Ankara ilginc saat esnafi, tag heuer seneye bitecek iddiasi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Ankara ilginc saat esnafi, tag heuer seneye bitecek iddi

Mesaj SeiKinetic » 11 Mar 2017, 21:43

erenedip yazdı:evet hocam. mağazanın adını vermek istemedim doğru olurmu bilemedim Ancak meşrutiyette ankara da bu kadarını söyliyeyim madem:)

Köşedeki girişteki -ismi lazım değil- mağazadan bahsediyorsak, size özel bir davranış değil. Aylar önce bambaşka tarzda bir olayla karşı karşıya gelmiş ve sıkıntı yaşamıştık. Daha öncesinde vintage bir modelin pil değişiminde sıkıntı yaşadık. Sonraları yine vintage bir Seiko konusunda sıkıntı yaşadık. Sonra bir tanıdığın saati konusunda sıkıntı yaşadık. En son Visodate konusunda sıkıntı yaşadık. Beni o mağazada en çok rahatsız eden şey, şaşılacak dereceye varan yanıltıcı, gerçekdışı bilgi aktarımının dışında, esnaflıktan bihaber davranışları ve müşteri memnuniyetinin yerlerde olması. Zaten ellerindeki modellerin %90'ı Quartz. Bilmiş tavırları, rezil olduklarını hissettikten sonraki umursamaz ya da saldırgan tavırları da cabası. Çoğu saatçi sevmez bilinçli ve ortalama bir bilgiye sahip olan müşterisini, Sirkeci'de çoğunlukla şikayet edilen mağazaların Ankara şubesi olmaya çalışıyorlar galiba. Alışveriş yapmıyorum ve yaptırmıyorum. Bazen salt eğlencesine giriyorum, alışveriş yapmakta olan müşterilere söylediklerini dinleyip çıkıyorum. Gününüzde değilseniz tavsiye ederim, iyi bir gülümsetme aracı olabilir. Bir anda Fossil'in Rolex üretimi olduğunu, pek bir fark olmadığını vs. duyup sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Aman dikkat edin.
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Mesaj erenedip » 11 Mar 2017, 21:47

SeiKinetic yazdı:
erenedip yazdı:evet hocam. mağazanın adını vermek istemedim doğru olurmu bilemedim Ancak meşrutiyette ankara da bu kadarını söyliyeyim madem:)

Köşedeki girişteki -ismi lazım değil- mağazadan bahsediyorsak, size özel bir davranış değil. Aylar önce bambaşka tarzda bir olayla karşı karşıya gelmiş ve sıkıntı yaşamıştık. Daha öncesinde vintage bir modelin pil değişiminde sıkıntı yaşadık. Sonraları yine vintage bir Seiko konusunda sıkıntı yaşadık. Sonra bir tanıdığın saati konusunda sıkıntı yaşadık. En son Visodate konusunda sıkıntı yaşadık. Beni o mağazada en çok rahatsız eden şey, şaşılacak dereceye varan yanıltıcı, gerçekdışı bilgi aktarımının dışında, esnaflıktan bihaber davranışları ve müşteri memnuniyetinin yerlerde olması. Zaten ellerindeki modellerin %90'ı Quartz. Bilmiş tavırları, rezil olduklarını hissettikten sonraki umursamaz ya da saldırgan tavırları da cabası. Çoğu saatçi sevmez bilinçli ve ortalama bir bilgiye sahip olan müşterisini, Sirkeci'de çoğunlukla şikayet edilen mağazaların Ankara şubesi olmaya çalışıyorlar galiba. Alışveriş yapmıyorum ve yaptırmıyorum. Bazen salt eğlencesine giriyorum, alışveriş yapmakta olan müşterilere söylediklerini dinleyip çıkıyorum. Gününüzde değilseniz tavsiye ederim, iyi bir gülümsetme aracı olabilir. Bir anda Fossil'in Rolex üretimi olduğunu, pek bir fark olmadığını vs. duyup sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Aman dikkat edin.

Ahaha aynen hocam orasi:)) aynen bahsettiginiz gibi iste si beni cok iyi anladiniz. Adam tag seneye bitti dedi ya :))

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
erenedip

Mesaj SeiKinetic » 11 Mar 2017, 22:13

İnanın ihtimal dahilinde bir iddiada bulunmuş. Yani, "Ben öyle duydum Biver'den" ya da 'bir arkadaşım' ekolüyle sıyrılabileceği bir konu en azından. En son -yanılmıyorsam 5-6 hafta kadar önce- bir FC için girmiştim. Alacağım son adres dahi olmasalar da bazen daha yakından inceleyebilmek ya da biraz eğlenmek için uğruyorum. Tatlı bir sürtüşme var aramızda ustalarıyla. Ürünlerinin arkasında dururlar, bu konuda bir sıkıntı yaşamadım. Kendileri her zaman olduğu gibi ellerindeki modelleri yere göğe sığdıramayıp yapmadıkları övgü kalmamıştı. Sonra işi biraz artan kurlara vs.çekince ben, "FC hep bu fiyataydı" gibi kallavi bir iddiada bulundu satış elemanı. Bahsi geçen model zamdan önce 1100 CHF iken, şu an 2000 CHF civarında. Geçmiş yıllardaki liste fiyatından bihaber elemana, model ve fiyatları sayıp, son aylardaki kur dalgalanmalarını, Ocak zamlarını ve o günün 3.77 olan kurunu hatırlattığımda "valla öyle işte bilmiyorum" deyip her zaman olduğu gibi kaçamak oynadı, sigaraya çıktı. Diğeri de vitrin düzeltmeye koştu. Başka bir markadan, halihazırda sahip olduğum modellerden birisini vitrinden çıkarttırdığımda saat derin bir şekilde çizikti. Saatçi vitrininde olur öyle şeyler ancak "Böyle geliyor bu model fabrikadan ama rahat etmek isterseniz yenisini sipariş edebiliriz" deyince gömleğin manşetini sıyırmak durumunda kalmıştım. Sözün özü, göz alışverişi dışında uğranması gereken bir yer değil.
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Mesaj alihoca » 11 Mar 2017, 22:54

SeiKinetic yazdı:İnanın ihtimal dahilinde bir iddiada bulunmuş. Yani, "Ben öyle duydum Biver'den" ya da 'bir arkadaşım' ekolüyle sıyrılabileceği bir konu en azından. En son -yanılmıyorsam 5-6 hafta kadar önce- bir FC için girmiştim. Alacağım son adres dahi olmasalar da bazen daha yakından inceleyebilmek ya da biraz eğlenmek için uğruyorum. Tatlı bir sürtüşme var aramızda ustalarıyla. Ürünlerinin arkasında dururlar, bu konuda bir sıkıntı yaşamadım. Kendileri her zaman olduğu gibi ellerindeki modelleri yere göğe sığdıramayıp yapmadıkları övgü kalmamıştı. Sonra işi biraz artan kurlara vs.çekince ben, "FC hep bu fiyataydı" gibi kallavi bir iddiada bulundu satış elemanı. Bahsi geçen model zamdan önce 1100 CHF iken, şu an 2000 CHF civarında. Geçmiş yıllardaki liste fiyatından bihaber elemana, model ve fiyatları sayıp, son aylardaki kur dalgalanmalarını, Ocak zamlarını ve o günün 3.77 olan kurunu hatırlattığımda "valla öyle işte bilmiyorum" deyip her zaman olduğu gibi kaçamak oynadı, sigaraya çıktı. Diğeri de vitrin düzeltmeye koştu. Başka bir markadan, halihazırda sahip olduğum modellerden birisini vitrinden çıkarttırdığımda saat derin bir şekilde çizikti. Saatçi vitrininde olur öyle şeyler ancak "Böyle geliyor bu model fabrikadan ama rahat etmek isterseniz yenisini sipariş edebiliriz" deyince gömleğin manşetini sıyırmak durumunda kalmıştım. Sözün özü, göz alışverişi dışında uğranması gereken bir yer değil.

İyi gözlemlemişsiniz memleketin aslında esnaf olmayan ve tek hesabı malını ilk gelene ne şekilde olursa olsun satmak derdinde olan bu acayip tiplerini. Bu tiplere bir marka model sorarsın ağızları açık kalır yoksa elinde kötüleyip elinde olanı methederek satmaya kalkar daha neler neler yaparlar bunun benzeri bir olayı ben de yaşadım. Adını vermeyeyim fakat İstanbul'da altı mağazası olan ve hepimizin tanıdığı bir firma. İnternette görüp beğendiğim bir model için telefon açıp aldım havale filan çıktı kargo için günlerce beklettiler her aradığımda da yalan olduğu apaçık ortada komik yalanlar uydurdular ya sabır dedim. Sonra geldi saatin sertifikası ve garanti belgesi yok sadece fatura var. Onun dışında saat çiziklerden geçilmiyor. Bununla da bitmedi saatin kadranı renk atmış. Bu dediğim saat fiyatı 2000 TL civarı olan ve Swiss made bir saat. Aradım bunlarda garanti belgesi diye bir şey yok fatura belge yerine geçer deyip başından savmaya kalktı müşteri temsilcisi, üsteleyince iade aldılar bu sefer başka saat verelim dediler onda da siyah kadran yerine deepblue kadran geldi. Mesele uzun sağolsun bunlar oldukça hepimize çektirecekleri var daha.
Tempus erit auri pretium!
Kullanıcı avatarı
alihoca

Mesaj erenedip » 12 Mar 2017, 00:01

alihoca yazdı:
SeiKinetic yazdı:İnanın ihtimal dahilinde bir iddiada bulunmuş. Yani, "Ben öyle duydum Biver'den" ya da 'bir arkadaşım' ekolüyle sıyrılabileceği bir konu en azından. En son -yanılmıyorsam 5-6 hafta kadar önce- bir FC için girmiştim. Alacağım son adres dahi olmasalar da bazen daha yakından inceleyebilmek ya da biraz eğlenmek için uğruyorum. Tatlı bir sürtüşme var aramızda ustalarıyla. Ürünlerinin arkasında dururlar, bu konuda bir sıkıntı yaşamadım. Kendileri her zaman olduğu gibi ellerindeki modelleri yere göğe sığdıramayıp yapmadıkları övgü kalmamıştı. Sonra işi biraz artan kurlara vs.çekince ben, "FC hep bu fiyataydı" gibi kallavi bir iddiada bulundu satış elemanı. Bahsi geçen model zamdan önce 1100 CHF iken, şu an 2000 CHF civarında. Geçmiş yıllardaki liste fiyatından bihaber elemana, model ve fiyatları sayıp, son aylardaki kur dalgalanmalarını, Ocak zamlarını ve o günün 3.77 olan kurunu hatırlattığımda "valla öyle işte bilmiyorum" deyip her zaman olduğu gibi kaçamak oynadı, sigaraya çıktı. Diğeri de vitrin düzeltmeye koştu. Başka bir markadan, halihazırda sahip olduğum modellerden birisini vitrinden çıkarttırdığımda saat derin bir şekilde çizikti. Saatçi vitrininde olur öyle şeyler ancak "Böyle geliyor bu model fabrikadan ama rahat etmek isterseniz yenisini sipariş edebiliriz" deyince gömleğin manşetini sıyırmak durumunda kalmıştım. Sözün özü, göz alışverişi dışında uğranması gereken bir yer değil.

İyi gözlemlemişsiniz memleketin aslında esnaf olmayan ve tek hesabı malını ilk gelene ne şekilde olursa olsun satmak derdinde olan bu acayip tiplerini. Bu tiplere bir marka model sorarsın ağızları açık kalır yoksa elinde kötüleyip elinde olanı methederek satmaya kalkar daha neler neler yaparlar bunun benzeri bir olayı ben de yaşadım. Adını vermeyeyim fakat İstanbul'da altı mağazası olan ve hepimizin tanıdığı bir firma. İnternette görüp beğendiğim bir model için telefon açıp aldım havale filan çıktı kargo için günlerce beklettiler her aradığımda da yalan olduğu apaçık ortada komik yalanlar uydurdular ya sabır dedim. Sonra geldi saatin sertifikası ve garanti belgesi yok sadece fatura var. Onun dışında saat çiziklerden geçilmiyor. Bununla da bitmedi saatin kadranı renk atmış. Bu dediğim saat fiyatı 2000 TL civarı olan ve Swiss made bir saat. Aradım bunlarda garanti belgesi diye bir şey yok fatura belge yerine geçer deyip başından savmaya kalktı müşteri temsilcisi, üsteleyince iade aldılar bu sefer başka saat verelim dediler onda da siyah kadran yerine deepblue kadran geldi. Mesele uzun sağolsun bunlar oldukça hepimize çektirecekleri var daha.

Gecmis olsun hocam.sonuc olarak halletiniz mi sorunu?

Kullanıcı avatarı
erenedip

Mesaj alihoca » 12 Mar 2017, 00:39

erenedip yazdı:
alihoca yazdı:

Gecmis olsun hocam.sonuc olarak halletiniz mi sorunu?

Teşekkür ederim erenedip hocam. Tam olarak hallettiğim söylenemez aslında. Sonuç olarak lacivert kadranın siyahtan daha çok yakıştığına karar verip vazgeçtim uğraşmaktan:)
Tempus erit auri pretium!
Kullanıcı avatarı
alihoca

Mesaj kaana » 14 Mar 2017, 15:48

Kafası güzel bir esnafa denk gelmişiniz daha bugün yeni bir akıllı saat tanıttılar..
Otomatik mekanizma veya dijital android kasa değiştirilerek kullanılabiliyor.

https://twitter.com/TAGHeuer/status/841608853179506688
Kullanıcı avatarı
kaana

Mesaj Oversea » 14 Mar 2017, 19:11

Adamlar resmen bugün Apple'a ve Apple Watch'a meydan okudu yeni ürünleriyle yepyeni metodlar geliştirdiler zaman takibi konusunda, millet hala ETAda... Bu sefer de işlemcisini Intel'den alıyormuş... ETA gider Intel gelir çok takılmamak gerek :)

https://www.tagheuer.com/en/watches/tag-heuer-connected
Oversea

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 248 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners