Sirkeci Saat Esnaf覺n覺n Tavr覺

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Sirkeci Saat Esnaf覺n覺n Tavr覺

Mesaj kilimanjaro » 01 ub 2017, 21:10

Ben i癟ki i癟erim.Hem de adab覺yla i癟erim ve kimseye de k繹t羹l羹k etmedim , etmem.Bu forumda kimse inan癟 羹zerine imzalar paylamas覺n , sayg覺l覺 olsun ve ayr覺ca benzetme ile d羹羹ncelerini paylaan arkadalar覺m覺za anlay覺 g繹stersin.

Bu arada Anil 覺n yazd覺klar覺na harfi harfine kat覺l覺yorum.

An覺lc覺覺m , rak覺 i癟iyorum umar覺m bal覺klar覺 kar覺t覺rmay覺p buraya rak覺 fotosu atmam nokta
Ne kadar farkl覺 olursa olsun, sana ait olmayana tenezz羹l etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazge癟me

Ernesto Che GUEVARA
Kullan覺c覺 avatar覺
kilimanjaro

Ya: 50
Kay覺t: 15 Eki 2014, 21:43

Mesaj afl » 01 ub 2017, 21:40

berattorgut yazd覺:Sirkeciyi bilmem ama l羹ks markalar覺n butiklerinde de kabal覺k olmasa da kendini beenmilik 癟ok var

Ve ben de onlarla uramaya bay覺l覺yorum :lol: Ger癟i u andakilerin 癟ounluu daha i bilen ve nazik insanlar. Bir de minimum 10.000 usd'den balayan bir s羹r羹 saatin sat覺ld覺覺 yere dal覺p sa癟ma tav覺rlar sergileyen m羹terimsilere az bile yap覺yorlar o da ayr覺 tabi.

L羹ks marka butiklerde yap覺lacak en iyi ey soru sormakt覺r. Fiyat deil tabii ki. Marka bilgisi, arad覺覺n覺z bir komplikasyon, bir model hakk覺nda bilgi, mekanizma hakk覺nda bilgi gibi, hatta az覺c覺k da detay soru sorarsan覺z tav覺r hemen deiir. Tabi eer siz de pek bilgi sahibi deilseniz gitmeden 繹nce 10dk l覺k Google hizmeti bile bilgilenmenize yeter. Sonra basit bilginizi satt覺覺n覺zda i detaya gelince maalesef o butiklerdekilerin de bir k覺sm覺n覺n hatta 繹nemli bir k覺sm覺n覺n s覺n覺rl覺 bilgiye sahip olduunu g繹r羹yorsunuz. Sonra bilginize g繹re saz覺 elinize siz al覺rs覺n覺z onlar da aval aval dinler, tekrar gelin diye yol g繹zler. Ben anl覺 anl覺 bir butiin y覺lard覺r marka sorumlusu olan ahs覺n A. Lange & S繹hne den bihaber olduuna ahit oldum, yan覺mda da MertYe vard覺. ahittir.

Buna kar覺l覺k isim vermekten 癟ekinmiyorum, Patek butik gayet 繹l癟羹l羹 davran覺r ve her sorunuza tatminkar cevap al覺rs覺n覺z. Yine kendi tecr羹belerimden, g繹rd羹羹m en iyi yer hem marka ve model 癟eitlilii hem de bilgi ve nezaket olarak, grey market dealer Zafer Saat Nianta覺'd覺r. Hayrullah beyin kahvesini i癟er ve zevkli bir saat sohbeti yapars覺n覺z, b羹t癟enizi ay覺rd覺ysan覺z da muhtemelen almadan 癟覺kamazs覺n覺z.

Sirkeci'de ise bahsedildii gibi iyisi de k繹t羹s羹 de mevcut. Hala Frederique Constant'覺n Citizen'e sat覺ld覺覺n覺 bilmeyip aksini bir de k羹癟羹mseyip alay eder gibi iddia eden var. Orada da favorim Orient bayii Alsa Saat'tir.
Kullan覺c覺 avatar覺
afl

Ya: 57
Kay覺t: 27 May 2014, 15:18

Mesaj erenedip » 01 ub 2017, 21:59

mehmetalpcan yazd覺:
erenedip yazd覺:Oo aktroller burayi da bulmus anlasilan:)

HTC One_M8 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi

tsf 繹nerim foruma 羹ye olmak veya g繹r羹 bildirmek isteyenler xray cihaz覺ndan ge癟irilsin.foruma yak覺mayan s繹ylemler kaliteyi d羹羹r羹yor ortam覺n tad覺 ka癟覺yor.ge癟mite bir ka癟 arkada akbil gibi elektronik d羹zenlemeyi yapm覺 bir bayan mv. ilgili yak覺覺ks覺z s繹ylemde bulundular sesimizi 癟覺karmad覺k.kimin 癟omar kimin insan olduunu kim nas覺l belirleyecek yoksa bu azg覺n az覺nl覺k s繹ylemimi ?.vatanda plajlar覺 doldurdu halk denize giremiyor gibi ge癟mi vesayet 繹zlemimi? ortak sohbet konumuz olan saat hobisinde younla覺rsak birbirimizi k覺rmaz dostluklar覺m覺z kal覺c覺 olur nedersiniz.say覺n BOND.

O zaman buraya gellip kimse sirkeci esnafi konusu altinda siyaset ve adnan menderes propagandasi yapmayacak... burada kimisi sever veya sevmez, birinin dusuncesinden kalkip konuyu siyasete ve hatta adnan menderese baglarlarsa bende trol derim baska da bisey demem...bunun disinda ayrimciliga ben de karsiyim elbet ancak yeri burasi degil...

HTC One_M8 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
erenedip

Ya: 39
Kay覺t: 27 Ara 2015, 14:36

Mesaj berattorgut » 01 ub 2017, 23:19

afl yazd覺:
berattorgut yazd覺:Sirkeciyi bilmem ama l羹ks markalar覺n butiklerinde de kabal覺k olmasa da kendini beenmilik 癟ok var

Ve ben de onlarla uramaya bay覺l覺yorum :lol: Ger癟i u andakilerin 癟ounluu daha i bilen ve nazik insanlar. Bir de minimum 10.000 usd'den balayan bir s羹r羹 saatin sat覺ld覺覺 yere dal覺p sa癟ma tav覺rlar sergileyen m羹terimsilere az bile yap覺yorlar o da ayr覺 tabi.

L羹ks marka butiklerde yap覺lacak en iyi ey soru sormakt覺r. Fiyat deil tabii ki. Marka bilgisi, arad覺覺n覺z bir komplikasyon, bir model hakk覺nda bilgi, mekanizma hakk覺nda bilgi gibi, hatta az覺c覺k da detay soru sorarsan覺z tav覺r hemen deiir. Tabi eer siz de pek bilgi sahibi deilseniz gitmeden 繹nce 10dk l覺k Google hizmeti bile bilgilenmenize yeter. Sonra basit bilginizi satt覺覺n覺zda i detaya gelince maalesef o butiklerdekilerin de bir k覺sm覺n覺n hatta 繹nemli bir k覺sm覺n覺n s覺n覺rl覺 bilgiye sahip olduunu g繹r羹yorsunuz. Sonra bilginize g繹re saz覺 elinize siz al覺rs覺n覺z onlar da aval aval dinler, tekrar gelin diye yol g繹zler. Ben anl覺 anl覺 bir butiin y覺lard覺r marka sorumlusu olan ahs覺n A. Lange & S繹hne den bihaber olduuna ahit oldum, yan覺mda da MertYe vard覺. ahittir.

Buna kar覺l覺k isim vermekten 癟ekinmiyorum, Patek butik gayet 繹l癟羹l羹 davran覺r ve her sorunuza tatminkar cevap al覺rs覺n覺z. Yine kendi tecr羹belerimden, g繹rd羹羹m en iyi yer hem marka ve model 癟eitlilii hem de bilgi ve nezaket olarak, grey market dealer Zafer Saat Nianta覺'd覺r. Hayrullah beyin kahvesini i癟er ve zevkli bir saat sohbeti yapars覺n覺z, b羹t癟enizi ay覺rd覺ysan覺z da muhtemelen almadan 癟覺kamazs覺n覺z.

Sirkeci'de ise bahsedildii gibi iyisi de k繹t羹s羹 de mevcut. Hala Frederique Constant'覺n Citizen'e sat覺ld覺覺n覺 bilmeyip aksini bir de k羹癟羹mseyip alay eder gibi iddia eden var. Orada da favorim Orient bayii Alsa Saat'tir.

Kesinlikle alt覺na imzami atar覺m :thumbup: nazikler ona 羹phe yok ama baz覺lar覺 insanlar覺n g繹r羹n羹羹ne g繹re muamele ediyorlar 繹zellikle VC Nianta覺 nda ki o kad覺n kolumda jlc olmasa y羹z羹me bakmayacak saat denerken bile oflana puflana ama 覺raan butigindeki i癟in ayn覺s覺n覺 s繹yleyemem birde patek ger癟ekten kaliteli insanlar ge癟en ay bir abimle kendisine 5296 almaya gitmitim (forumda konusunda var) aram覺zda 癟ok g羹zel bir sohbet ge癟ti bitmesin istedim a癟覺k癟as覺 bircok modeli de denettiler g羹zel bir fiyat da verdiler memnun ayrildik
Ve o saat bir milletin kaderini deitirdi
Kullan覺c覺 avatar覺
berattorgut

Ya: 33
Kay覺t: 24 Haz 2016, 10:21

Mesaj MertYe » 02 ub 2017, 01:18

afl yazd覺:

Kerem abi ne yalan s繹yleyeyim bata Lange S繹hne i癟in ben bu markay覺 bilmiyorum ama 癟ok g羹zelmi dediklerinde aka yap覺yorlar demitim. Bunu dalga ge癟mek veya k繹t羹lemek i癟in s繹ylemiyorum cidden 繹yle d羹羹nm羹t羹m. Ama hakikaten bi haberler olduklar覺n覺 konuman覺n devam覺nda anlam覺 oldum.

Zafer saat i癟in ise harfiyen kat覺l覺yorum. Tabi ya itibariyle beni biraz daha az ciddiye al覺yorlar ama o kadar覺da normaldir diye d羹羹n羹yorum :D

Ben yerlerinde olsam kendimi d羹kkana almam bile, giriyorum bo bo biseyler bak覺p kolay gelsin diyerek 癟覺k覺yorum her seferinde :lol:
Kullan覺c覺 avatar覺
MertYe

Ya: 30
Kay覺t: 14 Au 2014, 19:13

Mesaj Umutt » 02 ub 2017, 23:19

Fortis in bahsettii olay覺n 癟ok yak覺n bir versiyonunu bug羹n ben yaad覺m. Badat caddesi 羹zerinde fancy saat e girdim. Rolex gmt master 2 癟elik alt覺n modele bakt覺m. 7000 usd fiyat verdi. 癟ok deil 5 dk. filan inceledikten sonra kart覺n覺 istedim. ok net bir ekilde somurtarak yani imdi almayacakm覺s覺n覺z bunu diye sordu.. Abart覺s覺z,yorumsuz kulland覺覺 c羹mle aynen bu..Hay覺r dedim. kart覺n覺 verdi, saatin durumunu fiyat覺n覺 sat覺c覺n覺n ismini normalde not alacakken, bu nezaketsiz tav覺rdan 繹t羹r羹 cebime bile koymad覺m. d覺ar覺ya 癟覺karken sat覺c覺 arkada覺n y羹z羹 saat sat覺c覺s覺ndan 癟ok turu sat覺c覺s覺na benziyordu. Gel de imdi bu insanlarla al覺veri yap [emoji35]

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Umutt

Kay覺t: 01 Oca 2011, 23:13

Mesaj Umutt » 02 ub 2017, 23:26

yukarda anlatt覺覺m olaya ek olarak badat caddesi 羹zerindeki 癟ok say覺da saat癟iyi ziyaret ettim bug羹n. amac覺m hem beendiim bir ka癟 panerai ve rolex modelini deneme f覺rsat覺 yakalamak hem de biraz g繹z banyosu yapmakt覺. En iyi deneyimi adan saatte yaad覺覺m覺 s繹yleyebilirim. En az覺ndan dierlerine g繹re iyiydi. Rhodium da, g繹zleri, akam olsa da eve gitsek diye bakan, bayan arkadatan sonra esnaf tavr覺 iyi geldi. Bu saat sat覺c覺lar覺 繹zellikle luxury segmenttekiler cidden d繹k羹l羹yor bence.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Umutt

Kay覺t: 01 Oca 2011, 23:13

Mesaj Eterna » 03 ub 2017, 08:44

Bu konuda % 100 emin olduum bir g繹zlemimi daha aktaray覺m. L羹ks saatlerin sat覺ld覺覺 bir maazada kolunuzdaki saate bak覺l覺yor. Ve g繹receiniz ilgi bununla paralel oluyor. Tamam belki her maazada kesinlikle olmayacakt覺r ama 癟ounda g繹rd羹m bunu. L羹ks derken sadece en 羹st segment deil, Longines, Tag Heuer vs. kaliteli markalarda dahil buna.

Bunu ilk olarak seneler 繹nce imdi kapanm覺 olan bir maazada anlad覺m. Kolumda Tag Heuer vard覺. 襤癟eriye girdim, bir iki model sordum. Ben fark etmedim bile, sat覺c覺 kolumdaki saati incelemi. Bir ara kusura bakmay覺n sizi de yoruyorum dedim. - Rica ederim, kolunda Tag Heuer olan biri saatleri seviyordur ilgilidir, yard覺mc覺 olmak b羹y羹k keyif gibisinden bir ey s繹yledi.

a覺rd覺覺m覺 hat覺rl覺yorum. Daha sonra baka yerlerde bir iki kere test ettim. Saat denerken saatimi 癟覺kar覺p tezgah覺n 羹zerindeki koruyucu k覺sma koyduumda hafif sa sol yaparak saatin markas覺n覺 g繹rmeye 癟al覺覺yor 癟ou sat覺c覺. Hatta g繹remezse d羹zeltiyormu gibi yap覺p bak覺yor.

Hep merak etmiimdir. Kolumdaki 60 dolarl覺k Seiko 5 ile Zorlu avm de 羹st segment bir saat maazas覺na girsem g繹receim ilgi farkl覺l覺k g繹sterecek midir acaba?
Kullan覺c覺 avatar覺
Eterna

Ya: 49
Kay覺t: 28 May 2010, 13:44

ncekiSonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 124 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners