Bir saat koleksiyonunun olmazsa olmazları

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Bir saat koleksiyonunun olmazsa olmazları

Mesaj Umutt » 20 May 2017, 08:50

leonardo06 yazdı:Bir diver, bir gmt, bir dress, bir de gschock yada suunto tarzı outdoor watch yeterli bence

Sent from my iPhone using Tapatalk

diver da hangi modeli tercih ederdiniz
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj darksilence » 20 May 2017, 09:22

kuyur yazdı:
darksilence yazdı:
kuyur yazdı:
Mrt12 yazdı:1 dıver 1 pilot 1 dress 1 regulateur 1 panda olmalı derim bn kuyur can

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mrt12 peki model tercihleri neler ?

bir de portföyü oluştururken model yerine kategori belirleme düşüncesi , uygulamada biraz güç oluyor, en azından bende öyle oldu. En başta diver modelleri her segmentten çok geniş bir yelpazede, güçlü adaylardan oluşuyor. Kendi adıma, portföyümde 5 adet diver taşıyorum (seiko skx009, Vostok scuba dude, Submariner, omega po ve un maxi marine) Aynı anda 4 ünden birden vazgeçmek imkansız benim için

Vostok varken Seikoya gerek yok.. Submariner varken Omega PO ya gerek yok.. UN varken Submarinere gerek yok... :D

Ve kazanan UN ve Vostok... :thumbup: :lol:

Rolex ciler duymasın :)

Submariner kolaylıkla Un ye elenecek bir saat değil. Un yi de çok seviyor ve beğeniyorum. İşçilik kalitesi bence çok yüksek. Ama şahsen submariner ı, bir koleksiyonun olmazsa olmazı olarak görüyorum. Elden çıkartırsam da başka bir versiyonuna geçmek için çıkartabilirim. Po ve skx de f/p si bence çok yüksek olan saatler o yüzden benim için bu eliminasyon en azından şimdilik çok zor

Diğer taraftan da seikocuların duymaması lazım o zaman ... :lol:

Bence hepsini satıp bir Jaeger Le Coultre alınılsın... :D Yada Vacheron... Yada Patek... :super:
Yanında da bi büyük oldu mu offf diyorum.... :D (işin latifesi)
"As the Years Go Passing By..."
Kullanıcı avatarı
darksilence

Mesaj cbmad » 20 May 2017, 10:09

Bir koleksiyonun olmazsa olmazlari üst grup ve alt grup olarak ayırmakta yarar var Nacizane fikrim koleksiyon 5 adet üstü ise, üst düzeydeki koleksiyonunda rolexin no date veya gmtsi, bir parenai modeli ile omeganin kullanima göre bir diver modeli veya aquaterra modeli olmazsa olmazdir. Diğer parçalar zamana göre degissede bunlar kalıcı olur gibime geliyor. Alt düzeyde ise hersey olabilir :thumbup:
Kullanıcı avatarı
cbmad

Mesaj eraslani » 20 May 2017, 10:22

Elimde şu mutlaka olsun bu mutlaka olsun diye kurallar koymamak en iyisi derim..
Sirkülasyon devam ettikçe kalıcı olanlar bulunacaktır zaten..
Kimisi bu sirkülasyonu alıp kısa süre bile olsa kullanarak sağlıyor..kimileri de benim gibi radara alıp inceleyip araştırıp ,mümkün olursa kolda defalarca deneyerek sağlıyor..
Bu aralar kendime uygun kalıcı olabilecek bir kronograf arayışındayım..Listenin tamamını alıp satarak devam etsem muhtemelen bütçe biter elde saat olmaz :lol:
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj Mrt12 » 21 May 2017, 19:28

darksilence yazdı:
kuyur yazdı:
darksilence yazdı:
kuyur yazdı:
Mrt12 yazdı:1 dıver 1 pilot 1 dress 1 regulateur 1 panda olmalı derim bn kuyur can

mrt12 peki model tercihleri neler ?

bir de portföyü oluştururken model yerine kategori belirleme düşüncesi , uygulamada biraz güç oluyor, en azından bende öyle oldu. En başta diver modelleri her segmentten çok geniş bir yelpazede, güçlü adaylardan oluşuyor. Kendi adıma, portföyümde 5 adet diver taşıyorum (seiko skx009, Vostok scuba dude, Submariner, omega po ve un maxi marine) Aynı anda 4 ünden birden vazgeçmek imkansız benim için

Vostok varken Seikoya gerek yok.. Submariner varken Omega PO ya gerek yok.. UN varken Submarinere gerek yok... :D

Ve kazanan UN ve Vostok... [emoji106] [emoji38]

Rolex ciler duymasın :)

Submariner kolaylıkla Un ye elenecek bir saat değil. Un yi de çok seviyor ve beğeniyorum. İşçilik kalitesi bence çok yüksek. Ama şahsen submariner ı, bir koleksiyonun olmazsa olmazı olarak görüyorum. Elden çıkartırsam da başka bir versiyonuna geçmek için çıkartabilirim. Po ve skx de f/p si bence çok yüksek olan saatler o yüzden benim için bu eliminasyon en azından şimdilik çok zor

Diğer taraftan da seikocuların duymaması lazım o zaman ... [emoji38]

Bence hepsini satıp bir Jaeger Le Coultre alınılsın... :D Yada Vacheron... Yada Patek... :super:
Yanında da bi büyük oldu mu offf diyorum.... :D (işin latifesi)

Dıver da omega PO
Aviatıon da ıwc yada sturmanskie :)
Dress te meistersinger neo
Yada al bi omega speedmaster moonwatch pro herşey de kullan :)

Kullanıcı avatarı
Mrt12

Mesaj zkan01 » 21 May 2017, 19:50

1 dress ( mümkünse moon phase li)
1 diver
1 chrono
1 pilot
1 digital

5 iyidir :thumbup:
Kullanıcı avatarı
zkan01

Mesaj darksilence » 21 May 2017, 19:53

Mrt12 alıntıyı yanlış kişiye yaptın sanırım :)
"As the Years Go Passing By..."
Kullanıcı avatarı
darksilence

Mesaj leonardo06 » 22 May 2017, 08:08

kuyur yazdı:
leonardo06 yazdı:Bir diver, bir gmt, bir dress, bir de gschock yada suunto tarzı outdoor watch yeterli bence

diver da hangi modeli tercih ederdiniz

Marka ve model biraz keyfe keder durumunda. Bütçe ve zevk meselesi bence.

Benim İlk bakacağım JLC olurdu:)

Kullanıcı avatarı
leonardo06

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 183 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners