Orient-fer2700dw0 hakında.

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Orient-fer2700dw0 hakında.

Mesaj whirlybird » 03 Şub 2017, 00:16

Arkadaşlar çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için, size bir sorum olacak. Orient'i bu forum sayesinde keşfettim ve ilk otomatik saatimi aldım. Dedim ya ilk otomatik saat diye. Ne şekilde kullanabilirim? Bakım yaptırılması gerekir mi, ne sıklıkla yaptırmalıyım? Çok kafanızı şişirmek istemem ufak hap bilgi şeklinde vermeniz bile kafi. İyi günler, esen kalın. :)
Kullanıcı avatarı
whirlybird

Mesaj Executioner » 04 Şub 2017, 00:58

Şöyle bir konu var. İnceleyin isterseniz. Faydalı bilgiler var.

Saat Kullanımında Püf Noktaları:
viewtopic.php?f=76&t=13914
Kullanıcı avatarı
Executioner

Mesaj fortis » 04 Şub 2017, 10:30

Saatinizi darbelerden, manyetik alanlardan, yüksek ısıdan ve nemden koruyun. 4-5 senede bir bakım yaptırmanız yeterli olacaktır. Güvenli bir usta bulamazsanız yetkili servisten başka kişilerin saatinize müdahale etmesine izin vermeyin. Saat 9-3 arasında tarih ve gün ayarı yapmayın. Keyifle kullanın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
fortis

Mesaj whirlybird » 07 Şub 2017, 23:23

Cevaplariniz icin hepinize teşekkür ederim. Güzel bilgiler öğrendiğimi düşünüyorum. Bir sorum daha olacak şimdi ben çok sık kullanmıyorum 21:00-03:00 arasında tarih ayarlamiyorum tarihi ayarladiktan sonra saati ayarlamam gerekiyor bazen alışkanlıktan saati geriye doğru ayarliyorum saniye geriye doğru akiyor geriye ayarlama bitince ileri akiyor. Bu saat icin zararli midir? Acemiligim için de kusura bakmayın.
Kullanıcı avatarı
whirlybird

Mesaj Bahas » 07 Şub 2017, 23:33

Aman hocam geriye doğru sakın!!! Nihayetinde içinde küçük çarklardan oluşan bir fabrika var ve ileri doğru hareket etmesi üzerine dizayn edilmiş. Saat durduğunda gecemi gündüzmü emin olamıyorsanız öncelikle tarihi değil de saati ileri sarın. Güzel günlerde olsun.
Kullanıcı avatarı
Bahas

Mesaj whirlybird » 07 Şub 2017, 23:46

Ben bu forma bayildim herkes yardimci oluyor ve durmadan baska saatlere bakmam da cabasi. Zaten geriye doğru akinca zorlandi ters bir seyler var diye düşünüp hemen biraktim ileri akti umarim ilk seferden bir sey olmaz. Çünkü çok basarili bir saat gerçekten zarar verdiysem üzülürüm. Tekrar herkesin yüreğine sağlık yardimci oluyorsunuz.
Kullanıcı avatarı
whirlybird

Mesaj fortis » 08 Şub 2017, 09:03

Tarih ve gün ayarı yaparken önce saati 6 konumuna alın. Daha sonra gün ve tarihi içinde bulunduğunuz günün bir gün öncesine ayarlayın. Daha sonra saati, gün ve tarih içinde bulunduğunuz güne gelene kadar ileri alın. Öğleden sonraki bir saatte iseniz saatinizi yarım gün daha ilerletin. Biraz meşakkatli ama bir süre sonra keyif de veriyor bu ayarlamalar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
fortis

Mesaj whirlybird » 08 Şub 2017, 20:34

Haklısınız Fortis bey, ayarlarken dislilerin cikardigi sesi hissediyorum resmen. Ayarlamak bile çok keyif veriyor. Tabi pili saatteki alışkanlıklar yüzünden ters ayarlama yaomamaya dikkat etmek gerekir.
Kullanıcı avatarı
whirlybird

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 238 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners