Victorinox Saat Yorum ve Öneri

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Victorinox Saat Yorum ve Öneri

Mesaj ozmenbey » 16 Mar 2017, 15:26

Merhabalar

Yaşım 30 son 3-4 yıldır saat kullanıyorum, giriş seviyesi diyebileceğim saatler kullandım hep en son 1 sene önde seiko 5 military almıştım 2 farklı kordonlarla hem klasik hem spor kullanıyordum, 1 ay önce kaybettim ve saatsiz kaldım. işin özeti yeni bir saat ihtiyacım var level atlayıp biraz daha orta seviye saatlere bakmaya başladım. 2000-2500 gibi bir bütçe ayırdım. Nedenini bilmiyorum ama marka olarak kafamda hep victorinox vardı bana marka amblem falan çok hoş geliyor.
1 tane modeli çok hoşuma gitti 241616 numaralı hem spor hem klasik kullanılabilir.http://www.modasaat.com/victorinox-2416 ... ati-108978 ama pilli saate 2000 lira vermek bilemiyorum ama çöpe giden para gibi geliyor. saati pahalı yapan şey mekanizmasıymış gibi geliyor bana. 1tane uygun fiyat otomatik saatini buldum 241449 modeli http://www.modasaat.com/victorinox-2414 ... ati-108983 bu saat de diğeri kadar şık değil. kararsız kaldım diğer taraftan forumlardan ikinci el daha kaliteli saat alabilirim fikri geliyor. Birisi pilli saat kalitesiz saattir algımı yıksın gidip alıyım şu saati :super:
Kullanıcı avatarı
ozmenbey

Re: Victorinox Saat Yorum ve Öneri

Mesaj Eterna » 16 Mar 2017, 21:10

Victorinox çok fazla saatim oldu. Bayağı bir yani...

Çok sevdiğim bir markadır. Ama son yıllarda yerini Hamilton vs. diğer markalara bıraktı.. Çünkü fiyatları çok yükseldi.

örnek verelim hemen;

http://www.tevfikaydin.com/victorinox-swiss-army/airboss241505.html

5500 TL ye satılıyor. Bu paraya Tag Heuer alınır. Daha ucuza Longines alınır. Neyin kafasını yaşıyor bunlar bilemedim. Hamilton'lar yarı fiyatı Victorinox'un neredeyse. Durum böyle olunca aramız limoni oldu...

Resim
En son Eterna tarafından 16 Mar 2017, 22:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Eterna

Mesaj FirstClass » 16 Mar 2017, 21:37

Victorinox'un Türkiye distribütörü fiyatları bir hayli yukarıya çekiyor. CHF ile getiriyorlar saatleri. Bu nedenle fiyatlara da bu durum hemen yansıyor. Ben Ankara'da yetkili olarak distribütörün sattığı yere gidip konuştuğumda resmen o anki kurdan hemen çevirip fiyat verdiler, bu fiyatın altına da 1 kuruş inmediler. Türkiye'den almanızı bu nedenle tavsiye etmem. Yurtdışında fityatları çok uygun ama bence. 2 yıldır Maverick modelini kullanıyorum. Son derece memnunum açıkçası. Ben aldığımda otomatik olanı yoktu. Kasa ve kadran işçiliği oldukça iyi. Bilezik kaliteleri biraz kötü. Ben o yüzden kauçuk kordonla almıştım. Inox gibi taş gibi saatler yapan bir marka. Bence gönlünüzde varsa beğendiğiniz otomatik bir saatini yurtdışından siparişle almaya çalışın. Ha ama bence 2-2.5 vermişken Victorinox yerine forumun 2. el bölümünden tertemiz Longines'ler ya da Orisler bulabilirsiniz. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
FirstClass

Mesaj neperliva » 17 Mar 2017, 01:51

Bence o paraya Hamilton ya da Zeppelin degerlendirilebilir :thumbup:
"Hata yapmayan kişi aslında genel olarak hiçbir şey yapmıyor demektir".
Kullanıcı avatarı
neperliva

Mesaj ozmenbey » 17 Mar 2017, 11:18

Hamilton'un
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci- ... 2085/detay

Böyle bir modelini buldum daha önce forumda satılık vardı takip ediyordum ama bütçe ayıramamıştım o dönem ve satılmıştı. bu saati alabilirim ama satan arkadaşı tanıyan bilen varmı acaba. havale yapsam sıkıntı yaşar mıyım acaba
Kullanıcı avatarı
ozmenbey

Mesaj khef » 17 Mar 2017, 11:29

Bu saati forumda satan bendim ama ilandaki bana ait olan değil. Sattığıma pişman olduğum, keyifle kullandığım modellerden biridir. Valjoux 7750 mekanizma, 42mm kasa çapı vardır. :thumbup:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj neperliva » 17 Mar 2017, 12:26

ozmenbey yazdı:Hamilton'un
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci- ... 2085/detay

Böyle bir modelini buldum daha önce forumda satılık vardı takip ediyordum ama bütçe ayıramamıştım o dönem ve satılmıştı. bu saati alabilirim ama satan arkadaşı tanıyan bilen varmı acaba. havale yapsam sıkıntı yaşar mıyım acaba

Benim de dikkatimi ceken bir modeldi 2000 e gitmisti sanirim. Ancak sonradan biraz karisik kadrana sahip oldugu dusuncesi peydah oldu. Mekanizmasi populer otomatik krono oldugu icin hala sans verilebilir bence.
"Hata yapmayan kişi aslında genel olarak hiçbir şey yapmıyor demektir".
Kullanıcı avatarı
neperliva

Mesaj nyldrm » 04 Nis 2017, 17:48

Victorinox marka saatleri düşünüyorsanız, Amazon'da bazen kampanyalar olabiliyor; takip etmenizi öneririm. Türkiye fiyatlarına kıyasla oldukça uyguna almak mümkün.
Nihat Yıldırım / Eski Kullanıcı Adı: bluedrk
Kullanıcı avatarı
nyldrm

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 88 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners