Panerai Tuhaf Yenilik!

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Panerai Tuhaf Yenilik!

Mesaj Baran » 27 Nis 2017, 06:19

Dün kutu açılışını yaptıgım Panerai PAM00000 ardından cok sevgili dostum Thevenin ile keşfettiğimiz bir durum var.Ben dün incelem yazısını yazarkende farkettim hatta cok şaşırdım,yanlış yazmışlar heralde diyip konduramamıştım.Panerai sitesinde Pam Base Logonun kodu PAM00000 değil PAM01000 şeklinde geçiyor,bunu zaten anlamamıştım üstüne teknik özelliklerinde saatin WR değeri 100m görünüyordu..Allah Allah dedim ne alaka,bunlar bölemiydi acaba dedim arka kapağına bir baktımki saatin 300m :) Akşam çıktı kokusu..

Panerai serilerini 2500 limitli üretiyor mesela benimki x/2500.Senede bu sekilde kaç seri cıkarıyorlar fikrim yok ama alırken butik bana saatimin R serisi oldugunu ve son üretim oldugunu söylemişti.Dün anladıkki Panerai saati değiştirmiş.Ulaşabildiğimiz bilgiler ise yenilerinin PAM01000 olanların vidalı arka kapağa sahip olmadıkları WR değerlerinin 100m oldugu ve kutudan cıkan extra silikon kayışın artık cıkmadıgı yönünde..Eğer böle bişey varsa neden bu tarz bişey yapmışlar anlamadım..Duyan bilen varsa paylaşırsa sevinirim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Baran

Re: Panerai Tuhaf Yenilik!

Mesaj Hellhound » 27 Nis 2017, 09:48

Panerai geçtiğimiz iki yılda net bir segmentasyon yaparak Luminor serisi ile Luminor 1950 serisini farklılaştırdı. Hatta Luminor'ları da kendi içinde farklılaştı...

Marka, 2015 yılından başlayarak Luminor kasalarda sandwich kardanı kaldırarak 111 ve 112'nin üretimini sonlandırdı, 560 ve 510'u da sandwich dial dan painted dial a çevirdi. Halihazırda painted dial olan ve mekanizma dışında daha pahalı modellerden farkı olmayan Logo modellerinde de arka kapak cinsini değiştirerek su geçirmezliği 100m'ye düşürdü, vidalı kayış değiştirme sistemini standart pin bara çevirdi ve kutu içeriğindeki kauçuk kayışı iptal etti. Bu değişiklikleri yaparken liste fiyatını sabit tutan Panerai, bir anlamda 000 modelini downgrade etmiş oldu.

Değişikliklerin ilk olarak uygulandığı model olan 500 limitli Paneristi Edition PAM634 4100 euroluk liste fiyatıyla, tepki çekmedi ancak hem standart üretim hem de liste fiyatı 4600 euro olan modelde aynı değişiklikleri yapan Panerai'ın bu hareketinin pek hoş karşılandığı söylenemez. Diğer markalar aynı fiyata iyisini sunmayı hedeflerken Panerai'ın aynı fiyata daha azını sunma yoluna gitmesi lüks tüketimde pek de örneği olmayan bir uygulama...

Mağazanın dediği doğru. R serisi 2015 yılında son üretilen 000. Mevcut 01000'lardan da daha değerli :champ:
En son Hellhound tarafından 27 Nis 2017, 09:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Mesaj Baran » 27 Nis 2017, 09:53

Hellhound bilgi için teşekkürler ,peki Panerai nin bunu yapmasındaki amaç ne acaba.. Bana kalırsa Pam000 bitirme niyetindeler,cunku anlamayan için tüm kasalar cok benzerken birbirine fazladan para ödemek mantıklı degil ki her müşteride bizler kadar saatten anlamıyor.Diger modelleri cazip kılma adına yapılmış bir hamle gibi geldi.

Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj Hellhound » 27 Nis 2017, 09:57

Ben de aynı şekilde düşünüyorum. Model, hem Luminor hem de Luminor 1950 kasadaki birçok modeli kestiği için Mustafa Topaloğlu'nun dediği gibi 000 "aslında avrupa'ya açılacaktı ama onun önünü kestiler" :P
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Mesaj gkarinca » 27 Nis 2017, 12:49

Sizce 510-560 gibi modellerde sandwich dial dan painted diala cevrilmesi bir nevi downgrade midir? Sanki base moldeli artik 560 olarak konumlamaya baslamislar

Kullanıcı avatarı
gkarinca

Mesaj Baran » 27 Nis 2017, 13:22

Ben mesela sandvic kadran hiç sevmiyorum ki incelememdede yazdıgım gibi belli acılardan kadranın gölgesi düşüyor alttaki zemine ve rakamlar okunmuyor bazı açılardan..Benim için olmasada maliyet açısından downgrade oldugu belli.

Kullanıcı avatarı
Baran

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 142 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners