Gümrük Konusunda Herşey

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Gümrük Konusunda Herşey

Mesaj littlebuda » 03 Ara 2017, 19:46

anarkh yazdı:Resim

evet durum böyle. paypalla ödeme yapıldığından ödeme dekontuna ulaşamıyorum fakat aldığım ürünün alındığına dair ssler mevcut. bu yeterli olur mu acaba?

OIayın üzerinden bayağı zaman geçmiş. Ancak satıcıdan rica ederseniz o da size bir online makbuz tarzında bir şey ayarlayıp yolayabiliyor istediğiniz tutarda. Hepsi yapmaz tabiki. Onun dışında paypalda yaptığınız işleme dair hesap hareketlerinizi vs ss alabilirsiniz sanırım. Kredi kartıyla ödeme yapıldıysa internet bankacılığı üzerinden de bir döküman ayarlanabilir sanırım.
Instagram: mygwatchcollection
Kullanıcı avatarı
littlebuda

Mesaj anarkh » 04 Ara 2017, 16:24

littlebuda yazdı:
anarkh yazdı:Resim

evet durum böyle. paypalla ödeme yapıldığından ödeme dekontuna ulaşamıyorum fakat aldığım ürünün alındığına dair ssler mevcut. bu yeterli olur mu acaba?

OIayın üzerinden bayağı zaman geçmiş. Ancak satıcıdan rica ederseniz o da size bir online makbuz tarzında bir şey ayarlayıp yolayabiliyor istediğiniz tutarda. Hepsi yapmaz tabiki. Onun dışında paypalda yaptığınız işleme dair hesap hareketlerinizi vs ss alabilirsiniz sanırım. Kredi kartıyla ödeme yapıldıysa internet bankacılığı üzerinden de bir döküman ayarlanabilir sanırım.

o kadar laçka bir durum var ki gümrükte, anlatayım;

paypal ödemesini, saatin satıldığı fiyatın ekran görüntüsünü ve kimlik scan'ini maille attım. dayanamayıp ertesi gün gümrüğe gittim. gümrükte yanımda açtılar saati ve ne kadar dediler.

-360 dolar
-ne doları amerikan doları mı?
-evet
-300 lira ödemeniz gerekli

tamam deyip verdikleri belgeyle vezneye gidip ödememi yapıp aldığım belgeyi verdim ve saatimi aldım. fakat ne maile bakalım, belgenizi getirin gibi bir şeyler sormadılar. sahte bir belge düzenleyip (ki istesem photoshopta yapabilirdim) bu kadar yüksek gümrük vergisi vermekten kurtulabilirdim.

bu kadar saçma sapan işleyen bir yer görmedim, neyse ki hızlılar ve beklemedim sabah gittiğim için. 15dk'da işlerim tamamlandı.
Kullanıcı avatarı
anarkh

Mesaj mrbianco » 05 Ara 2017, 11:05

Merhaba arkadaşlar yurt dışı internet sitesinden alınan 160 dolarlık saate gümrük vergisi çıkarmı ? çıkarsa nekadar ?
Kullanıcı avatarı
mrbianco

Mesaj ÜmitYüksel » 05 Ara 2017, 11:47

mrbianco yazdı:Merhaba arkadaşlar yurt dışı internet sitesinden alınan 160 dolarlık saate gümrük vergisi çıkarmı ? çıkarsa nekadar ?

Şansınıza kalmış ben 200-300-500 usd ürün getirttim bir kere bile gümrük çıkmadı.
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj anarkh » 05 Ara 2017, 12:08

mrbianco yazdı:Merhaba arkadaşlar yurt dışı internet sitesinden alınan 160 dolarlık saate gümrük vergisi çıkarmı ? çıkarsa nekadar ?

32-35 dolar civarında bir gümrük vergisi çıkar eğer gümrüğe girerse.
Kullanıcı avatarı
anarkh

Mesaj mrbianco » 05 Ara 2017, 18:18

asuspc yazdı:

Şansınıza kalmış ben 200-300-500 usd ürün getirttim bir kere bile gümrük çıkmadı.

hangi siteden aldınız ve postayla mı yoksa kargoyla mı geldi ? sizin yolunuzdan gideyim bende :D
Kullanıcı avatarı
mrbianco

Mesaj ÜmitYüksel » 05 Ara 2017, 18:26

mrbianco yazdı:
asuspc yazdı:

hangi siteden aldınız ve postayla mı yoksa kargoyla mı geldi ? sizin yolunuzdan gideyim bende :D

Şansım var demekki bugüne kadar sadece kocaman bir tüfek kutusu getirtmiştim ona vergi ödedim onun harici birçok ürün aldım hiç ödemedim.
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj littlebuda » 08 Ara 2017, 19:41

Avrupa ülkelerinde %18 avrupa dışı ülkelerde gümrük vergisi olarak %20 ödenir. Ancak buna ekstra olarak hizmet bedeli vs de alınabilir.
Instagram: mygwatchcollection
Kullanıcı avatarı
littlebuda

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 85 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners