Ankara ilginc saat esnafi, tag heuer seneye bitecek iddiasi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Ankara ilginc saat esnafi, tag heuer seneye bitecek iddi

Mesaj khef » 15 Mar 2017, 14:41

Genel olarak iletişimin sesle ve mumkunse yüzyüze olmasi gerektiğine inananlardanım. Forum, whattsup gibi mecralarda insanların birbirini yanlıs anlama ihtimali çok yüksek oluyor. Bunun en buyük nedeni mimik, tonlama gibi unsurların eksikliği. Yazdığımız kutucukların ya da sanal klavyenin içinde bulunan emojilerin varlık sebebi, bu eksikliğin biraz da olsa giderilmesi ama ne yazık ki yeterli olmuyor.
:thumbup:
Sadece yazılı iletişim kurulan bir ortamda olduğumuzu gözönünde bulundurarak sohbet eder ve bilgi paylaşımı yaparsak, sorunun kendiliğinden çözülecegini düşünüyorum. :champ:
Kullanıcı avatarı
khef

Mesaj eraslani » 15 Mar 2017, 16:10

fortis yazdı:Uzmanlık alanınız hakkında sizinle yarışmam söz konusu olamaz elbette üstat. Ancak tag heuer'in akıllı saati şu an elimdeki iphone'da bulunan atomic clock uygulamasından daha fazla ne vaadedebilir ki bana? Zamanı doğru tutmak! Ben zamanı doğru tutmak istersem elimdeki telefon bana yeter. Elimdeki telefonun aynısından koluma takmayı neden isteyim ki? Bu işin babaları Samsung ve Apple'ın dahi akıllı saat projeleri ölü doğmuş projeler olarak teknoloji marketlerdeki raflarda eskimeye terk edildiler. Apple ve Samsung'un akıllı saatlerinden öte ne gibi horolojik devrim öngörüyorsunuz Tag'ın bu saatinden. Intel işlemci kullanması mı? Benim için hiç bir heyecan uyandırmadığı gibi abartılı görseller ve seslerle süslenmiş bir reklamdan öteye geçmiyor maalesef. Horoloji dünyasının teknoloji ile uyumsuz olduğunu düşünüyorum ısrarla. Teknoloji mekaniği yenemez. En azından horoloji dünyasında. Saygılarımla. :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Akıllı saat projesi için ölü doğmuş gibi şeyler söylemek bence çok doğru değil..
Resim
Daha öncede forumda konu ile ilgili birşeyler yazıp çizmiştik..Akıllı saat denilen aletler kullandığımız saatlere birebir rakip olarak geliştirilen aletler değil bence..Daha doğrusu hedef kitlesi hali hazırda saat kullanma alışkanlığı olan ve hatta mekanik saat kullanmaktan hoşlanan bizler değiliz diye düşünüyorum..
Çok daha fazla yaygınlaşacağını zannediyorum..Teknoloji merakım da biraz olduğundan akıllı saat almadan duramadım..akşamları yürüyüş yaparken kullanıyorum sadece ama gündüz telefonuma bir mesaj ya da ileti geldiğinde saatime baktığım çok oluyor [emoji38]
Tag ın yeni tanıttığı modüler connected ı diğerlerinden ayıran fark tam bu noktada ortaya çıkıyor..Hedefi farklı..kendimi 12 de hissediyorum [emoji38] Hakkımızda hayırlısı :D
khef [emoji106] :champ:
En son eraslani tarafından 15 Mar 2017, 17:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj erenedip » 15 Mar 2017, 16:56

ben de khef ve eraslani hocama ayrı ayrı katılıyorum.
akıllı saat konusunda önyargılı olmasamda mesafeli olanlardanım (ki hayatım dijital mecrayla, teknolojiyle içli dışlı). Fakat mesafemin asıl sebebi; akıllı saatlerin tam olarak hedef kitlesini belirleyebilmiş, amacını netleştirmiş olmadığından. Çoğu zaman, teknoloji tutkunu bir insan olarak "akıllı saat ne işime yarar?" diye sorduğumda henüz tatmin edici cevabı veremedim. Ancak müzik dinlerken üşengeçliğimle müziği saatime bakarken neden değiştirmeyeyim veya bir sms için telefonu neden kurcalayayım sorularını da sormaya başladım. Kısaca akıllı saatler yavaş yavaş ortamını oluşturmakta. henüz değil ancak birkaç patlayıcı yenilikle çok büyük kitlelere taşınacak diye düşünüyorum :champ:
Kullanıcı avatarı
erenedip

Mesaj EmreMusovi » 15 Mar 2017, 17:19

Valla benim de aklımda var akıllı saat... özellikle navigasyon ve konuşma icin. Araba kullanırken zor oluyor telefondan halletmek

Kullanıcı avatarı
EmreMusovi

Mesaj Anesthesia » 15 Mar 2017, 17:36

Projeksiyon aparatı ile bileğe aktarılan telefon imgesi neden piyasaya sürülmez anlayamıyorum, pek çok prototipi gördük, bir sürü bilim kurgu yapımında (yakın gelecek) gözümüze gözümüze sokuldu. Birisi onu sürsün piyasaya da bileğimdeki sanat eserini rahat bıraksın artık.

E5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Özgür kalana kadar imza mimza yok
Kullanıcı avatarı
Anesthesia

Mesaj ZenitH69 » 15 Mar 2017, 17:47

Turkiye'de bu isi bilmeden anlamadan yapan çok fazla yer var maalesef..
Kullanıcı avatarı
ZenitH69

Mesaj erenedip » 06 Eyl 2020, 22:18

erenedip yazdı:ben de khef ve eraslani hocama ayrı ayrı katılıyorum.
akıllı saat konusunda önyargılı olmasamda mesafeli olanlardanım (ki hayatım dijital mecrayla, teknolojiyle içli dışlı). Fakat mesafemin asıl sebebi; akıllı saatlerin tam olarak hedef kitlesini belirleyebilmiş, amacını netleştirmiş olmadığından. Çoğu zaman, teknoloji tutkunu bir insan olarak "akıllı saat ne işime yarar?" diye sorduğumda henüz tatmin edici cevabı veremedim. Ancak müzik dinlerken üşengeçliğimle müziği saatime bakarken neden değiştirmeyeyim veya bir sms için telefonu neden kurcalayayım sorularını da sormaya başladım. Kısaca akıllı saatler yavaş yavaş ortamını oluşturmakta. henüz değil ancak birkaç patlayıcı yenilikle çok büyük kitlelere taşınacak diye düşünüyorum :champ:
Aradan 3 buçuk yıl geçti ve akıllı saat bağımlısı oldum:)) çoğu zaman mekanik saat kullanamıyorum. Apple watch o kadar fazla şeyi bize sunuyor ki 3 buçuk yıl önce yazdığıma gülüyorum.

Spor yapan biri olarak tüm bilgileri anında alabilmem, online ödeme yapabilmem, telefondan uzaklaşabilmem gibi vazgeçilmez derecede önemli aplikasyonları bana sunuyor.

Ve apple watch gerçekten şunu yaptı: rolex takanla casio takan adamı ortak noktada birleştirerek aynı üründen aynı hazzı almasını sağladı. Çoğu iş adamı, çoğu ceo artık apple watch kullanıyor.

Bence bu bir devrim...

Kullanıcı avatarı
erenedip

Önceki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 134 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners