Sirkeci Saat Esnaf覺n覺n Tavr覺

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Sirkeci Saat Esnaf覺n覺n Tavr覺

Mesaj fortis » 24 Ara 2016, 20:46

Merhabalar,

Bug羹n Sirkeci'de gezerken Seiko'nun Presage modellerine biraz bakay覺m istedim. 襤lk 繹nce Seiko Gong Ticaret'e girdim. Presage serisinden 2 model beendim ve deneme fasl覺n覺 ge癟tikten sonra pazarl覺k fasl覺na geldim. Pazarl覺k fasl覺nda 1 dakika bile ge癟meden sat覺c覺n覺n huysuzlanmalar覺 ve garip tav覺rlar覺 balay覺verdi. Biraz sonra sat覺c覺 beyefendi "benim zaman覺m 癟ok k覺ymetli, almayacaksan覺z zaman覺m覺 癟almay覺n" deyiverdi. Bu arada i癟erideki tek m羹teri bendim, beyefendi benden 繹nce vitrine bakan m羹terilere kedinin ciere bakt覺覺 gibi bak覺yordu. Beyefendinin bu tepkisi 羹zerine neye urad覺覺m覺 a覺rd覺m. Sanki beyefendinin ii saat sat覺c覺l覺覺 deilmi ve sanki i癟erde n羹kleer f羹zyon bal覺k 羹retiyormu gibi abuk tav覺rlar epey garibime gitti ve "ben senin zaman覺n覺 癟almay覺m abi" diyerek o d羹kkandan 癟覺kt覺m.

Ayn覺 caddede biraz ilerledikten sonra Seiko Vanl覺lar Ticaret'i g繹rd羹m. Sat覺c覺 beyefendi d羹kkan覺n覺n d覺覺na 癟覺km覺 ve vitrinde saat bakan bir 癟ifti f覺r癟al覺yordu. Ancak buna ramen ben de dald覺m i癟eri. Yine ayn覺 saatleri denedim. Sonra sat覺c覺n覺n verebilecei fiyat覺 bekledim. 襤nternetten biraz arat覺rma yapt覺m ve internetteki fiyat覺 emsal g繹stererek biraz daha indirim bekledim. Ancak yine sat覺c覺n覺n huysuz tav覺rlar覺 ba g繹sterdi. "Bu fiyat覺 imdi veriyorum, kap覺dan 癟覺karsan bi daha gelemezsin, alacaksan imdi al, neyini d羹羹neceksin" dedi. "Olsun abi, sen bana bi kart覺n覺 ver, ben biraz arat覺ray覺m, sonra yine gelicem" dedim. Amac覺m forum vas覺tas覺yla siz deerli 羹statlardan incelediim saatler hakk覺nda biraz fikir almadan hareket etmemekti. Sat覺c覺dan kart覺n覺 istemem 羹zerine, sat覺c覺 beyefendinin "yok kart mart, biz kart vermiyoruz" eklindeki sert miza癟l覺 bir yan覺t覺yla kar覺lat覺m.

Ya arkada, vitrinden saat bakarken kedinin ciere bakt覺覺 gibi m羹teriye bak覺yorsunuz ki i癟eri girse de bir saat satabilsem diye. Hatta baz覺lar覺n覺z d覺ar覺 kadar 癟覺k覺p "Buyur abi i癟eri, i癟erde bakal覺m beendiiniz modellere" diye i癟eri davet ediyorsunuz ama i m羹terinin sizle pazarl覺k etmesine ve biraz arat覺rmak istemesine gelince garip garip tav覺rlara giriyorsunuz.

Nerede kald覺 o eski esnaf k羹lt羹r羹?!

Nerede kald覺 o duvar覺nda "m羹teri daima hakl覺d覺r" yazan, pazarl覺覺 s羹nnet bilen o esnaf k羹lt羹r羹?!

O iyi esnaflar o g羹zel atlara binip gitmiler san覺r覺m :)

Hay覺r 癟ok s覺k覺 pazarl覺k yapan, ii 癟irkinletiren bir tip de deilim. Tek yapt覺覺m internetten fiyat ve kullan覺c覺 yorumu arat覺rmas覺 yapmadan saatleri almamak. 羹nk羹 k羹癟羹k rakamlardan bahsetmiyoruz. Ve genelde de maazaya ilk girdiimde beendiim 羹r羹n羹 almam, beendiim modeli ve duyduum fiyat覺 biraz arat覺r覺r覺m ve eer kafama yatarsa birka癟 g羹n sonra o maazaya tekrar gidip al覺r覺m. Valla bug羹n yaad覺klar覺m 癟ok garip geldi bana. Yani her m羹teri hemen her denedii saati almak zorunda m覺?

Not: Normalde firma ismi vermeyecektim, ancak hem b羹y羹k bir camiay覺 temsil eden Sirkeci saat esnaflar覺n覺n tamam覺na haks覺zl覺k etmemek, hem de bu tav覺rlar覺 nedeniyle 癟ok sinirlendiim bu firmalar覺 ifa etmek i癟in isim vermek istedim.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
fortis

Kay覺t: 29 Eyl 2016, 16:54

Re: Sirkeci Saat Esnaf覺n覺n Tavr覺

Mesaj Ground » 24 Ara 2016, 20:54

Bence bu 癟irkin durumu ayd覺n saat ile paylaman gerek.

Tsf forumda da ayr覺nt覺l覺 yazd覺覺n覺 ve bu bal覺覺n linkini de vererek belirt bence.

Ge癟mi olsun. Esnafl覺k zor zanaat, sirkecide baz覺 d羹kkanlar turist avlama hevesinde hep.

Kullan覺c覺 avatar覺
Ground

Ya: 42
Kay覺t: 17 Ara 2015, 02:48

Mesaj TSayiR » 24 Ara 2016, 20:56

Aradiginiz model Evren Saatte varsa Evren saat Tahtakale ubesine sorun bir bayan vardi adini unuttum o yardimci olacaktir. Alternatif olarakta Abt saat Turan Bey'e sorun. Ellerinde varsa emin olun En iyi fiyati vereceklerdir. 襤kisinden de en iyi fiyatlarla 癟ok m羹teekkir ayrildim,kesinlikle tavsiye ederim. (Kesinlikle ticari bir rant icin yazmadim, taniyan tanir beni, eger oyle goruluyorsa yorumum silinebilir.)
@WatchesTNC
Kullan覺c覺 avatar覺
TSayiR

Ya: 38
Kay覺t: 18 ub 2016, 14:17

Mesaj fortis » 24 Ara 2016, 21:15

Ground yazd覺:Bence bu 癟irkin durumu ayd覺n saat ile paylaman gerek.

Tsf forumda da ayr覺nt覺l覺 yazd覺覺n覺 ve bu bal覺覺n linkini de vererek belirt bence.

Ge癟mi olsun. Esnafl覺k zor zanaat, sirkecide baz覺 d羹kkanlar turist avlama hevesinde hep.

Teekk羹rler 羹stat. Souk havada bana souk du etkisi yaatt覺lar saolsunlar. :)

Mail ataca覺m Ayd覺n saate. zellikle vanl覺lar ticarete 癟ok a覺rd覺m ki kendileri bildiim kadar覺yla ayd覺n saat bayisi.

Kullan覺c覺 avatar覺
fortis

Mesaj fortis » 24 Ara 2016, 21:20

TSayiR yazd覺:Aradiginiz model Evren Saatte varsa Evren saat Tahtakale ubesine sorun bir bayan vardi adini unuttum o yardimci olacaktir. Alternatif olarakta Abt saat Turan Bey'e sorun. Ellerinde varsa emin olun En iyi fiyati vereceklerdir. 襤kisinden de en iyi fiyatlarla 癟ok m羹teekkir ayrildim,kesinlikle tavsiye ederim. (Kesinlikle ticari bir rant icin yazmadim, taniyan tanir beni, eger oyle goruluyorsa yorumum silinebilir.)

Evren saate bakacakt覺m ancak yetiemedim 羹stat. Kapat覺yorlard覺 d羹kkan覺. Haftaya bakar覺m art覺k. Abt'ye de bakaca覺m yolum d羹t羹羹nde. 襤lginiz i癟in 癟ok saolun.

Kullan覺c覺 avatar覺
fortis

Mesaj Tgm » 24 Ara 2016, 21:48

Bats覺n arkada b繹yle esnaf.. Net! Bats覺n.. Az覺n覺n pay覺n覺 vereceksin ya da ilgili yerlere an覺nda ikayet edeceksin.

Next Level Rolex'de ba覺ma bir benzeri geldi. Ilk once uur saat yonetim kurulu bakan覺na ikayet ettim. O da beni tatmin etmedi, ald覺m elime ka覺d覺 kalemi yazd覺m mektubu g繹nderdim Rolex Cenevre'ye.. Rolex 襤svicre iyice bir haklar覺ndan geldi bunlar覺n.. Sonra s繹zkonusu firma bana telefon edip 5 dakika i癟inde 100 kere 繹z羹r diledi..

ikayet edin.. Gerekirse Japonya'ya kadar
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullan覺c覺 avatar覺
Tgm

Ya: 36
Kay覺t: 24 ub 2014, 15:17

Mesaj kiwi21 » 24 Ara 2016, 22:05

fortis 繹ncelikle ge癟mi olsun. can s覺k覺c覺 bir durum.

TSayiR yazd覺:Aradiginiz model Evren Saatte varsa Evren saat Tahtakale ubesine sorun bir bayan vardi adini unuttum o yardimci olacaktir. Alternatif olarakta Abt saat Turan Bey'e sorun. Ellerinde varsa emin olun En iyi fiyati vereceklerdir. 襤kisinden de en iyi fiyatlarla 癟ok m羹teekkir ayrildim,kesinlikle tavsiye ederim. (Kesinlikle ticari bir rant icin yazmadim, taniyan tanir beni, eger oyle goruluyorsa yorumum silinebilir.)

bu arada haz覺r konusu ge癟miken sormak istedim. yakla覺k son bir ayd覺r evren saat'in online sat覺 sitesine giremiyorum. bu s覺k覺nt覺 sadece bende mi var acaba?
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullan覺c覺 avatar覺
kiwi21

Ya: 36
Kay覺t: 31 Tem 2011, 10:56

Mesaj rtalhaustun » 24 Ara 2016, 22:17

"Bu fiyat覺 imdi veriyorum, kap覺dan 癟覺karsan bi daha gelemezsin(kabaca olmu bu fiyata veremem deseymi daha ince olurmu), alacaksan imdi al, neyini d羹羹neceksin?" tabiri bir tezgahtar teknii asl覺nda ama sonras覺nda ahlaks覺zca "kart mart yok" demesi esnafl覺覺n bitmi olduunun, iradesinin zay覺f olduunun yak覺nda batacak olduunun bir iareti asl覺nda.. ok yaz覺k.
in love w/ Cartier
Kullan覺c覺 avatar覺
rtalhaustun

Kay覺t: 22 Oca 2016, 02:07

Sonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 194 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners