu içinde dress, pilot, diver, chronograph türü saatler mutlaka olmalıdır fakat şu paranın gözü kör olsun. İyi bir koleksiyon, servete mal olur. O da bizde yok :D

Alihocam hayatın kime ne getireceği hiç belli değil. Koleksiyonun diver ı nı aldınız şimdiden. Üstelik de taş gibi bir Omega.Bu vesile ile hayırlı uğurlu olsun tekrar. İnşallah güzel zamanlar göstersin size.
Kullanıcı avatarı
Umutt

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 204 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners