Biraz Hong Kong, biraz IWC Da Vinci Perpetual 2017

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Biraz Hong Kong, biraz IWC Da Vinci Perpetual 2017

Mesaj afl » 01 Nis 2017, 20:21

TSF nin cengaver yiğitleri Basel'de yeni destanlar yazarken, ben de iş gereği Hong Kong'daydım. Tabi fuarla pek kıyaslanmaz ama Hong Kong bence bir saat severin dünyada en mutlu olacağı yer herhalde. İster sıfır ister ikinci el her marka ve modeli bulma şansınız var. Yalnız bu yıl gördüm ki ikinci el fiyatları pazarlığa açık olsa da, her segmentteki yeni saat fiyatları artık avrupa ve Türkiye'nin üzerinde. Şöyle bir dip not düşeyim, abartı olmasın ama, eğer Türkiye'den yabancı bir arkadaşınıza saat aldırıp tax free de kullandırırsanız, (sonra saati tekrar bir şekilde geri alırsınız) daha avantajlı bir pazar görmedim. Hala ülkemizdeki indirim oranlarını başka yerde bulmak zor.

Neyse konumuza dönelim. Hong Kong da gezerken daha önce inceleme şansı bulamadığım şeylere bakmak istedim ve bingo. SIHH de sunulduğunda medyadan görerek de çok beğendiğim IWC Da Vinci perpetuali IWC HONG KONG Flagship butikde deneme şansı buldum.
43mm lik çapı ve özellikle 14.6mm kalınlıkla kallavi bir saat. Fakat bilekte de bir o kadar rahat. Özel bir Mekanizmaya sahip, teknik detaylara girmeyeceğim ama çok başarılı bir mekanizma. Onun dışında iki özellik konforu çok artırmış. Birincisi hareketli luglar. Evet luglar sabit değil ve belli bir açıya kadar hareketli bu da bu büyüklükte, özellikle bu kalınlıkta bir saat için konforu yükseltmek amaçlı çok akıllı bir çözüm. (Manufacture Royal'i hatırlatıyor) İkincisi ise bu güne kadar gördüğüm en güzel ve en rahat kayış.

Saatin kadranı da zaten çok güzel. Genel toplamda, yüksek kaliteli in house mekanizma, bilek konforu ve optik güzellikle benden tam not aldı. İri saat sevenler için vazgeçilmez olur. Gerçekten çok beğendim.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Tabi Da Vinci den sonra hemen yanda Lange vardı. İlk hedefime bir göz atmadan olmazdı.
Resim

Karşıma bu da çıktı :D MB&F Melchior
Resim

Mert için inlerini buldum :lol: Reklam saatindeki lümeye bakarmısınız :shock:
Resim

Biraz yedik, içtik
Resim

Biraz içtik, tüttürdük
Resim

Kısa günün ganimetleri, revolution HK sayısı, birkaç Cape cod ve HK Lange butiğin hediyesi Herr Walter Lange'nin yazdığı "The revival of time" kitabı
Resim

Vee tabi Patekler. 5970 J hayalim sürdüğü için onu bulacağım yeri de biliyordum, yanılmadım.
Double seal, 2008, Patek Philippe perpetual chronograph in yellow gold 5970J :super: :super: :super:
Resim

Başka bir satıcıda diğer bir 5970J ve yanında başka nadir modeller. Yakından bakınca175.yılkoleksiyondan bir örnek, 5971, 300 limitli advance reserch, Nautiluslar ve Ege sularında doktorum diyen ama doktorculuk yerine patekcilik oynayan forum dostumuzun gözdesi oldukça nadir 5088 görülüyor.
Resim

Ve son hamle de 5970 in yerine üretime geçilen 5270 in Rose gold versiyonu
Resim

Başka bir gezide başka bir seyahat raporuyla görüşmek üzere :thumbup:
Kullanıcı avatarı
afl

Re: Biraz Hong Kong, biraz IWC Da Vinci Perpetual 2017

Mesaj mturann » 01 Nis 2017, 20:36

Paylaşım için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj Wwtr » 01 Nis 2017, 21:59

Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Wwtr

Mesaj asymptote » 01 Nis 2017, 22:10

Gitmiş kadar olduk.. :) :thumbup: Da Vinci'de Kurt Klaus ustanın dokunuşları vardı galiba.. :geek: :champ:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj mlm » 01 Nis 2017, 22:27

Kerem abi paylaşım için teşekkürler :champ:
Hareketli luglar konfor için oldukça akılcı bir çözüm olmuş haklısın ama luglar görünüm itibariyle ilk bakışta göze çok batıyor diye düşünüyorum. Yani biraz böyle bağımsızlıklarını ilan etmiş gibi durmasalarmış daha güzel olacakmış. Onun haricinde saate diyecek söz yok :champ:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj Ahmetrefik » 02 Nis 2017, 00:02

Kerem harika bir sunum olmuş :champ: :champ: :champ:
IWC Da Vinci gerçekten güzelmiş :thumbup: Patekler ise muhteşem :thumbup:
Hong Kong tam bir saat cenneti hakikaten , mutlaka görülmeli
zaman o kadar tuhaftır ki; gençken, çocukken hiç önemi yoktur, sonra gün gelir kaç yaz'ının kaldığını saymaya başlarsın.
Kullanıcı avatarı
Ahmetrefik

Mesaj odeon » 02 Nis 2017, 00:13

afl yazdı:Başka bir satıcıda diğer bir 5970J ve yanında başka nadir modeller. Yakından bakınca175.yılkoleksiyondan bir örnek, 5971, 300 limitli advance reserch, Nautiluslar ve Ege sularında doktorum diyen ama doktorculuk yerine patekcilik oynayan forum dostumuzun gözdesi oldukça nadir 5088 görülüyor.
Resim

Patek 5088P deyince akan sular durdu, hem de el degmemis.
:shock:
Fiyat etiketi hakkinda soru sormaya cekiniyorum ama cekik gozlu zalim abi $120k'nin altina birakmaz onu.
Kullanıcı avatarı
odeon

Mesaj Tgm » 02 Nis 2017, 03:42

Paylaşım için teşekkürler :champ: Patekler muazzam :super: 5270 :champ:
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 166 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners