Tag Heuer Carrera Tourbillona Yeteri Kadar Değer Verilmemesi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Tag Heuer Carrera Tourbillona Yeteri Kadar Değer Verilme

Mesaj kilimanjaro » 13 Mar 2017, 15:32

eyimen yazdı:
kilimanjaro yazdı:Engin , 4R36 nın üstünlüğünü kriter belirterek , deneyimlerime dayandırıp söyledim.Bir daha oku istersen.Kalınlıktan söz etmedim ki ben.İnce mekanizma üretme konusunda ETA üstün de geç sende.Ama güzel bilgiler verdin beni aydınlattun teşekkür ederim.

Bu arada resmini koyduğun JLC adama hiç yakışmamış.İnce olsa ne yazar.

JLC'yi uc noktada bir ornek olsun diye koydum :D

4R36 ustunlugune gelirsek, mesela guc rezervinde Powermatic 80 4R36'dan cok daha ustun. Zaman tutma dersen, COSC sertifikali modelleri de var. Daha ne olabilir ki diyorum :D

Enginciğim canım güzel kardeşim :D

4R36 ile seamasterdaki 2824 için 2 kriteri karşılaştırdım.Bu arada ETA yı sevmiyorum zorlamı arkadaş 8-)

mesela 2824 hergün psikopata bağlamış gibi +4 sn sapma.Birazda geri kal nolur.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj eyimen » 13 Mar 2017, 15:44

kilimanjaro yazdı:
eyimen yazdı:
kilimanjaro yazdı:Engin , 4R36 nın üstünlüğünü kriter belirterek , deneyimlerime dayandırıp söyledim.Bir daha oku istersen.Kalınlıktan söz etmedim ki ben.İnce mekanizma üretme konusunda ETA üstün de geç sende.Ama güzel bilgiler verdin beni aydınlattun teşekkür ederim.

Bu arada resmini koyduğun JLC adama hiç yakışmamış.İnce olsa ne yazar.

JLC'yi uc noktada bir ornek olsun diye koydum :D

4R36 ustunlugune gelirsek, mesela guc rezervinde Powermatic 80 4R36'dan cok daha ustun. Zaman tutma dersen, COSC sertifikali modelleri de var. Daha ne olabilir ki diyorum :D

Enginciğim canım güzel kardeşim :D

4R36 ile seamasterdaki 2824 için 2 kriteri karşılaştırdım.Bu arada ETA yı sevmiyorum zorlamı arkadaş 8-)

mesela 2824 hergün psikopata bağlamış gibi +4 sn sapma.Birazda geri kal nolur.

Ben de alternatif olarak sundum :D ETA'yi begenmemek senin elinde tabi :champ:
Kullanıcı avatarı
eyimen

Re: Tag Heuer Carrera Tourbillona yeteri kadar değer verilme

Mesaj erenedip » 13 Mar 2017, 16:22

kilimanjaro yazdı:
erenedip yazdı:Ustat bendeki monster 4r36 ve "-6" - "-8" saniye civarı zaman tutması. eski steinhart günlük +1 saniyeyle çalışıyordu. internetten bir ara araştırmıştım seikoların özellikle 4r36 mekanizmaları biraz şans işi gibi. 20 saniye sapma oranlarından bahsedenler bile çok fazlaydı

@kilimanjaro

Bendeki de şöyle.Saatı sabah takıyorsun akşam eve geldiğinde 4 sn geri kalıyor.Gece kadran yukarı bıraktığında saat 4 sn ileri gidiyor.Dolayısıyla yeni güne sıfır sapma ile giriyorsunuz.

Güzel teknik ancak anlamadığım seiko 5'im var o da günlük max 2 saniye sapma yapıyor adil mi bu şimdi:)
Kullanıcı avatarı
erenedip

Mesaj Thevenin » 13 Mar 2017, 16:26

Affordable Hublot ugrasiyla gelinen nokta bu oldu, cok lazim ya :D

Dahasi simdi Zenith de bu ikisinin arasina konumlandirilmaya calisilacak yapilan aciklamalar itibariyle.

Konumlandirma demisken bu arada; Zenith zirve, Hublot da lomboz demek :D

Bir Hublot ugruna butun sektoru calkalamaya ne gerek var bilemiyorum :D Horolojinin adaleti olsa Hublot bugun kapansa, calisanlar guzelce dagitilsa LVMH altyapisina bence herkes icin hayirli olur. Biz de hic olmamis gibi davranabilirdik :D

Yoksa Hublot bulasigini her yere sicratmaya gerek yok, temizlige havale etmek en guzeli; ama maalesef.

Bu saat icin; sahsen ben hic bagdastiramadigim icin zerre ilgimi cekmedi, halen de gram bakmis degilim ne olup ne olmadigina.
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Mesaj alihoca » 13 Mar 2017, 22:16

İnvicta 8926 saatimdeki Nh35a Seiko mekanizma, çok daha pahalı olan Tissot Le Locle saatimdeki 2824-2 Eta mekanizmadan daha iyi güç rezervi ve sapma değerine sahipti. Arkadaşlar kim ne derse desin Seiko mekanizmalarının verimlilik ve f/p oranları muhteşem.
Tempus erit auri pretium!
Kullanıcı avatarı
alihoca

Mesaj Tgm » 13 Mar 2017, 22:56

Tag Heuer için gözlük markası mı saat markası mı valiz markası mı diye değerlendirme yapmak acımasızlık bence :idea:

Ürün yelpazesi çok çeşitli tamam ama markanın horoloji geçmişine bakıldığında autavia'lar, carreralar, monzalar görülecektir. O markası mı bu markası mı diye değerlendirmekten çok öte aslında ciddi, değerli ve tarihi efsanelerle dolu bir saat markasıdır. Mekanizma hatta daha özelde kronograf komplikasyonuna da ciddi katkıları olmuştur. Diğer hiç bir markanın üretemediği 1/100 ve hatta 1/1000 saniyeli mekanik kronografları ilk üreten Tag Heuer'dir.
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj alihoca » 13 Mar 2017, 23:16

Tgm yazdı:Tag Heuer için gözlük markası mı saat markası mı valiz markası mı diye değerlendirme yapmak acımasızlık bence :idea:

Ürün yelpazesi çok çeşitli tamam ama markanın horoloji geçmişine bakıldığında autavia'lar, carreralar, monzalar görülecektir. O markası mı bu markası mı diye değerlendirmekten çok öte aslında ciddi, değerli ve tarihi efsanelerle dolu bir saat markasıdır. Mekanizma hatta daha özelde kronograf komplikasyonuna da ciddi katkıları olmuştur. Diğer hiç bir markanın üretemediği 1/100 ve hatta 1/1000 saniyeli mekanik kronografları ilk üreten Tag Heuer'dir.

Tag Heuer'in efsane bir marka olduğu konusunda size katılıyorum. Ancak bu model malesef ki estetikten yoksun kalmış biraz.
Tempus erit auri pretium!
Kullanıcı avatarı
alihoca

Mesaj coolfire » 13 Mar 2017, 23:53

Tgm yazdı:Tag Heuer için gözlük markası mı saat markası mı valiz markası mı diye değerlendirme yapmak acımasızlık bence :idea:

Hatta 1/2000 :D

https://www.youtube.com/watch?v=RAH8TiY5sJg
Kullanıcı avatarı
coolfire

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: mrmataraci ve 150 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners