Tag Heuer Carrera Tourbillona Yeteri Kadar Değer Verilmemesi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Tag Heuer Carrera Tourbillona Yeteri Kadar Değer Verilme

Mesaj mlm » 12 Mar 2017, 18:25

Tüketici olarak diğer markaların ulaşılamaz fiyatlara arz ettiği tourbillon komplikasyonuna ulaşma şansı verdiği için Tag Heuer'e teşekkür etmek lazım. Ben de her ne kadar yan ürünler üretse de Tag Heuer'i bir saat markası olarak görenlerdenim. Lemania 1873 kalibreli bir Heuer Chronograph ise ileride almayı planladığım saatlerden birisi.
Rolex, JLC, IWC almak isteyen yine alır/alsın ama bu modele de nakit 20.000 TL. rahatlıkla verilir ve keyifle kullanılır :champ:
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj manil » 12 Mar 2017, 18:35

Bu arada belirtmek isterim ki wan210 bence Submariner'dan sonraki tasarım olarak en iyi diver'dir.

Sent from my E6633 using Tapatalk
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

Mesaj alihoca » 12 Mar 2017, 19:05

erenedip yazdı:
alihoca yazdı:Saatten anlayıp anlamama işini bir tarafa bırakırsak, şu saatin görüntüsüne baktığımda estetikten zerre kadar bir şey göremedim. Saat üstadları beni affetsin ancak samimiyetle söylüyorum ki bu saate değil 10000 dolar 1000 TL bile vermem ben şahsen.

Tasarim guzel be hocam o kadar da degil:) bin liradan versinler alirim 5 tane:))

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

:D
Tempus erit auri pretium!
Kullanıcı avatarı
alihoca

Mesaj kilimanjaro » 12 Mar 2017, 19:14

Hellhound yazdı:Ben Tag Heuer'ın ağırlıklı olarak inhouse mekanizma kullanmamasına gücenmeyenlerdenim. Hiç kullanmayabilirdi de... 1950-1970 yıllarında neredeyse bütün üreticiler aynı mekanizmaları kullanırken Heuer tasarımları ile otomobil sporlarında ikon haline gelmeyi başarabilmiş bir marka Heuer. Aynı zamanda "bu kadar köklü bir miras nasıl boşa harcanır" konusunun da en büyük horolojik örneği... Herneyse elbet konuşuruz bu durumu başka bir başlıkta.

Tag Heruer, kilimanjaro'nun örnek verdiği gibi Omega, Oris vs gibi tarihinde inhouse mekanizma üretip gidip de sonradan dışardan mekanizma tedariğine dönmedi. Bugün en değerli Heuer (Techniques d'Avant Garde anlamına gelen TAG, 1985 yılında ön isim olarka eklendi) saatlerde kullanılan mekanizma Valjoux 72 iken markanın ilk in-house mekanizmasını 2010 yılında üretmiş olması da garip değil. Garip olan, ilk in-house mekanizma sonrası arada tek bir kalibre bile geliştirmeden tourbillon mekanizmanın tanıtılması... Emekleme dönemi bitmeden olimpiyatlara katılan bebeğe ne kadar güvenilirse Carrera Tourbillion da o kadar güvenilir benim gözümde. Tabi olimpiyatlara katılacak atlet 1887 kalibrede olduğu gibi Seiko değilse...

Sonuç olarak Carrera Tourbillon kocaman bir pazarlama balonu olduğu için saat meraklıları arasında pek değer verilmediği gerçek. Ancak tartışma konusu yaparak bile yeteri kadar değer verdiğimizi düşünüyorum. Amaç ucuza tourbillon sahibi olmaksa da 400 dolarlık fiyat etiketiyle AATOS Tiago iş görecektir :champ:

Keyifle okudum dostum da bunun sonunu yine kebap paklar , sonuç yine aynı kapıya çıkar.Hasret bizleri dağlar 8-)
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj coolfire » 12 Mar 2017, 19:36

Bende Tag Heuer markasına saygı duyanlardanim. Her ne kadar prototip olarak yapılmışsa da mikrogirder serisi bile saygı duymak için bir sebep bana göre. Bvlgari Cartier gibi markaları başka ürünler yaptığı için elestirmiyorsak Tag ide elestirmememiz gerekir bence. Bu arada sokaktaki insan arasında gitgide yükselen bir pozitif algı da oluşturması kendileri acisindan oldukça iyi işaret.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
coolfire

Mesaj Hellhound » 12 Mar 2017, 20:23

kilimanjaro yazdı:
Hellhound yazdı:Ben Tag Heuer'ın ağırlıklı olarak inhouse mekanizma kullanmamasına gücenmeyenlerdenim. Hiç kullanmayabilirdi de... 1950-1970 yıllarında neredeyse bütün üreticiler aynı mekanizmaları kullanırken Heuer tasarımları ile otomobil sporlarında ikon haline gelmeyi başarabilmiş bir marka Heuer. Aynı zamanda "bu kadar köklü bir miras nasıl boşa harcanır" konusunun da en büyük horolojik örneği... Herneyse elbet konuşuruz bu durumu başka bir başlıkta.

Tag Heruer, kilimanjaro'nun örnek verdiği gibi Omega, Oris vs gibi tarihinde inhouse mekanizma üretip gidip de sonradan dışardan mekanizma tedariğine dönmedi. Bugün en değerli Heuer (Techniques d'Avant Garde anlamına gelen TAG, 1985 yılında ön isim olarka eklendi) saatlerde kullanılan mekanizma Valjoux 72 iken markanın ilk in-house mekanizmasını 2010 yılında üretmiş olması da garip değil. Garip olan, ilk in-house mekanizma sonrası arada tek bir kalibre bile geliştirmeden tourbillon mekanizmanın tanıtılması... Emekleme dönemi bitmeden olimpiyatlara katılan bebeğe ne kadar güvenilirse Carrera Tourbillion da o kadar güvenilir benim gözümde. Tabi olimpiyatlara katılacak atlet 1887 kalibrede olduğu gibi Seiko değilse...

Sonuç olarak Carrera Tourbillon kocaman bir pazarlama balonu olduğu için saat meraklıları arasında pek değer verilmediği gerçek. Ancak tartışma konusu yaparak bile yeteri kadar değer verdiğimizi düşünüyorum. Amaç ucuza tourbillon sahibi olmaksa da 400 dolarlık fiyat etiketiyle AATOS Tiago iş görecektir :champ:

Keyifle okudum dostum da bunun sonunu yine kebap paklar , sonuç yine aynı kapıya çıkar.Hasret bizleri dağlar 8-)

O zaman kebap öncesi Okan Bayülgen'in konu hakkındaki görüşünü paylaşalım :)

https://www.youtube.com/watch?v=T2Wx81gWr1A&t=2s
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Mesaj Oversea » 12 Mar 2017, 22:55

Bavulunu Louis Vuittondan, montunu Monclerden, ayakkabısını Prada ve Berlutiden, Çantasını Bottega Venetadan, kemerini Hermesten, kotunu Dolce&Gabbanadan, trençkotunu Burberryden, parfümünü Creedden, gözlüğünü mykitadan, kravatını Etrodan, ceketini Tom Forddan, cüzdanını Fendi ve Gücciden alan bir insan yani kim neyi iyi yapıyorsa ondan alan, gidip de monclerden mayo almayan biri, o zaman saatte de markaların sadece ikon ürünlerini almalı ve başka hiçbir şeye el sürmemeli. Normal hayatınızda ''Tommyden ayakkabı mı alınır, git Berlutiden al'' diye yaklaşan biriyseniz Tag Heuere de gözlükçü dersiniz :D

Jaeger-LeCoultre'dan (ki bana sorarsanız AP'den daha prestijli ve elit bir manifaktür) spor bir model almak yerine Tag-Heuerden spor bir model almak yukardaki bahsettiğim insan tipine daha uygun geliyor. Yazın havuzda kumsalda, dağda taşta tag heuerle çok rahat gezersiniz fakat sırf JLC kullanıyorum demek adına Master Compressorü dağa taşa vurmak kimsenin cesareti dahilinde değil. :)
Oversea

Mesaj manil » 12 Mar 2017, 23:19

eraydinc yazdı:Bavulunu Louis Vuittondan, montunu Monclerden, ayakkabısını Prada ve Berlutiden, Çantasını Bottega Venetadan, kemerini Hermesten, kotunu Dolce&Gabbanadan, trençkotunu Burberryden, parfümünü Creedden, gözlüğünü mykitadan, kravatını Etrodan, ceketini Tom Forddan, cüzdanını Fendi ve Gücciden alan bir insan yani kim neyi iyi yapıyorsa ondan alan, gidip de monclerden mayo almayan biri, o zaman saatte de markaların sadece ikon ürünlerini almalı ve başka hiçbir şeye el sürmemeli. Normal hayatınızda ''Tommyden ayakkabı mı alınır, git Berlutiden al'' diye yaklaşan biriyseniz Tag Heuere de gözlükçü dersiniz :D

Jaeger-LeCoultre'dan (ki bana sorarsanız AP'den daha prestijli ve elit bir manifaktür) spor bir model almak yerine Tag-Heuerden spor bir model almak yukardaki bahsettiğim insan tipine daha uygun geliyor. Yazın havuzda kumsalda, dağda taşta tag heuerle çok rahat gezersiniz fakat sırf JLC kullanıyorum demek adına Master Compressorü dağa taşa vurmak kimsenin cesareti dahilinde değil. :)

Klasik mantıktan yola çıkıp 'tüm filler gridir, evimin rengi gri öyleyse evim bir fil' sonucuna varıyorum. Yanlış mı yanlış ama mantık olarak tutarlı.

Saat üretimi zaten farklı bir uzmanlık alanı. Üretim teknolojisinin yarattığı katma değerden ziyade reklamın oluşturduğu marjinal katkı söz konusu. Yani rolex ne yaparsa yapsın üretim maliyetini 100 chf aşağı çekip kâr patlaması yapamaz, yapmaz yani. Onun yerine algıya oynar ve alır.

İçi boş algı uzun vadede tam ters etki yapar, o nedenle bu yeniliklerin iyi hesaplanması lazım. Saat markalarında da uzun vadeli plan yerine sürekli biçim tarz değiştirmek bana kalırsa bu açıdan olumsuz etki yapıyor. Yani 60lardaki ikonik krono saatlerden skeleton benzeri kadrana geçmek ve geçerken de tourbillon kullanmak fazla cesaretli hareket. Geçmişten bir kopuşu da beraberinde getiriyor. Marka Tag Heuer olunca daha bi dikkat ediyorum çünkü 5-6 yıl evvel pendulum diye modeli devrim yarattık diye ambalajlamışlardı ama sonra sonuç ne oldu bilemiyorum..

https://www.calibre11.com/grand-carrera-pendulum/

Kendi adıma konuşursam, arazi için g-shock tercih ederim. Tercih etmeyene de saygı duyarım.

Sent from my E6633 using Tapatalk
“Some people feel the rain. Others just get wet.”

Bob Marley
Kullanıcı avatarı
manil

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 120 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners