Almanya seyahati - saat alışverişi hakkında

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Almanya seyahati - saat alışverişi hakkında

Mesaj Umutt » 25 Mar 2017, 23:57

Arkadaşlar nisan ayı içinde, turistik amaçla Almanya seyahatine çıkacağım. Sırasıyla Münih, Hamburg, Berlin ve Bremen şehirlerine gideceğim. Gitmişken vaktimin kayda değer bir kısmını saat bakmaya ayırmak istiyorum.

Sizden ricam başta Alman saatleri olmak üzere, bu şehirlerde ikinci el ve sıfır luxury saatleri nerede bulabilirim, bu şehirlerde saatçilerin yoğunluklu olarak bulundukları yerler varmıdır ? Bilen arkadaşlar, az çok farketmez bilgi paylaşabilirlerse çok sevinirim.

Saygılar sevgiler
Kullanıcı avatarı
Umutt

Re: Almanya seyahati - saat alışverişi hakkında

Mesaj mosef » 26 Mar 2017, 11:49

Münich'te Marienplatz var zaten mutlaka giderseniz, orada cadde boyunca Christ, Bucherer ve bir kaç yer daha var. Zaten o bölgede oldukça fazla sayıda mağaza var. Bucherer mağazasında, asyalı bir hanım var oldukça iyi ilgilenmişti ve aynı zamanda işlere yardımcı olarak çalışan bir türk teyze vardı, oldukça sıcak kanlıydı. Bucherer mağazasını zaten nereye gitseniz görürsünüz. Bunun dışında daha spesifik yerleri bilenler çıkarsa ben de not alacağım :D

Şimdiden iyi yolculuklar dilerim.
Kullanıcı avatarı
mosef

Mesaj Umutt » 26 Mar 2017, 14:51

mosef çok teşekkürler bilgiler için

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj asymptote » 26 Mar 2017, 16:58

Bagaj sorunu yok ise Münih'e gitmişken guguklu saat bakmanızı öneririm. Marienplatz yakınlarındaki hediyelik eşya dükkânlarında bol miktarda var. Sorarsanız gösterirler. Almayı düşünürseniz kaliteli bir şey bakın. 100-200 Euro fiyat etiketi olanlar oyuncak gibi, onlara hiç bulaşmayın derim..
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj EmreD » 26 Mar 2017, 18:30

Guguklu saat dediğin...

Resim

Kullanıcı avatarı
EmreD

Mesaj Emreozcan » 26 Mar 2017, 19:21

Merhaba;

Gectigimiz Aralik Ayinda Berlin'deydim. Kurfurstendamm semtinde (bagdat caddesine benzer bir cadde) Wempe, Bucherer magazalari var. Ayrica o caddenin basinda Mall Of Berlin'in alt katinda neredeyse tum markalari bulabilirsiniz.

Rolex'lerde paslanmaz celik spor modeller neredeyse hic yoktu, elemanlar bos oturuyordu. BLNR veya Daytona sordugumda yuzume gulduler :)

Diger markalarda da pazarlik yapmiyorlar, sadece %14.5 tax free avantajiniz var onu da havaalanindaki gumrugun acik oldugu saatte gecip belgelerinizi onaylatabilirseniz sonradan alabiliyorsunuz.

Ayrica checkpoint charlie'nin bulundugu caddede de Bucherer vardi. Orada da PP, Audemars Piguet, Rolex vb. high end saatler bulunuyordu. Rolex'in cok aranan modelleri yine yok, pazarlik var mi bilmiyorum.

Son olarak yine Berliner Dom ve checkpoint charlie yakinlarinda Kadewe alisveris merkezinde Christ Rolex Shop var. Sifir ve ikinci el high end saatler satiyorlar.

Ek olarak Berlin'e otobusle 1.5 saat uzaklikta Dresden diye bir kucuk sehirde de bulundum. Burada saat piyasasi bir hayli canliydi cunku o sehire 15 km uzaklikta Glashutte Originial markasinin fabrikasi var. Dresden'deki Wempe'de 1 tane hulk gordum. Tax free ile birlikte 7050 EUR'ya geliyordu.
Kullanıcı avatarı
Emreozcan

Mesaj doc » 26 Mar 2017, 20:56

Hocam ben Münih'ten dönerken havaalanında belgeleri onaylattım, tax free ofisine gittim, kapalıydı. Belgeleri Türkiye'den posta ile gönderdim. Ödemeyi hesabıma yaptılar. Yani her türlü tax free geri alırsınız, ofis kapalı olsa bile. %14,5 güzel avantaj.

Kullanıcı avatarı
doc

Mesaj kaana » 26 Mar 2017, 22:29

%10 diye hatırlıyorum emin misiniz 14.5 olduğundan...
Kullanıcı avatarı
kaana

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 183 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners