Amerikadan kac adet saat getirebilirim??

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Amerikadan kac adet saat getirebilirim??

Mesaj ozzy35 » 27 Nis 2017, 04:21

Merhaba Sayin uyeler. Su anda stajicin amerikada bulunmaktayim ve donus icin turkiyede ulasamadigim ve buradayken almak istemedigim birkac saat var.Halilazirda 4 saatim bulunmakta.Turkiyeye girerken gumrukte herhangi bir sikinti yasar miyim sorum bu. Umarim konuyu yanlis yere acmamisimdir.

Saygilar
Kullanıcı avatarı
ozzy35

Re: Amerikadan kac adet saat getirebilirim??

Mesaj archer75 » 27 Nis 2017, 22:02

Google yolcu beraberi gelecek eşyalar diye aratırsanız bu bilgiye ulaşırsınız. Saat diye özellikle bir bilgi yoktur ama size bir fikir verecektir.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
archer75

Mesaj fortis » 27 Nis 2017, 22:22

Bildiğim kadarıyla kolunuzda bir saatle gelirseniz sorun olmaz, kişisel eşya statüsünde değerlendirilir ama birden fazla saatle gelirseniz gümrük vergisiyle karşılaşabilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
fortis

Mesaj cagatay10 » 27 Nis 2017, 23:09

Ben birkaç ay önce yaşadığım tecrübeyi anlatayım. Biri kolumda, diğerleri de el bagajında olmak üzere toplam 4 saatle geldim ve saatlerin tamamı benimdi. İzmir'de dış hatlar terminalinden çıkarken durdurup, saatleri sordular. Şahsi eşyalarım olduğunu, yurtdışından uzun bir süreliğine döndüğümden, yanımda getirdiğimi anlattım. Saatlerin kondisyonlarına, kutu ve belgelerine baktılar(İkisinin kutusu yanımdaydı ve biri ikinci el, öbürü sıfır alınmıştı) ama fatura vs sormadılar. Daha sonra da teşekkür ederiz deyip yolladılar. Sanırım saatleri kendi kutu ve belgeleriyle getirmek yerine, ayrı bir çantada vs getirmek biraz daha kolaylaştırıyor işi.
Zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır...
Kullanıcı avatarı
cagatay10

Mesaj creeindian » 28 Nis 2017, 23:20

Birini sag, digerini sol kolunuza, diger ikisini de ceplerinize koyarak toplam 4 tane getirebilirsiniz.
Sertifikalari cuzdaniniza veya cantaniza koyun, sorarlarsa gosterirsiniz, kutulari ise mutlaka kargoyla gonderin fazla suphe cekmesin.
Kacakcilik taktigi gibi gorunmesin ama bu sekilde en inandirici kisisel amacli saatler oldugunu gosterebilirsiniz. Sonucta uzun sure yurtdisinda yasayip pahali esyalarinizi ulkeye getiriyor olabilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
creeindian

Mesaj SeiKinetic » 29 Nis 2017, 00:21

Biraz da şansınıza bağlı. 4 yıl kadar önce 20'yi aşkın kutulu saati NY JFK'den sorunsuz şekilde valizinde getiren bir arkadaşım var. Fakat böyle bir şansın bir örneğini daha ben görmedim, duymadım.
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Mesaj ozzy35 » 30 Nis 2017, 22:31

Cevaplar icin cok tesekkur ederim. Saatlerin kutusu cok oenmli degil ama iki koluma da saat takmak dikkat cekebilir diye dusunuyorum. :) Eger bir sorun olursa eski saatlerimden bir veya ikisini orada birakabilirim ziraa yeni alacagaim saatler ; Garmin fenix 5 ve maurice lacroix olacak.
Kullanıcı avatarı
ozzy35

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 128 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners