Tag Heuer Carrera Tourbillona Yeteri Kadar Değer Verilmemesi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Tag Heuer Carrera Tourbillona Yeteri Kadar Değer Verilme

Mesaj afl » 13 Mar 2017, 07:27

Sadece kendi açımdan bakınca tourbillonu komplikasyondan saymayan ve saate bir şey katmadığına inananlar tarafındayım. O yüzden 5 usd veya 500k usd fiyat bir şey ifade etmiyor. Ancak toplam ağırlığı yarım gramı geçmeyen 80 den fazla hareketli parçayı 8-10mm lik bir çapa sığdırıp belli bir amaç için çalıştıran bir mühendislik ve sanata saygı duymak gerekir. İlle de tourbillon denirse, kompozit malzeme ve fabrikasyon değil ince el işi ve geleneksel standart metal malzeme olmalı derim. Zaten işe yaramayan bir şeyi fabrikasyon yapmanın alemi yok ama onu gelenekler ve el işi ile sanat haline getirebilirsiniz. Cartier üretiminin başındaki efsane master watchmaker Ms. Kasapi'nin sözüyle bitirelim: "iyi bir chronograph yapabilmek tourbillondan çok daha zor ve zahmetli bir iştir."

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
afl

Re: Tag Heuer Carrera Tourbillona yeteri kadar değer verilme

Mesaj eyimen » 13 Mar 2017, 09:21

kilimanjaro yazdı:
Cct yazdı:
kilimanjaro yazdı:
Cct yazdı:Bence mesaj barındıran başarılı bir model. Sadece zaman gösteren tourbillon mekanizmalı saatlerin ne kadar "abartılı" rakamlara satıldığı düşünülürse Chrono Tourbillon bir saatin 10K chf bandında satılması sektöre güzelce hareket çekmek oluyor :D

Horolojiyi çok sevmek = Biver'i sevmemek gibi bir moda başlamış olsada bence kendisi sektöre hareket getiren bir kaç kişiden biri. Bu sene Zenith'le neler yapacak hep beraber göreceğiz :champ:

Sevgili Can bey ; ( banlamasın diye yalakaca iltifat ediyorum 8-) )

Biver , tag ın satışlarını arttırmış olabilir ama merak ediyorum.ARGE kurun , yatırım yapın , kendi mekanizmalarınızı üretin vs dememiş mi ?

Kilimanjaro abim :lol: Cal. 1887 ile gerekli atılımı yaptılar aslında (Seiko partnerliği de olsa) genel olarak kar marjını yüksek tutmak hatta kar edebilmek için bence bu tip yatırımlara girmiyorlar diye düşünüyorum. Inhouse mekanizma ile yükselecek fiyatlar markanın kullanıcı gözündeki algısı ile ters düşebilir.

Ya da şöyle sorayım. Tamamen inhouse mekanizmalı bir Tag Heuer Aquaracer'a 5000 CHF verir misin?

yeminle veririm.Bir nomos benim için tag ın çok önünde.Şöyle bakalım birde ...

Omega , Oris vs ... zamanında kendi mekanizmalarını üretiyorlarmış zamanında veya ARGE çalışmaları varmış ama swatch grup ne zaman bunları bünyesine almış alayı tembelleşmiş ( işte burada istemesemde clk nın zamanında söylediklerine büyük saygı )

Ama Orisi burada ayırıyorum.En azından hiç pilli saat işine girmemişler.Benim için Tag burada da sınıfta kalır.

Aşkın abi Oris'i ayır tabi de, Omega'nın Swatch grubu bünyesine alınması ve tembelleşmesi yorumu pek olmamış. Omega ve Tissot zaten swatch grubun ta kendisi :D Omega başka markaları bünyesine almış olabilir ancak.
Bir de in-house Aquaracer'e 5000 CHF verirdim falan deme, vermezsin. Ben de vermem :D Geçen sene FC bu fiyata in-house Perpetual Calendar çıkardı. Büyük başarı ama alan var mı???
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj Stingray » 13 Mar 2017, 09:54

Ufak bir duzeltme yapmak gerekirse Oris pilli saat uretmistir,hatta Rolex'te uretmistir....
Kullanıcı avatarı
Stingray

Mesaj rtalhaustun » 13 Mar 2017, 11:25

Evet, Rolex markası Oysterquartz üretmiştir.
in love w/ Cartier
Kullanıcı avatarı
rtalhaustun

Re: Tag Heuer Carrera Tourbillona yeteri kadar değer verilme

Mesaj kilimanjaro » 13 Mar 2017, 13:52

eyimen yazdı:
kilimanjaro yazdı:
Cct yazdı:
kilimanjaro yazdı:
Cct yazdı:Bence mesaj barındıran başarılı bir model. Sadece zaman gösteren tourbillon mekanizmalı saatlerin ne kadar "abartılı" rakamlara satıldığı düşünülürse Chrono Tourbillon bir saatin 10K chf bandında satılması sektöre güzelce hareket çekmek oluyor :D

Horolojiyi çok sevmek = Biver'i sevmemek gibi bir moda başlamış olsada bence kendisi sektöre hareket getiren bir kaç kişiden biri. Bu sene Zenith'le neler yapacak hep beraber göreceğiz :champ:

Sevgili Can bey ; ( banlamasın diye yalakaca iltifat ediyorum 8-) )

Biver , tag ın satışlarını arttırmış olabilir ama merak ediyorum.ARGE kurun , yatırım yapın , kendi mekanizmalarınızı üretin vs dememiş mi ?

Kilimanjaro abim :lol: Cal. 1887 ile gerekli atılımı yaptılar aslında (Seiko partnerliği de olsa) genel olarak kar marjını yüksek tutmak hatta kar edebilmek için bence bu tip yatırımlara girmiyorlar diye düşünüyorum. Inhouse mekanizma ile yükselecek fiyatlar markanın kullanıcı gözündeki algısı ile ters düşebilir.

Ya da şöyle sorayım. Tamamen inhouse mekanizmalı bir Tag Heuer Aquaracer'a 5000 CHF verir misin?

yeminle veririm.Bir nomos benim için tag ın çok önünde.Şöyle bakalım birde ...

Omega , Oris vs ... zamanında kendi mekanizmalarını üretiyorlarmış zamanında veya ARGE çalışmaları varmış ama swatch grup ne zaman bunları bünyesine almış alayı tembelleşmiş ( işte burada istemesemde clk nın zamanında söylediklerine büyük saygı )

Ama Orisi burada ayırıyorum.En azından hiç pilli saat işine girmemişler.Benim için Tag burada da sınıfta kalır.

Aşkın abi Oris'i ayır tabi de, Omega'nın Swatch grubu bünyesine alınması ve tembelleşmesi yorumu pek olmamış. Omega ve Tissot zaten swatch grubun ta kendisi :D Omega başka markaları bünyesine almış olabilir ancak.
Bir de in-house Aquaracer'e 5000 CHF verirdim falan deme, vermezsin. Ben de vermem :D Geçen sene FC bu fiyata in-house Perpetual Calendar çıkardı. Büyük başarı ama alan var mı???

Engin , bu işte bir teslik var o zaman.Madem omega Swatch grubun kendisi ve ETA da Swatch grubun bir kuruluşu ise , omega neden yeni üretilen cal 8500 lere in house diyor ? Ben bu forumla birlikte mekanik saatler hakkında birşeyler öğrendim ve kullandığım seiko ya ait 4R36 mekanizmanın , zaman tutma ve güç rezervi olarak , omega seamaster a ait ETA mekanizmadan daha üstün olduğunu söyleyebilirim.Bu arada Oris in pilli saat ürettiğini bilmiyordum.Bilgi için teşekkür ederim.Rolex için bişe söylemedim.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj Oversea » 13 Mar 2017, 14:22

Ki ETA eleştirisi dışardan mekanizma tedarik etmek demekse Patek Phillippenin ve Audemars Piguet'in ETA'sı Jaeger mi oluyor? :) Hiçbir marka masum değil. (Jaeger hariç) :D
Oversea

Mesaj Hellhound » 13 Mar 2017, 14:37

eraydinc yazdı:Ki ETA eleştirisi dışardan mekanizma tedarik etmek demekse Patek Phillippenin ve Audemars Piguet'in ETA'sı Jaeger mi oluyor? :) Hiçbir marka masum değil. (Jaeger hariç) :D

Jaeger de değil ki...

http://www.europeanwatch.com/24903.html

Köklü tarih ve yalnızca içten beslenme isteniyorsa, adres Seiko.
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Mesaj eyimen » 13 Mar 2017, 14:42

Ters olan bir durum yok aslinda. ETA hem Swatch grup hem de grup disindaki Isvicreli markalar icin mekanizma uretiyor. Yani Tissot, Hamilton, Longines gibi onlarca markada ETA kullaniliyor. Haliyle bu mekanizmaya in-house denemez. Omega da, Swatch'un amiral gemisi oldugundan muhtemelen prestij goz onune alinarak kendi mekanizmasini uretmeye baslamis. Mesela Retro Longines'lerde kullanilan mekanizma sadece o saatte kullaniliyor, mekanizmayi Longines icin tasarlayan ve ureten ise ETA. Bana sorarsaniz ben buna in-house derim. Yani bence in-house konusunda, ortam siyah ve beyazdan cok gri. 4R36'dan daha kotu olarak nitelendirdigin Eta 2824 ile 9mm kalinlikta saat yapilabiliyor. 4R36 ile uretilen en ince saat kac mm?? FC in-house slimline cikartiyor, saat kalinligi 11-12mm. Ayni firmanin ETA slimline'lari 9mm. In-house yaptim, ama ETA'dan daha kalin?@#!# Ayni ornek Omega icin de gecerli, in house chrono yapmissin 16mm kalinligi var. Daha once dedigim gibi high-end markalara cikamadigin surece in-house tam bir kandirmaca. JLC'nin 4mm kalinliginda dress watch'lari var. ETA'ya ustunluk saglamadiktan sonra in-house'un sadece adi kaliyor bence..
Resim
Kullanıcı avatarı
eyimen

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 115 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners