Yurtd覺覺na ikinci el saat sat覺覺 - 羹pheli ilem hakk覺nda

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Yurtd覺覺na ikinci el saat sat覺覺 - 羹pheli ilem hakk覺nda

Mesaj Umutt » 17 May 2017, 19:07

Arkadalar malum ikinci el sat覺 sitesine birkac g羹n once koyduum ikinci el rolex saat i癟in ( henuz tsf ye koymaya vakit bulamam覺t覺m) Londra/ingiltere de bir talip 癟覺kt覺 ve bana whats up dan yaz覺p hesap no mu gondermemi ve sonras覺nda da saati dhl ile gondermemi istedi. ( dhl masraf覺n覺 da kendisi 繹deyecek)

saat 癟elik alt覺n rolex submariner ve anlat覺覺m覺z rakam 6.500 usd. 襤lk kez ba覺ma b繹yle bir ey geliyor. sizce paray覺, saati gondermeden pein olarak alacak olmama ramen bu ilemin bir riski var m覺 benim a癟覺mdan? varsa nedir ? ben de finans sekt繹r羹nde 癟al覺覺yorum ve bildiim kadar覺 ile g繹r羹nmeyen kalem olarak tabir edilen ithalat vb.. harici yap覺lan bu t羹r 繹demeler, arta bal覺 olmad覺覺 i癟in geri talep edilemez.

saatin bezelinde ince bir 癟izik de var ve bunu da 繹zellikle belirttim. hatta 繹demeyi yapmadan kendisine detayl覺 fotoraf da gondermek istediimi belirttim. ancak gerek olmad覺覺n覺 hs no ve swift vb bilgi paylamam覺n yeterli olduunu s繹yledi. ingiltere de saat fiyatlar覺, gittiimde de deneyimlediim 羹zere avrupaya g繹re de 羹lkemize g繹re de daha y羹ksek, o y羹zden bu kadar itahl覺 davranmas覺 bir taraftan mant覺kl覺 da geliyor.

yard覺m覺n覺z覺 rica ediyorum
Kullan覺c覺 avatar覺
Umutt

Kay覺t: 01 Oca 2011, 23:13

Re: Yurtd覺覺na ikinci el saat sat覺覺 - 羹pheli ilem hakk覺nd

Mesaj Ground » 17 May 2017, 19:35

deme hesab覺n覺zda g繹z羹kmeden saati yollamay覺n hocam.

Dier t羹rl羹 mail adresinden onay isteyin 癟izik durumunu kabul ettiine dair.

Yar覺n kendi adli mercilerinde bir durum 癟覺kar覺rsa elinizde kabul ettiine dair resmi onay maili olur.

S覺k覺nt覺 nerede yaanabilir?

襤ngiltere ye bir g羹n giri yapt覺覺n覺zda Hakk覺n覺zda ilem var dendiinde mail ile durumu ispat edersiniz.

Zor ihtimal tabi ama yine de olabilir.

Rakam覺 y羹ksek olan bu kargo ba覺n覺za dert a癟mas覺n 1500 alt覺 mikro ihracat gibi g繹sterilip g繹nderim yap覺labiliyor ama dier durumda kar覺n覺za problem olarak 癟覺kmaz inallah.

Bu rakamlarda g繹nderim yaparken dhl e bir dan覺mak laz覺m. Ticari bir mal olmad覺覺 2. El bir 羹r羹n olduu sertifikalar覺n覺n kendinize ait olduu vb.

襤llaki bir 羹cret 癟覺kar覺rlar kar覺n覺za. Ama o 羹cret y羹ksekse kar覺 taraftan onu da isteyin bence. Ya da kar覺 taraf 繹detmek laz覺m.

Zor konu. Bilenler varsa ben de 繹renmek isterim.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Ground

Ya: 42
Kay覺t: 17 Ara 2015, 02:48

Mesaj Ozgur » 17 May 2017, 19:36

Sizin saatininizin rayici nedir?
Festina lente
Kullan覺c覺 avatar覺
Ozgur

Ya: 49
Kay覺t: 19 Eki 2010, 19:05

Mesaj ekdellal » 17 May 2017, 19:37

O fiyata tr'de sat覺lmaz m覺? Kafan rahat olur hi癟 olmazsa.

T覺rt覺l覺n kaderi kelebek olmak ve g羹zel 繹lmektir (via mobile Tapatalk Pro)
Kullan覺c覺 avatar覺
ekdellal

Ya: 54
Kay覺t: 15 Kas 2016, 20:42

Mesaj Baran » 17 May 2017, 19:46

u saat iine bulaal覺 epey oluyor ve hatr覺 say覺l覺r bir al覺m sat覺m yapt覺m.Az覺m a癟覺k kalacak cok olay duydum.Yerinizde olsam bu ilere girmezdim.500 dolar alt覺na sat覺n ama elden sat覺 yap覺n paray覺da hesab覺n覺za yat覺rtt覺r覺n.Saat bana ulamad覺 der hakkatende ulaamaz biey olur paras覺n覺 geri ister 1000 t羹rl羹 bela var saattende paradanda olursunuz.Saat eline ula覺k tahm覺n覺mden buyukmu 癟izik der paras覺n覺 ister g繹nderirsiniz bu sefer saat elinize ulamaz.1000 t羹rl羹 senaryo yazar覺m burda.T羹rkiyede baka ildeki adam覺 bulamad覺g覺m覺z oldu 襤ngilteredeki adam覺 nerden bulacaks覺n覺z.Belki hakkaten d羹r羹st bi adam ama risk almaya gerek yok.

Kullan覺c覺 avatar覺
Baran

Ya: 39
Kay覺t: 02 ub 2011, 23:10

Mesaj Umutt » 17 May 2017, 19:54

ground; detayl覺 a癟覺klama i癟in 癟ok teekk羹r ederim.

Ozgur; saatin rayic bedeli bu rakamlar. Bilinen bir ikinci el firmas覺n覺n fiyat覺 benimkinin 800 usd 羹zerinde. Zaten ben de ilan覺 pazarl覺a kapal覺 diye a癟m覺t覺m.

ekdellal; sat覺labilir ama ite akl覺mda da baka bir model olunca insan覺n kafas覺 kar覺覺yor.
Kullan覺c覺 avatar覺
Umutt

Mesaj eraslani » 17 May 2017, 19:55

Bu ilem i癟in riski alan kar覺 taraf gibi g繹r羹nse de bence de riske girmeye gerek yok...
kendimizi al覺c覺n覺n yerine koyduumuzda bu al覺veri ne kadar mant覺kl覺?
Satt覺覺n覺z saat rolex 羹stelik..Bence 繹deyecei kargo 羹creti yerine u癟ak bileti als覺n elden yap覺n al覺verii :x
Kullan覺c覺 avatar覺
eraslani

Ya: 47
Kay覺t: 26 Oca 2012, 13:03

Mesaj Umutt » 17 May 2017, 19:57

Baran yazd覺:u saat iine bulaal覺 epey oluyor ve hatr覺 say覺l覺r bir al覺m sat覺m yapt覺m.Az覺m a癟覺k kalacak cok olay duydum.Yerinizde olsam bu ilere girmezdim.500 dolar alt覺na sat覺n ama elden sat覺 yap覺n paray覺da hesab覺n覺za yat覺rtt覺r覺n.Saat bana ulamad覺 der hakkatende ulaamaz biey olur paras覺n覺 geri ister 1000 t羹rl羹 bela var saattende paradanda olursunuz.Saat eline ula覺k tahm覺n覺mden buyukmu 癟izik der paras覺n覺 ister g繹nderirsiniz bu sefer saat elinize ulamaz.1000 t羹rl羹 senaryo yazar覺m burda.T羹rkiyede baka ildeki adam覺 bulamad覺g覺m覺z oldu 襤ngilteredeki adam覺 nerden bulacaks覺n覺z.Belki hakkaten d羹r羹st bi adam ama risk almaya gerek yok.

Baran; detayl覺 a癟覺klama i癟in teekk羹rler benim kafam覺 en 癟ok kar覺t覺ran saat ile ilgili detay foto istememesi, kondusyon ve zaman tutma vb.. sormamas覺, 癟izii yazmama ramen detayl覺 fotoraf teklifimi geri 癟evirmesi vs..

Netice olarak hakl覺s覺n覺z bu i pis kokuyor. San覺r覺m hepinizin dedii gibi girmemek daha doru bu ie.
Kullan覺c覺 avatar覺
Umutt

Sonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 106 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners