Saatteki Çizik

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Saatteki Çizik

Mesaj therockula78 » 18 Mar 2017, 15:39

Merhaba Arkadaşlar,

Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine 2 hafta önce Seiko 5 SNZG15J1 model bir otomatik saat aldım. Bunun neticesinde bende inanılmaz bir otomatik saat merakı oluştu. İşten kalan tüm zamanımda forumda dolaşıp ustaların bilgilerinden birşeyler öğrenmeye çalışıyorum. Seiko'yu aldıktan 1 hafta sonra da bir çılgınlık yapıp bir de Seiko Prospex SRPB11K1 saat satın aldım. Fakat kullanmaya başladığım ilk gün birisinin yanından geçerken saatlerimiz çarpıştı ve benim saatimin sol alt kısmında nokta kadar bir çizik oluştu. Bu nokta çizik benim o kadar kafamı meşgul ediyor ki saatten bir türlü zevk alamıyorum. Saatçiye götürüp onarım mı yaptırmalıyım? Sizce bu konuyu çok mu büyütüyorum? Tavsiyeleriniz doğrultusunda biraz moral bulmaya ihtiyacım olacak. Desteğiniz için teşekkürler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
therockula78

Re: Saatteki Çizik

Mesaj tolgae » 18 Mar 2017, 20:35

Merhaba tebirk ederim saatleriniz güle güle kullanın.
Forumuda cape cod nerden temin ederim konusu ve
Saatlerde Çizik Giderme ve Yenileme Yöntemleri konuları faydalı olabilir.
ek olarak bunuda araştırırken görmüştüm
Akrilik Kristal Parlatma İşlemi
Kullanıcı avatarı
tolgae

Mesaj therockula78 » 19 Mar 2017, 00:03

Teşekkür ederim. Peki bu iki saatimi verimli olmaları açısından nasıl kullanmamı tavsiye edersiniz? Yani benim düşündüğüm birini takıp diğerini tamamen durana kadar kutuda bekletmek. Sonra kutudaki durmuş olan saatimi takıp diğerini kutuya koymak şeklinde olabilir mi?

Kullanıcı avatarı
therockula78

Mesaj tolgae » 19 Mar 2017, 09:33

Rica ederim. ilk cevabıma ek olarak ufak yıpranmalar için" Saatlerde Çizik Giderme ve Yenileme Yöntemleri" konusu iyi çözüm. Bende sizin gibi otomotik saatlerle yeni ilgilenmeye başladım, forumda deneyimli arakaşlarım önerilerini bende takip ederim.
Kullanıcı avatarı
tolgae

Mesaj neperliva » 19 Mar 2017, 10:47

therockula78 yazdı:Teşekkür ederim. Peki bu iki saatimi verimli olmaları açısından nasıl kullanmamı tavsiye edersiniz? Yani benim düşündüğüm birini takıp diğerini tamamen durana kadar kutuda bekletmek. Sonra kutudaki durmuş olan saatimi takıp diğerini kutuya koymak şeklinde olabilir mi?

Gunu gunune kurulmalari onemli degil, ayda 1 kez tam kurup calistirilmalarinin yeterli oldugunu duymustum. Belli ki titiz birisiniz o zaman siz 2 haftada bir yapabilirsiniz takmadiginiz zamanlarda :thumbup:
"Hata yapmayan kişi aslında genel olarak hiçbir şey yapmıyor demektir".
Kullanıcı avatarı
neperliva

Mesaj therockula78 » 19 Mar 2017, 17:00

Cevaplarınız için çok teşekkürler. Aşağıda kasada oluşan nokta şeklindeki çiziğin fotoğraflarını iletiyorum. Saatlerimi de iki hafta bir değiştirip takmaya karar verdim. Ustaların yazdıklarına göre sanırım bu kullanım yayın nihai esnekliğine ulaşması açısından da faydalı olacaktır.

ResimResim

Kullanıcı avatarı
therockula78

Mesaj Eterna » 19 Mar 2017, 19:44

Vallahi her noktaya takılacaksanız bence saat takmayın. Hepimiz saat hastayız, hepimiz saatlerimizi çok seviyoruz. Ama hangimizin aktif olarak kullandığımız saatinde belli bir zamandan sonra kılcal çizik, nokta olmuyordur ki?

Bence abartmışsınız yani :)
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj therockula78 » 19 Mar 2017, 20:17

Eterna yazdı:Vallahi her noktaya takılacaksanız bence saat takmayın. Hepimiz saat hastayız, hepimiz saatlerimizi çok seviyoruz. Ama hangimizin aktif olarak kullandığımız saatinde belli bir zamandan sonra kılcal çizik, nokta olmuyordur ki?

Bence abartmışsınız yani :)

Haklısınız. Normalde çok fazla takılmam ama saati ilk aldığım gün böyle bir durum olması olumsuz etkiledi sadece. [emoji846]

Kullanıcı avatarı
therockula78

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 123 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners