Sirkeci Saat Esnaf覺n覺n Tavr覺

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Sirkeci Saat Esnaf覺n覺n Tavr覺

Mesaj taskin » 25 Ara 2016, 16:55

Abt ve evren'den amay覺n Seiko konusunda.
Kullan覺c覺 avatar覺
taskin

Ya: 38
Kay覺t: 07 Mar 2014, 10:30

Mesaj eraslani » 25 Ara 2016, 16:56

Bahsi ge癟en maazalarda dahil o 癟evrede bir癟ok yerden al覺veri yaptim yada saat baktim..a癟覺kcasi bu ekil bir muamele hi癟 g繹rmedim..Esnaflarin en hoslanmadigi sey kendilerine dolandirici muamelesi yapilmasidir..B繹yle bir hisse kapildiklarinda sat覺 mat覺 tanimazlar genelde..
Olay 羹z羹c羹 ancak m羹teri olmaninda bazi kaideleri oldugunu unutmamak gerek.
Not:Yorumum bu olayla ilikili deil genel anla覺l覺rsa daha doru olur..Anlatildigi ekliyle 癟ok kaba davran覺lm覺..

SM-G930F cihaz覺mdan g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
eraslani

Ya: 47
Kay覺t: 26 Oca 2012, 13:03

Mesaj afl » 25 Ara 2016, 17:22

eraslaniye kat覺lmamak m羹mk羹n deil. 襤in m羹teri k覺sm覺 da nadiren b覺kt覺r覺c覺 olabiliyor. Ancak esnaf k覺sm覺 ise genellikle k繹t羹 maalesef. fortis zay覺f halkaya denk gelmi. Bir m羹teri otomatik saat soruyorsa hem de belli bir markan覺n belli bir modelini soruyorsa bilin癟lidir, kar覺s覺nda da bilin癟li adam g繹rmek de hakk覺d覺r. Ama saat癟i, saatten anlayan adam deil de tezgahtar bar覺nd覺r覺yorsa i k繹t羹 tabi. D羹n kebap癟覺da g繹rd羹羹n羹z adam bug羹n saat癟ide 癟al覺覺yorsa ucuz etin yahnisi durumu oluyor. Hadi onu ge癟tik, d羹kkan sahibi de fortisin yaad覺覺 gibi davran覺 i癟indeyse insan覺n t羹m hevesi ka癟覺yor tabi. K繹t羹 bir d羹羹nce ama bu t羹r esnaf覺n batmas覺na inan覺n 羹z羹lemiyorum. Hak ediyorlar.
Dayay覺n kardeim siz dandik moda markas覺 quartzlar覺 500e 1000e 1500e, biz dilimizi anlayan esnaf覺 bulur onu ihya etmeyi de biliriz.
Kullan覺c覺 avatar覺
afl

Ya: 57
Kay覺t: 27 May 2014, 15:18

Mesaj fortis » 25 Ara 2016, 20:21

襤i 癟irkinletiren m羹teriler elbette olabilir. Hatta bazan 癟覺ld覺rtacak dereceye varabilir ama esnafl覺覺n kaidesi "m羹teri daima hakl覺d覺r" deil miydi bu 羹lkede? Ahilik ahlak覺 denen eye ne oldu? M羹teri 癟irkef de olsa esnaf覺n yapaca覺 ey g羹lery羹zle davran覺p usul羹 dairesince m羹teriyi uurlamak olmal覺. Bir de bulup bulabilecekleri en munis m羹teriye bile b繹yle yap覺yorlarsa, birazc覺k pazarl覺kta ii ray覺ndan 癟覺karan m羹terilere neler yaparlar kim bilir. :))

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
fortis

Kay覺t: 29 Eyl 2016, 16:54

Sirkeci Saat Esnaf覺n覺n Tavr覺

Mesaj fortis » 25 Ara 2016, 20:40

afl yazd覺:eraslaniye kat覺lmamak m羹mk羹n deil. 襤in m羹teri k覺sm覺 da nadiren b覺kt覺r覺c覺 olabiliyor. Ancak esnaf k覺sm覺 ise genellikle k繹t羹 maalesef. fortis zay覺f halkaya denk gelmi. Bir m羹teri otomatik saat soruyorsa hem de belli bir markan覺n belli bir modelini soruyorsa bilin癟lidir, kar覺s覺nda da bilin癟li adam g繹rmek de hakk覺d覺r. Ama saat癟i, saatten anlayan adam deil de tezgahtar bar覺nd覺r覺yorsa i k繹t羹 tabi. D羹n kebap癟覺da g繹rd羹羹n羹z adam bug羹n saat癟ide 癟al覺覺yorsa ucuz etin yahnisi durumu oluyor. Hadi onu ge癟tik, d羹kkan sahibi de fortisin yaad覺覺 gibi davran覺 i癟indeyse insan覺n t羹m hevesi ka癟覺yor tabi. K繹t羹 bir d羹羹nce ama bu t羹r esnaf覺n batmas覺na inan覺n 羹z羹lemiyorum. Hak ediyorlar.
Dayay覺n kardeim siz dandik moda markas覺 quartzlar覺 500e 1000e 1500e, biz dilimizi anlayan esnaf覺 bulur onu ihya etmeyi de biliriz.

Maalesef ayd覺n saatin yetkili bayisi olan vanl覺lar saatte d羹kkanda duran 羹癟 beyefendi de sorduum iki Presage modelin mekanizmas覺 hakk覺nda hi癟bir bilgiye sahip deillerdi.

San覺r覺m malezya 羹retimli 4R36 kalibreye sahip bir Seiko saatim olduu ve sapma oran覺ndan pek de memnun olmad覺覺m i癟in sorduum saatte bulunan ve daha 羹st seviye seiko'larda kullan覺lan japonya 羹retimli 4R35 kalibre hakk覺nda bilgi istedim, 36 ile 35 aras覺ndaki fark覺 sordum, derin bir sessizlikle 羹癟羹 de birbirine bakt覺, birisi telefona sar覺ld覺, cevap veremediler.

imdi sen yetkili seiko bayisi olarak, afedersin ama satt覺覺n saatler hakk覺nda hi癟bir bilgiye sahip deilsin, bir de utanmadan m羹teriye azar 癟ekiyorsun. 襤nsan yapt覺覺, para kazand覺覺 ie biraz sayg覺l覺 olur. En az覺ndan m羹teriyi tatmin edecek 羹癟 be bilgiye sahip olmak 癟ok mu zor? Saatin 羹zerindeki etikete bak覺p hesap makinesinden etiket 羹zerinden %30 indirim hesaplayarak saati herkes satar.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
fortis

Kay覺t: 29 Eyl 2016, 16:54

Mesaj eyimen » 26 Ara 2016, 10:19

fortis yazd覺:襤nsan yapt覺覺, para kazand覺覺 ie biraz sayg覺l覺 olur. En az覺ndan m羹teriyi tatmin edecek 羹癟 be bilgiye sahip olmak 癟ok mu zor? Saatin 羹zerindeki etikete bak覺p hesap makinesinden etiket 羹zerinden %30 indirim hesaplayarak saati herkes satar.

Bence g羹n羹m羹z saat piyasasi esnafini harika 繹zetleyen 2-3 c羹mle olmu :thumbup:

Saatci adi vermeyeyim ama bilindik bir firma, Moonwatch bakarken 44 mm'lik in-house calibre speedmaster'lara: "Yeni moonwatch bu, digeri uretimden kalkti" dedi :lol:
Kullan覺c覺 avatar覺
eyimen

Ya: 43
Kay覺t: 13 Tem 2015, 22:54

Mesaj ozanozi » 26 Ara 2016, 11:37

saat sat覺c覺lar覺n覺n 繹nce kolundaki kulland覺覺 saate bak覺n onlara bieyler sormadan 繹nce :roll:
Her zaman doruyu s繹yle, ama her zaman her doruyu deil.
Kullan覺c覺 avatar覺
ozanozi

Kay覺t: 07 Oca 2015, 00:57

Mesaj tugberk » 26 Ara 2016, 11:39

eraslani yazd覺:Bahsi ge癟en maazalarda dahil o 癟evrede bir癟ok yerden al覺veri yaptim yada saat baktim..a癟覺kcasi bu ekil bir muamele hi癟 g繹rmedim..Esnaflarin en hoslanmadigi sey kendilerine dolandirici muamelesi yapilmasidir..B繹yle bir hisse kapildiklarinda sat覺 mat覺 tanimazlar genelde..
Olay 羹z羹c羹 ancak m羹teri olmaninda bazi kaideleri oldugunu unutmamak gerek.
Not:Yorumum bu olayla ilikili deil genel anla覺l覺rsa daha doru olur..Anlatildigi ekliyle 癟ok kaba davran覺lm覺..

SM-G930F cihaz覺mdan g繹nderildi

Yorum bu olay ile ilikili deil demisin, ama ilk c羹mle bunun tam tersini s繹yl羹yor. Doland覺r覺c覺 baka bir ey, ama 5binlik 羹r羹n羹 12 bine satmaya 癟al覺mak ayr覺. Bir 羹r羹n birden fazla yerde var ise, sen rekabet etmek i癟in m羹teriyi "fiyat olarak tatmin edemiyorsan bile", davran覺 olarak tatmin etmek zorundas覺n. rnek vereyim;

A saatcilige gittigimde bana g羹zel davran覺l覺yor. Gerekirse bana 癟ay kahve ikram ediliyor, "teklif" ediliyor. Halim hatr覺m soruluyor, saat 3000 tl.
B saat癟ilie gidiyorum, "of puf" 癟ekiyor, "atar gider" yap覺yor. O saati 2500 e versin, ben gider 3000 lii al覺r覺m. Eminim bu forumda bulunan herkes bunu yapar.

Yani sen fiyat 癟ekmiyorsundur aa覺, kibarca ben daha uygun fiyat s繹yleyemem dersin. Bunun artistliini yapmaya hi癟 gerek yok. Biz saat癟iye, biz esnafa muhta癟 deiliz onlar bize muhta癟. Bu ayr覺m覺 baz覺lar覺 unutuyor herhalde.
Kullan覺c覺 avatar覺
tugberk

Ya: 34
Kay覺t: 23 May 2016, 21:39

ncekiSonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 112 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners