Datografın Anlattığı Hüzünlü Hikaye

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Datografın Anlattığı Hüzünlü Hikaye

Mesaj eraslani » 05 Oca 2017, 17:34

Ötv tam olarak öyle değil..
Taşıtlar için düşünürsek öncesindeki taşıt alım vergisinin ismi değişmiş halidir..hatta yaşı müsalt olanlar hatirlayacaktir..2.el araç alim satiminda da vardi bu vergi..çok ciddi rakamlar ödeniyordu..
Not:sadece teknik düzeltme maksadiyla yazdim..bu forumda siyasi tartişma üslubunu hiç beğenmedigim için konuya dahil olma niyetim yok.

SM-G930F cihazımdan gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj Baran » 05 Oca 2017, 19:11

Bence bu memlekette siyaset diye birşey yok zaten.Kaldıki dünya düzeninde siyaset diye birşey yok.Belli kurulan hassas dengeler var cıkar ilişkileri var,gerisi tamamen tiyatro.Murata katılıyorum çomar konusunda.Malesef nasıl bu hallere geldik anlamıyorum ve cok üzülüyorum.Üzüldüğüm bombalardan yada hükümetin yaptıklarından değil bu milletin bu kadar cahilleşip yobazlaşıp hırsızlaşması.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj Tgm » 05 Oca 2017, 21:54

mvurucu yazdı:
Tgm yazdı:Kerem Abi iyi düşünmüşsün, aklına ve fikrine sağlık :thumbup: :champ: Datograf da her pozda konuşturmuş yine kendini ;)

Bu ülke zor zamanları tarih boyunca hep birlik beraberlikle atlatmıştır. Yine tek ilacımız odur..

Bu ülke çok zor günler gördü ama klasik kurtuluş savaşı pozlarına baktığımızda o zaman halk fakir de olsa gözünde ışık yüzünde nur ve asalet var
belki elbisesi yırtık çarığı delik ama gönlü yüce belli..

şimdi malesef memleket çomar dolu o yüzden ben birlik olacağımızı sanmıyorum
dün gazetede bir haber gördüm inanın işi gücü bırakıp yarım saat sosyal medyada haberde adı geçen adamı aradım ana avrat sövebilmek adına...
ötv indirimi ile ticari aracını yenileyip mercedes alan bir taksici esnafı cumhurbaşkanına allah razı olsun babanın oğluna yapmayacağı kıyağı yaptı diyor....
bu millet ne zaman bu kadar cahil sığ öküz oldu anlamıyorum
1999 depreminde zarar gören hastane ve okul benzeri kamu binalarının onarımı için alınmaya başlayan geçici (!) vergi ötv nin paranın tatlı gelmesi sonucu sabit olması, tek seferlik bu vergi alınmayınca da allah razı olsun büyük kıyak kafası....
acınası bir insan topluluğu

bir allahın kulu da çıkıp hesabını veremez 18 senede toplanan o milyarlarca lira ötv ile şu yapıldı diye...

Mvurucu, yazdıklarına baştan sona katılıyorum..

Ben de her gün şaşıyorum olana bitene yaşadıklarımıza.. Acaba bunun ötesi olur mu diyorum, ertesi gün bir adım daha ileri gidiyoruz maalesef.. Ülke topyekün saldırı altında. İnsanlar eve ölmeden gitmeyi başarı sayıyorlar artık. Bu kadar hengamenin arasında adı batsın bir sendika Atatürk Inkılaplarının artık okutulmaması için teklifte bulunmuş.. Evet.. Bize ne oldu böyle?? Nerden türedi bu insanlar??

Ama bence tek ilaç sorumluluk bilincinden ayrılmayıp, bir ve beraber olmak. Ha olamazsak ne olur, düşünmek istemiyorum..
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj Ahmetrefik » 05 Oca 2017, 23:34

https://youtu.be/gKVnWH1IWMU

80'lerde izlediğimiz bir film vardı, Mad Max , film gerçek oldu adeta filmi yaşıyoruz.
zaman o kadar tuhaftır ki; gençken, çocukken hiç önemi yoktur, sonra gün gelir kaç yaz'ının kaldığını saymaya başlarsın.
Kullanıcı avatarı
Ahmetrefik

Mesaj batamer » 08 Oca 2017, 10:00

Örümcek ağları ile kaplanmış, bağnaz ve düşünemeyen kafaların beşyüz yıl evvelinin padişaha itaat zihniyeti ile belli kalıplar, söylemlerden farklı olana tükürükler saçarak saldırıp linç etmeye güdülendiği zavallı bir topluma dönüştüğümüze inanıyorum.

Bu günlere gelmemizde de dini siyasete alet eden tüm politikacıların yedikleri haltların ve eğitim sistemini bu zihniyete bırakıp küplerini doldurma peşinde koşmalarının sebep olduğunu düşünüyorum.

Bu gidişattan da, düşünebilen, kafaca ve vicdanen hür bir nesil yetiştirmedikçe dönülemeyeceğine inanıyorum.

Sent from my iPad using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
batamer

Mesaj asymptote » 08 Oca 2017, 12:37

Tgm yazdı:Nerden türedi bu insanlar??

O insanlar hep vardılar. Hatta bu toplumda her zaman çoğunluk oldular. Bugün yalnızca cesaret kazanmış durumdalar..
batamer yazdı:Bu gidişattan da, düşünebilen, kafaca ve vicdanen hür bir nesil yetiştirmedikçe dönülemeyeceğine inanıyorum.

"Muallimler, Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür, nesiller ister."
- Mustafa Kemal ATATÜRK

Reçete 100 yıl önce verilmiş ancak hasta tedaviyi reddediyor..

Önderin sözünün üstüne söz olmaz ancak biz biraz daha geriye gidelim. Bakın 1784'te Kant, Aydınlanmayı nasıl açıklamış:

"Aydınlanma, insanın kendi suçu ile düşmüş olduğu bir ergin olmama durumundan kurtulmasıdır. Bu ergin olmayış durumu ise, İNSANIN KENDİ AKLINI BİR BAŞKASININ KILAVUZLUĞUNA BAŞVURMAKSIZIN kullanamayışıdır. İşte bu ergin olmayışa insan kendi suçu ile düşmüştür; bunun nedenini de aklın kendisinde değil, fakat AKLINI BAŞKASININ KILAVUZLUĞU VE YARDIMI OLMAKSIZIN KULLANMAK KARARLILIĞINI VE YÜREKLİLİĞİNİ GÖSTEREMEYEN İNSANDA aramalıdır..."

Atatürk'ün yukarıdaki sözü bir aydınlanma çağrısıydı. Ancak henüz kendisi aydınlanmamış "muallimlerin" toplumu aydınlatmaları nasıl beklenebilirdi? İşte burada mesele Köy Enstitülerine kadar gidiyor. Neyse, sözü daha fazla uzatmayalım...
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj batamer » 08 Oca 2017, 12:53

Asymptote hocam, köy enstitüleri bu genç cumhuriyetin en önemli hamlelerindendi ama kıymeti bilinmedi ... veya bilindi de o nedenle engellendi maalesef..

Sent from my iPad using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
batamer

Mesaj Srhtdry » 08 Oca 2017, 13:28

O zaman Toprağın Çocukları filmini de buradan önereyim.
Kullanıcı avatarı
Srhtdry

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 124 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners