Sirkeci Saat Esnaf覺n覺n Tavr覺

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Sirkeci Saat Esnaf覺n覺n Tavr覺

Mesaj fortis » 02 Oca 2017, 07:00

D羹nyevi olan hi癟bir g羹癟 eletirilemez, sorgulanamaz, yarg覺lanamaz deildir. Demokrasiyi, oy 癟okluuna, genelin tercihlerinin mutlak kabul羹ne ve toplumun en doruya karar verecek olgunlua sahip olduu kan覺s覺na indirgeme ill羹zyonu ile uyutulmaya devam ettik癟e toplumsal k覺r覺lganl覺klar覺m覺z da bizi birbirimize d羹manlat覺rmaya devam edecek maalesef.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
fortis

Kay覺t: 29 Eyl 2016, 16:54

Mesaj Umutt » 02 Oca 2017, 07:45

fortis yazd覺:D羹nyevi olan hi癟bir g羹癟 eletirilemez, sorgulanamaz, yarg覺lanamaz deildir. Demokrasiyi, oy 癟okluuna, genelin tercihlerinin mutlak kabul羹ne ve toplumun en doruya karar verecek olgunlua sahip olduu kan覺s覺na indirgeme ill羹zyonu ile uyutulmaya devam ettik癟e toplumsal k覺r覺lganl覺klar覺m覺z da bizi birbirimize d羹manlat覺rmaya devam edecek maalesef.

+1 ok g羹zel ifadeler az覺n覺za sal覺k

Tapatalk kullanarak iPad arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Umutt

Kay覺t: 01 Oca 2011, 23:13

Mesaj matadormax » 02 Oca 2017, 08:40

fortis yazd覺:D羹nyevi olan hi癟bir g羹癟 eletirilemez, sorgulanamaz, yarg覺lanamaz deildir. Demokrasiyi, oy 癟okluuna, genelin tercihlerinin mutlak kabul羹ne ve toplumun en doruya karar verecek olgunlua sahip olduu kan覺s覺na indirgeme ill羹zyonu ile uyutulmaya devam ettik癟e toplumsal k覺r覺lganl覺klar覺m覺z da bizi birbirimize d羹manlat覺rmaya devam edecek maalesef.

Tebrik ederim, konu ancak bu kadar rafine c羹mlelerle ifade edilebilirdi.

+1

Ayr覺ca bilmediini bilmeyen insana laf anlatmakla ura覺lmaz. Zaman gelir tecr羹be eder anlar o da... ;)

Kullan覺c覺 avatar覺
matadormax

Ya: 41
Kay覺t: 14 Ara 2015, 01:28

Mesaj eyimen » 02 Oca 2017, 09:06

Harika cumleler :champ: Tarih bu yanlisin ornekleriyle dolu: Hitler gibi..
Kullan覺c覺 avatar覺
eyimen

Ya: 43
Kay覺t: 13 Tem 2015, 22:54

Mesaj fsinan » 02 Oca 2017, 15:59

"Aptalca bir s繹z羹 50 milyon insan da s繹ylese o s繹z aptalcad覺r" demi bir 襤spanyol d羹羹n羹r.

襤nsan, asl覺nda empanzeden bile daha s羹r羹c羹ld羹r. empanze en fazla 150 bireylik gruplar oluturur ve yaar. 襤nsan ise milyonlarca kii beraber yaar, beraber ayn覺 hatalar覺 yapabilir. ok g羹zel manip羹le edilir, ekillendirilir.

Toplu k繹rl羹k, toplumsal 癟aresizlik, 繹renilmi 癟aresizlik gibi birs羹r羹 sosyolojik kavramlar覺 anlatmayal覺m. 襤nsanlar覺 yeterince 癟aresiz, a癟, 癟覺kmaz hissettirir, ailelerinin yaamsal tehlikesi 羹zerinden 羹zerine giderseniz hereyi yapt覺r覺rs覺n覺z. Tarih 繹rnekleri ile doludur.

Toplumumuzdaki 繹zellikle 襤stanbul'da son 10 senede oluan hoyratl覺k, sayg覺s覺zl覺k, kendi ba覺nac覺l覺k art覺k bakalar覺nda "nefret" yaratma seviyesine gelmi durumda. Camdan sigara kutusu atan herife sen ne yap覺yorsun yapt覺覺n ey su癟 ve cezas覺 94tl dediimde bana sana ne lan oyar覺m dediinde kendisine kar覺 duyduum duygu "nefret" ti. Bu k覺zg覺nl覺k falan deil art覺k. Kusura bakmay覺n, yapt覺k bir hata dese k覺zg覺nl覺覺m nefrete d繹n羹mezdi. Ama yukar覺daki s繹zleri sarfeden herif bir "anadolu 癟omar覺" d覺r.

Bu laf basit laf deil, derin laf. Anlatay覺m sosyolojik saptamay覺 da asl覺nda hakaret olmad覺覺 anla覺ls覺n. omar yani sokak k繹pei tek ba覺na 癟ok 癟aresizdir, kuyruk k覺s覺k, kalar b羹z羹k, burnu 覺slakt覺r. Sakindir, sessizdir. Kimseye bulamaz, kenardan kenardan y羹r羹r. Yani kalabal覺k i癟inde g繹ze batmaz, 癟ekinir. Ancaaaak bu arkada覺n yan覺na bir 癟omar daha gelir, bir 癟omar daha gelirse kuyruu dikeltmeye balar. Havlar, terslenir. Hele bir de gece bast覺 m覺 sizi sokaktan ge癟irmez, yaklat覺rmaz tavua kaza dadan覺r.

Bu herifler de ehir ortam覺nda yapt覺klar覺 bu davran覺lar覺 yapa yapa ve ceza g繹rmeye g繹rmeye asl覺nda yaln覺z olmad覺klar覺n覺 anlad覺lar. ok fazla olduklar覺n覺 g繹rd羹ler, bunlar 癟羹nk羹 gazta haber okuyorlar, ehir magandas覺y覺z modundalar ve bu holar覺na gidiyor. ounluk da ulan manyakt覺r sessiz kalal覺m deyince iyice az覺tt覺lar.

Ayn覺 bu kafadaki esnaf gibi, 1'e ald覺 5'e 癟akt覺 bakt覺 ses 癟覺km覺yor, herkes de b繹yle yap覺yor 10'a 癟akt覺. Gelen m羹teriyi tersliyor, terslenen efendiilinden susuyor ve terslese bile 14milyonluk ehirde kap覺dan giren eksik olmuyor ve umrunda olmad覺. S羹r羹den cesaret ald覺. 襤stanbul'da iddia ediyorum k羹癟羹k esnaf lokantalar覺 gibi m羹terisi belli yerler d覺覺ndaki hi癟bir restoranda sizi umursamazlar ve sallamazlar. Ama art覺k sosyal medya var biraz t覺rs覺yorlar.

襤te bu tip adamlar "癟omar" kafas覺ndad覺r.

Ben 癟ok mehur bir Adana Kebap restoran覺nda ger癟ekten 癟ok k繹t羹 balang覺癟lar ve en sonunda da baya bekletildikten sonra soumu bir kebap gelince memnuniyetsizliimi bildirince arkamdan 癟覺k覺ta "adam beenmemi" "beenmezse beenmesin " denildiini kulaklar覺mla iittim Ataehir gibi yerde. 襤stanbul ve kalabal覺k 癟omarl覺k katsay覺s覺n覺 art覺r覺yor malesef.

襤te bu adamlar "anadolu 癟omar覺" kafas覺ndad覺r. G繹rd羹羹n羹z yerden uzakla覺n覺z.
"Money has no owners, has spenders". -Omar嚜
Kullan覺c覺 avatar覺
fsinan

Ya: 48
Kay覺t: 11 Mar 2010, 17:35

Mesaj dice22 » 02 Oca 2017, 18:42

fsinan yazd覺:"Aptalca bir s繹z羹 50 milyon insan da s繹ylese o s繹z aptalcad覺r" demi bir 襤spanyol d羹羹n羹r.

襤nsan, asl覺nda empanzeden bile daha s羹r羹c羹ld羹r. empanze en fazla 150 bireylik gruplar oluturur ve yaar. 襤nsan ise milyonlarca kii beraber yaar, beraber ayn覺 hatalar覺 yapabilir. ok g羹zel manip羹le edilir, ekillendirilir.

Toplu k繹rl羹k, toplumsal 癟aresizlik, 繹renilmi 癟aresizlik gibi birs羹r羹 sosyolojik kavramlar覺 anlatmayal覺m. 襤nsanlar覺 yeterince 癟aresiz, a癟, 癟覺kmaz hissettirir, ailelerinin yaamsal tehlikesi 羹zerinden 羹zerine giderseniz hereyi yapt覺r覺rs覺n覺z. Tarih 繹rnekleri ile doludur.

Toplumumuzdaki 繹zellikle 襤stanbul'da son 10 senede oluan hoyratl覺k, sayg覺s覺zl覺k, kendi ba覺nac覺l覺k art覺k bakalar覺nda "nefret" yaratma seviyesine gelmi durumda. Camdan sigara kutusu atan herife sen ne yap覺yorsun yapt覺覺n ey su癟 ve cezas覺 94tl dediimde bana sana ne lan oyar覺m dediinde kendisine kar覺 duyduum duygu "nefret" ti. Bu k覺zg覺nl覺k falan deil art覺k. Kusura bakmay覺n, yapt覺k bir hata dese k覺zg覺nl覺覺m nefrete d繹n羹mezdi. Ama yukar覺daki s繹zleri sarfeden herif bir "anadolu 癟omar覺" d覺r.

Bu laf basit laf deil, derin laf. Anlatay覺m sosyolojik saptamay覺 da asl覺nda hakaret olmad覺覺 anla覺ls覺n. omar yani sokak k繹pei tek ba覺na 癟ok 癟aresizdir, kuyruk k覺s覺k, kalar b羹z羹k, burnu 覺slakt覺r. Sakindir, sessizdir. Kimseye bulamaz, kenardan kenardan y羹r羹r. Yani kalabal覺k i癟inde g繹ze batmaz, 癟ekinir. Ancaaaak bu arkada覺n yan覺na bir 癟omar daha gelir, bir 癟omar daha gelirse kuyruu dikeltmeye balar. Havlar, terslenir. Hele bir de gece bast覺 m覺 sizi sokaktan ge癟irmez, yaklat覺rmaz tavua kaza dadan覺r.

Bu herifler de ehir ortam覺nda yapt覺klar覺 bu davran覺lar覺 yapa yapa ve ceza g繹rmeye g繹rmeye asl覺nda yaln覺z olmad覺klar覺n覺 anlad覺lar. ok fazla olduklar覺n覺 g繹rd羹ler, bunlar 癟羹nk羹 gazta haber okuyorlar, ehir magandas覺y覺z modundalar ve bu holar覺na gidiyor. ounluk da ulan manyakt覺r sessiz kalal覺m deyince iyice az覺tt覺lar.

Ayn覺 bu kafadaki esnaf gibi, 1'e ald覺 5'e 癟akt覺 bakt覺 ses 癟覺km覺yor, herkes de b繹yle yap覺yor 10'a 癟akt覺. Gelen m羹teriyi tersliyor, terslenen efendiilinden susuyor ve terslese bile 14milyonluk ehirde kap覺dan giren eksik olmuyor ve umrunda olmad覺. S羹r羹den cesaret ald覺. 襤stanbul'da iddia ediyorum k羹癟羹k esnaf lokantalar覺 gibi m羹terisi belli yerler d覺覺ndaki hi癟bir restoranda sizi umursamazlar ve sallamazlar. Ama art覺k sosyal medya var biraz t覺rs覺yorlar.

Ben 癟ok mehur bir Adana Kebap restoran覺nda ger癟ekten 癟ok k繹t羹 balang覺癟lar ve en sonunda da baya bekletildikten sonra soumu bir kebap gelince memnuniyetsizliimi bildirince arkamdan 癟覺k覺ta "adam beenmemi" "beenmezse beenmesin " denildiini kulaklar覺mla iittim Ataehir gibi yerde. 襤stanbul ve kalabal覺k 癟omarl覺k katsay覺s覺n覺 art覺r覺yor malesef.

Hocam ger癟ekten 癟ok kaliteli bir yorum yapm覺s覺n. Sayg覺 duyuyor, ceketimi 繹n羹nde ilikliyorum. Benim de 繹rendiim birey var. Bu tarz adamlara yukardan bak覺p, bi de anlad覺klar覺 dilden kabaca muamele ederseniz k覺ymete biniyorsunuz. st羹ne 羹stl羹k abicim 癟ekiyorlar.
Kullan覺c覺 avatar覺
dice22

Kay覺t: 28 Haz 2015, 23:04

Mesaj afl » 02 Oca 2017, 19:30

fsinan yazd覺:"Aptalca bir s繹z羹 50 milyon insan da s繹ylese o s繹z aptalcad覺r" demi bir 襤spanyol d羹羹n羹r.

fsinan, 癟ok g羹zel 繹zetlemisiniz, hatta bana g繹re, 癟ok daha kibar ve asl覺nda 癟ok da az s繹ylemisiniz. Ben sizin kadar kibar yazamayaca覺m i癟in, forumun sal覺覺 i癟in , forumun y繹neticilerini ahsen tan覺d覺覺m ve sayg覺 duyduum i癟in, polemik de yaratmak istemediim i癟in susaca覺m ve sadece sizi takdir edeceim. Ama bu geceki rak覺mda bir duble sizin i癟indir bilesiniz.
Kullan覺c覺 avatar覺
afl

Ya: 57
Kay覺t: 27 May 2014, 15:18

Mesaj ozanozi » 03 Oca 2017, 08:33

Evet malesef Anadolu 癟omar覺 k覺sm覺na kat覺l覺yorum. Ne varki birlikle milli m羹cadele ile kuvayi milliye ile an覺lan Anadolu nun 癟omar la an覺lmas覺na 羹z羹l羹yorum. Anadolu dan gelmi bir ka癟 癟omar desek k繹ks羹zl羹klerini daha iyi ifade edebiliriz. Ve bu Anadolu dan gelmi bir ka癟 癟omar sadece 襤stanbul da yok emin olun t羹rkiyenin bir 癟ok b羹y羹k ehrinde mevcut. Bunlar zaman i癟inde devsirilecektir. Bu insan tiplemelerinin en b羹y羹k kozu bir 癟ok g羹zellikle an覺lan Anadolu Luk kavram覺n覺 kendi k繹t羹l羹klerine maske yapma 癟al覺malar覺d覺r. Yoksa bunlar b覺rak覺n Anadolu 癟omar覺 ba覺 bo anadolu iti bile olamazlar. 羹nk羹 bu Anadolu 癟omarlar覺na haks覺zl覺k olur
Her zaman doruyu s繹yle, ama her zaman her doruyu deil.
Kullan覺c覺 avatar覺
ozanozi

Kay覺t: 07 Oca 2015, 00:57

ncekiSonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 264 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners