Yurtd覺覺na ikinci el saat sat覺覺 - 羹pheli ilem hakk覺nda

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Yurtd覺覺na ikinci el saat sat覺覺 - 羹pheli ilem hakk覺nd

Mesaj ErincT » 19 May 2017, 09:30

Sat覺覺 EBay gibi g羹venilir siteler arac覺l覺覺 ile yaparsan覺z riskler azalabilir?
Ortal覺k 襤nternetten "sana para g繹ndereceim" diyerek banka hesap bilgilerini almaya 癟al覺an insanlarla kayn覺yor.
襤yi sat覺lar

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
ErincT

Kay覺t: 18 May 2017, 16:25

Mesaj eraslani » 19 May 2017, 14:04

ErincT yazd覺:Sat覺覺 EBay gibi g羹venilir siteler arac覺l覺覺 ile yaparsan覺z riskler azalabilir?
Ortal覺k 襤nternetten "sana para g繹ndereceim" diyerek banka hesap bilgilerini almaya 癟al覺an insanlarla kayn覺yor.
襤yi sat覺lar

Tam aksi d羹羹n羹yorum..Ebay yada i癟erideki kar覺l覺覺 sahibinden vs. siteler aracili覺yla yapilan satislarda riskin tamamini satici aliyor..Al覺c覺 olduum durumlarda hi癟 癟ekinmiyorum bu sitelerde..iade,iptal gibi ilemlerde daima alici lehine ilem yaparlar.

SM-G930F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
eraslani

Ya: 47
Kay覺t: 26 Oca 2012, 13:03

Mesaj tpskl » 26 May 2017, 17:56

Merhaba, konu hakk覺nda hem T羹rkiyenin yerel mevzuat覺 hem de Birleik Krall覺k mevzuat覺 hakk覺nda bilgi verebilirim. M羹sait bir zamanda ayr覺nt覺 yazaca覺m. Ancak s繹z羹n k覺sas覺 olarak diyebilirim ki; ilemin TR ve Uk'nin kara para aklama mevzuat覺 ve vergi mevzuat覺 a癟覺s覺ndan baz覺 s覺k覺nt覺lar覺 var. O y羹zden dier arkadalar覺n da ifade ettii 羹zere TR sat覺 yapman覺z hukuki olarak daha 癟ok daha az riskli.

Kullan覺c覺 avatar覺
tpskl

Kay覺t: 06 Haz 2015, 20:13

Mesaj tpskl » 26 May 2017, 17:58

"daha az riskli" demek istemitim:)

Kullan覺c覺 avatar覺
tpskl

Kay覺t: 06 Haz 2015, 20:13

Mesaj ermansire » 27 May 2017, 19:33

Valla t羹rl羹 senaryolar yaz覺lm覺 ama paray覺 al覺p DHL ile garantili yollad覺ktan sonra bir riski yok.
instagram.com/ermansire
Kullan覺c覺 avatar覺
ermansire

Kay覺t: 05 Ara 2012, 14:47

Mesaj MertYe » 27 May 2017, 21:17

Banada ayni sekilde bir mesaj gelmisti whatsapp 羹zerinden bir saat ilanina istinaden. Amcama hediye almak istiyorum swift numarasi ve mail adresi yeterli demislerdi.

Bunlardan sonra soyle bir mail geldi:

ResimResim

Kargoyu yapt覺覺n anda kargonun fisini mail olarak atinca para hesabina gececek dedi whatsapp uzerinden. Tabi mailin gercekten bankadan geldigini nerden bileyim diyince bir daha cevap gelmedi. Yaln覺z hakkaten mail baya basariliydi sadece ilgili kisimlarini yukluyorum.

Gecen biri daha mesaj atti oyle direk engelledim. Bosu bosuna ugrasmaya grrek yok bunlarla. Bununla ilgili foruma konu acacakt覺m ama baz覺 gereksiz olaylar beni souttuu icin konu acmadim fazlaca da aktif degilim bir suredir ara ara giriyorum sadece. Eski telefonumda whatsapp konusmasinin tum detaylari duruyor isteyen olarsa mail olarakta atabilirim. 3 defa bu sejilde mail aldim hep askerim amcama hediye aliyorum diye basliyorlar.

Son gelen mesajda boyle bir numaradan gelmisti. Keske profil resmini degistirseydi en azindan :D

Resim

Zaten +234 alan koduyla ve turkce bilmeyen adamin Turk 2. El web sitesindeki ilani bulma ihtimali de tartisilir

SM-G955F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
MertYe

Ya: 30
Kay覺t: 14 Au 2014, 19:13

Mesaj EnderE » 27 May 2017, 21:43

Bu amca banada mesaj atm覺t覺. Nijerya ya saat g繹ndermem deyince sesini kesmiti .

SM-G900FQ cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Ender Erdogan / Eski Kullan覺c覺 Ad覺 Forestsoul
Kullan覺c覺 avatar覺
EnderE

Ya: 43
Kay覺t: 20 ub 2016, 23:59

Mesaj Orhanbalu » 28 May 2017, 11:27

Selamlar,

Konuyu yeni g繹rd羹m, yakla覺k 25 y覺ld覺r 襤ngiltere gidip gelen yaayan biri olarak. Kesinlikle bu tip ilerden uzak durman覺z覺 tavsiye ederim. 襤ngiltere bu tip 羹癟 ka覺t癟覺lar覺n cennetidir. Banka olarak T羹rkiye'deki b羹t羹n bankalara zaten bask覺 yapabiliyorlar. B繹yle bir durumda kesinlikle yurtd覺覺nda ki taraf haks覺z olarak g繹r羹l羹r. 襤ngiltere'de her zaman al覺c覺 hakl覺d覺r. Hatta elden sat覺n ald覺覺n覺z bir mal覺 bile gerek癟e olmadan 14 i癟inde iade edebilirsiniz. ( kanun b繹yle ) diyor. D羹nyadaki en erefsiz h覺rs覺z ve sahtekarlar 襤ngiltere'dedir. Ticaretle urat覺覺m i癟in binlerce olay yaad覺m.
Yol paras覺n覺 verin ( en fazla 瞿200 ) gelsin als覺n.

Obalu
balu
Kullan覺c覺 avatar覺
Orhanbalu

Kay覺t: 28 Au 2013, 07:09

ncekiSonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 291 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners