Oris Aquis TSF Limited Edition Bilezik / Silikon Anket

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Oris Aquis TSF Limited Edition Anket

Çelik Bilezik
23
72%
Silikon Kayış
9
28%

Toplam oy : 32

Oris Aquis TSF Limited Edition Bilezik / Silikon Anket

Mesaj Baran » 25 Ara 2016, 12:25

Evet arkadaşlar,bilindiği üzere limitli saat projemize konu olan Oris Aquis saatlerimiz çoğumuzun eline ulaştı.Oris sağolsun bizlere celik bilezikte hediye etti :champ: Daha önce celik bilezikli silikon kordonlu ve titanyum bilezikli Orislerim oldu.Yeni silikon kordonların toka ve kordon kısmı farklı doğrusu onu ilk kez deneyimledim.Birsüre silikon birsüre celik bilezik ile kullandıktan sonra tekrar silikona dönsemde aklım yine celik bilezikte :) Önce kendi deneyimlerimi paylaşacagım ardındanda sizlerin kullanıcı yorumlarını dinleyeceğim.Görüyorumki bazılarınız celik bazılarınız silikonda..

Celik Bilezik

Orislerin farklı lug yapısı sebebiyle ki ben cok özgün buluyor ve begeniyorum her kayışı takmaya müsade etmiyor..Yabancı forumlarda custom deri kayış calışmalarına denk gelsemde nedense hiçbir zaman begenemedim.Orislerin celik bileziği içi dolu baklalar halinde ve oldukca ağır.Bu durum benim gibi ağır bilezik seven ağır saat seven ve kolunda saati hissetmek isteyen kullanıcıları memnun etsede ince bilekli yada daha konforlu saat arayanları pek memnun etmiyor.Bilezik kendi segmentindeki bilezikli saatlerle karşılaştırıldıgında performan olarak oldukca memnun ediyor.Parlak yan baklalar mat orta baklalarla kombinasyon olarak başarılı ve bilekte super yakışıklı duruyor.Toka kısmı oldukca tok ve kaliteli.Tek sorun tungsten bezeli ve mavi kadranı biraz arka plana atıyor bilezik.Mesela bilezik takınca submarineri hiç takmak gelmedi aklıma.Eger submariner olmasaydı buyuk ihtimal bilezikle devam ederdim Oriste.Biryandanda bilezikli olunca o bezelle vs kombine oluyor saat bayağı sade sağlam bir görünüme kavuşuyor.Bileziğin tek handikapı vidalar cok sıkılmışsa kesinlikle acılmıyor.Vida kafaları cok yumuşak sanırım ve yalama olmaya cok müsait.Ben bilezikteki fazla baklayı sökerken vida kafasını yalama ettim ve penseyle baklayı kırarak cıkartmak durumunda kaldım.Genel puanım bileziğe 100 üzerinden 80

Resim
Resim

Silikon Kordon

Gelelim silikon kordona..Herseyden önce mis gibi vanilya kokuyor denilen kordon sanırım birtek bana plastik kokuyor :) Anasona bastım haydariye bandırdım koku değişmedi ahahahah neyse üzerindeki ORIS yazısı kocaman gösterişli tokasıyla birlikte kendine has lug yapısınıda ön plana cıkaran kordon bence cok güzel görünüyor.Limited olayının karar aşamasında mavi kadranla uyumlu olması için mavi tercih edilen kordon elime saat ulaşana kadar bende tedirginlik yaratmıştı,sebebide cok mavi olup olmayacagıydı.Mavi o kadar güzel ayarlanmışki ne siyaha yakın koyu lacivert nede masmavi şirinler mavisi.Mavi kadranla tungsten bezel ve karakteristik luglarla super durduğuna hepimiz hemfikirizdir fakat fakat fakat :) o kayışın içeri doğru katlandıgı bileğin iç kısmına dönen kısım yokmu namussuz saatin dengesinide bozuyor bilekte gözüde tırmalıyor.. Yahu arkadas ona bir çözüm bul eski Orislerde böyle bir sorun yoktu.Bu yeni nesillerde tokayı cok guzel tasarlamışlar ince ayarı falan muthiş ama içe kıvrılma olayı olmamış...Şimdi bunu gözardı edersek silikon kordonda oldukca guzel peki sizin düşünceleriniz nelerdir hadi dökülün bakalım :) Bu arada Mert uyardı buna puan vermemişim ahahah silikonada puanım 81 :D

Resim

Not:Anket koyamadım modaratörlerimizden en yakışıklı olanı bir anket eklerse sevinirim :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
En son Baran tarafından 25 Ara 2016, 18:26 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Baran

Re: Oris Aquis TSF Limited Edition Bilezik / Silikon Anket

Mesaj afl » 25 Ara 2016, 17:31

Silikon: benimki de babamınki de kokmuyor. Kokudan geçer not aldı. Fakat uzunluğu ve çok katlanması eksi. Genel malzeme kalitesi yumuşaklığı ve toka artı puan yazar. 75/100

Bilezik : Çok sayıda meşhur bilezikten iyi. Parlak ve mat baklaların uyumu da çok güzel. Rahat ve şık. Genel durum gayet iyi. Baran'ın aksine hem kayış değiştirmede hem bakla çıkarmada hiç problem yaşamadım ki pek de becerikli olduğum söylenemez. Yalnız kayış/bilezik değişimi için lug bağlantılarının çift tornavida gerektirmesi biraz gereksiz olmuş. 95/100

Benim fikrim bilezik hem daha güzel hem daha şık.

Bilezik kazanır.
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj Baran » 25 Ara 2016, 17:53

Bu arada buradan tekrar bir geçirmek istiyorum,sağolsun Şark saatteki usta benim bilezik ayarımı yaparken tüm kuvvetiyle vidaları sıktığı hatta çaktığı için o olayı yaşadım,cunku benden başka aynı sorunu yaşayana rastlamadım :geek:
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj coolfire » 25 Ara 2016, 18:24

Bilezige sira bir gelse :) Benim alet çantası da dağıldı biraz, artık ne zaman değiştiririm bilmiyorum :)

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
coolfire

Mesaj kilimanjaro » 25 Ara 2016, 18:28

Silikon : 100 / 100

Bilezik : 100 / 100
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj MertYe » 25 Ara 2016, 18:36

kilimanjaro yazdı:Silikon : 100 / 100

Bilezik : 100 / 100

Askin abi +100 :D

Kendi adıma bütün forumca bilindiği üzere fanatik bir kauçuk kordoncuyum. Bilezik geldigi sekilde jelatiniyle cekmecede duruyor ne zaman takarım bilmiyorum hatta takarmıyım onu bile bilmiyorum :D

Kauçuk kordon için koku anlamında bana bir sorun yaratmadı burnumu dayamadığım surece koku gelmiyor bile ama ice katlanma konusundaki elestrilere sonuna kadar katılıyorum. İnce ayara musait olmasindan dolayı bu içe katlanma işini sineye cekebilirim tabi. Kaç yıllık diver saat üreticisi Ulysse Nardin bile ince ayara musade etmiyorken bence gayet guzel olmuş
Kullanıcı avatarı
MertYe

Mesaj Noodles » 25 Ara 2016, 23:27

Oyum bilezikten yana. Bilezik gelene kadar saati kullanmadım bile. Kauçuk kayışın fazlalığının içeri kıvrılması, bildiğimiz kayışlara göre ters yapıda olması filan eksi puanlar. Ki ben zaten sevmiyorum. Bileziğin maşallahı var, saat ben buradayım dedi. :)

F5121 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
Noodles

Mesaj taskin » 26 Ara 2016, 00:27

standart aquis kullanıcısı olarak pek tabi çelik bilezik diyorum. her ne kadar iri ve etli çelik bileziği olsa da kolda rahat ve ağır olmuyor. tabi bu benim şahsi fikrim.

olumsuz yanı ise parlak alanlarının çizilmeye çok müsait olması. bunu da sık uğraştığım polisaj-satinaj işiyle hallediyorum allahtan.
Kullanıcı avatarı
taskin

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 130 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners