Sirkeci Saat Esnaf覺n覺n Tavr覺

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Sirkeci Saat Esnaf覺n覺n Tavr覺

Mesaj fortis » 24 Ara 2016, 22:45

Tolgi06 yazd覺:Fortis 繹ncelikle ge癟mi olsun. Gong Saat ABT Saat'in sahibi Turan Bey'in akrabas覺(babas覺 ve amcas覺/day覺s覺 iletiyor san覺r覺m). 襤sterseniz 繹nce Abt Saat'e derdinizi anlat覺n fiyat al覺n, kendileri olduk癟a ilgilidir. Ard覺ndan da Ayd覺n Saat'e ikayeti iletin, yetmezse direk Seiko'ya yaz覺n.
Not olarak Abt saat iyi fiyat verir, Evren Saat ise en ucuz fiyat覺 veriyor genelde, en az覺ndan benim u ana kadar ki tecr羹belerim 繹yle oldu. M羹teri deneyiminde ise Abt Saat muhtemelen ilk s覺rada olacakt覺r Seiko saatler i癟in.
Neticede bence peini b覺rakmay覺n.

Teekk羹r ederim 羹stat. Gong'da iki beyefendi vard覺. Birisinin tavr覺 ve dili gayet g羹zel ve tatl覺yd覺. 襤lk 繹nce o tatl覺 dilli beyefendi ile konuurken dier beyefendi olaya m羹dahil oldu. 襤te o beyefendinin dili zehirledi g羹zelim muhabbeti. 襤simlerini bilmiyorum ama. Abt ve Evren saate ayr覺 ayr覺 urayaca覺m. Art覺k olay iyi fiyat alma olay覺n覺 da ge癟ti. Hani derler ya "bedava versen almam" noktas覺na getirdiler olay覺.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
fortis

Kay覺t: 29 Eyl 2016, 16:54

Re: Sirkeci Saat Esnaf覺n覺n Tavr覺

Mesaj eskiserkan » 24 Ara 2016, 22:50

imdi bu tarz adamlar ile "esnaf" kelimesini bile ayn覺 c羹mlede kullanmak yanl覺 olur. En g羹zeli bakt覺n覺z ortam negatif 癟覺k覺p gitmek, ikayetle falan vakit kaybetmeye gerek yok. Silinir giderler zaten birka癟 seneye...
Kullan覺c覺 avatar覺
eskiserkan

Kay覺t: 16 May 2010, 23:37

Mesaj TSayiR » 24 Ara 2016, 22:54

kiwi21 yazd覺:fortis 繹ncelikle ge癟mi olsun. can s覺k覺c覺 bir durum.

TSayiR yazd覺:Aradiginiz model Evren Saatte varsa Evren saat Tahtakale ubesine sorun bir bayan vardi adini unuttum o yardimci olacaktir. Alternatif olarakta Abt saat Turan Bey'e sorun. Ellerinde varsa emin olun En iyi fiyati vereceklerdir. 襤kisinden de en iyi fiyatlarla 癟ok m羹teekkir ayrildim,kesinlikle tavsiye ederim. (Kesinlikle ticari bir rant icin yazmadim, taniyan tanir beni, eger oyle goruluyorsa yorumum silinebilir.)

bu arada haz覺r konusu ge癟miken sormak istedim. yakla覺k son bir ayd覺r evren saat'in online sat覺 sitesine giremiyorum. bu s覺k覺nt覺 sadece bende mi var acaba?

kiwi21 genel bir sorun, girilmiyor, belki de web de tasar覺m vs yenileme yap覺yorlard覺r.
@WatchesTNC
Kullan覺c覺 avatar覺
TSayiR

Ya: 38
Kay覺t: 18 ub 2016, 14:17

Mesaj rtalhaustun » 24 Ara 2016, 22:56

fortis yazd覺:
rtalhaustun yazd覺:"Bu fiyat覺 imdi veriyorum, kap覺dan 癟覺karsan bi daha gelemezsin(kabaca olmu bu fiyata veremem deseymi daha ince olurmu), alacaksan imdi al, neyini d羹羹neceksin?" tabiri bir tezgahtar teknii asl覺nda ama sonras覺nda ahlaks覺zca "kart mart yok" demesi esnafl覺覺n bitmi olduunun, iradesinin zay覺f olduunun yak覺nda batacak olduunun bir iareti asl覺nda.. ok yaz覺k.

Kardeim eksii var ama zerre fazlas覺 yok. Hay覺r daha 繹nce 癟ok zarif ve alakadar esnaflarla da muhatap oldum Sirkeci'de. zellikle ya覺 kemale ermi ve eski 襤stanbul beyefendisi olan, dakikalarca sabredip g羹lery羹zle ve yine bekleriz temennisiyle uurlayan esnaf gibi esnaflarla sohbet etmek, pazarl覺k yapmak muhteem. Ama giderek azal覺yorlar maalesef. Tevfik Ayd覺n gibi bir k羹lt羹r羹 ve tarihi temsil etmeyen, saat mekanizmalar覺 hakk覺nda Afrikal覺 dostlar覺m覺z kadar dahi bilgisi olmayan, sonradan bu ie dahil olmu, "tutturamazsam ayakkab覺 satar覺m" kafas覺yla bu ii yapan yeni nesil esnafla muhatap olmak resmen zul羹m gibi.

Maalesef bu saat癟ilikte deil sadece, t羹m esnaf b繹yle oldu. Ayakkab覺c覺ya giriyorsun 'oxford' diyorsun o ne diyor, 'wingtip' o da yok. Dier sekt繹rlerde de 繹yle. :(
in love w/ Cartier
Kullan覺c覺 avatar覺
rtalhaustun

Kay覺t: 22 Oca 2016, 02:07

Mesaj Umutt » 24 Ara 2016, 23:27

sn.Fortis ge癟mi olsun, k繹t羹 bir deneyim yaam覺s覺n覺z. 襤ine sayg覺s覺 olmayan bu esnaflar覺 kesinlikle hem ifa etmek hem ikayet etmek laz覺m, sizden yaz覺l覺 olarak ikayet paylaman覺z覺 bir saat sever olarak 繹zellikle rica ediyorum. Asl覺nda saat bata olmak 羹zere aksesuar satan bir esnaf覺n, 繹zellikle m羹teri odakl覺 癟al覺mas覺, tezgahtarl覺ktan 癟ok fazlas覺n覺 yapmas覺 beklenir ama 羹lkemizde maalesef b繹yle deil. 襤ini ger癟ekten severek yapan, d羹kkan覺na giren m羹teriye kendini iyi hissettiren esnaf o kadar az ki..

Tapatalk kullanarak iPad arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Umutt

Kay覺t: 01 Oca 2011, 23:13

Mesaj fortis » 25 Ara 2016, 00:08

kuyur yazd覺:sn.Fortis ge癟mi olsun, k繹t羹 bir deneyim yaam覺s覺n覺z. 襤ine sayg覺s覺 olmayan bu esnaflar覺 kesinlikle hem ifa etmek hem ikayet etmek laz覺m, sizden yaz覺l覺 olarak ikayet paylaman覺z覺 bir saat sever olarak 繹zellikle rica ediyorum. Asl覺nda saat bata olmak 羹zere aksesuar satan bir esnaf覺n, 繹zellikle m羹teri odakl覺 癟al覺mas覺, tezgahtarl覺ktan 癟ok fazlas覺n覺 yapmas覺 beklenir ama 羹lkemizde maalesef b繹yle deil. 襤ini ger癟ekten severek yapan, d羹kkan覺na giren m羹teriye kendini iyi hissettiren esnaf o kadar az ki..

Tapatalk kullanarak iPad arac覺l覺覺yla g繹nderildi

Teekk羹rler 羹stat. 襤yi olan her ey giderek azal覺yor maalesef. Ne yaz覺k ki iportac覺 tavr覺na sahip "saat esnaf覺 !" 癟oald覺. Saat sat覺c覺s覺n覺n ve tamircisinin ayn覺 zamanda iyi bir saatsever olmas覺 gerekiyor san覺r覺m. Yoksa b繹yle durumlar ka癟覺n覺lmaz. Misal otomatik saatlerle ilgilenirken quartz bir saati getirip "abi bir de buna bakmal覺s覺n, bu saati 癟ok sat覺yorum" diyerek 繹n羹me koyan saat癟iler g繹rd羹 bu g繹zlerim. :))

Kullan覺c覺 avatar覺
fortis

Mesaj 襤zmirden » 25 Ara 2016, 01:13

Merhaba, ben 襤zmir de ya覺yorum, neredeyse 襤zmir'in b羹t羹n merkezi yerlerindeki saat癟ileri dolat覺m,(ankaya, konak, Alsancak, ...)maalesef hep ayn覺 muhabbet, 繹zellikle de saat hrmalar覺 bu konuda kaz覺k癟覺, 繹leki saat konusuna yabanc覺 yada(kibarca) coook temiz kalpli insanlarsan覺z 癟ok g羹zel, sizi 癟ok seviyorlar, 癟羹nk羹, s繹zde sat覺 fiyat覺n覺 pazarl覺ks覺z hemen kabul ettiriyorlar, biraz bilin癟li m羹teri g繹rd羹ler mi hemen bozuyorlar....
Bu konuda denilecek 癟ok laf覺m varda, neyse deyip geceyim, bouna gece gece sinirlerim bozulmas覺n
Ne mutlu T羹rk羹m diyene
Kullan覺c覺 avatar覺
襤zmirden

Ya: 52
Kay覺t: 07 Au 2016, 02:10

Mesaj fortis » 25 Ara 2016, 02:28

襤zmirden yazd覺:Merhaba, ben 襤zmir de ya覺yorum, neredeyse 襤zmir'in b羹t羹n merkezi yerlerindeki saat癟ileri dolat覺m,(ankaya, konak, Alsancak, ...)maalesef hep ayn覺 muhabbet, 繹zellikle de saat hrmalar覺 bu konuda kaz覺k癟覺, 繹leki saat konusuna yabanc覺 yada(kibarca) coook temiz kalpli insanlarsan覺z 癟ok g羹zel, sizi 癟ok seviyorlar, 癟羹nk羹, s繹zde sat覺 fiyat覺n覺 pazarl覺ks覺z hemen kabul ettiriyorlar, biraz bilin癟li m羹teri g繹rd羹ler mi hemen bozuyorlar....
Bu konuda denilecek 癟ok laf覺m varda, neyse deyip geceyim, bouna gece gece sinirlerim bozulmas覺n

zellikle internetten bilgi ve fiyat arat覺rmas覺 yapan t羹keticilere acayip sinirleniyorlar.

Kullan覺c覺 avatar覺
fortis

ncekiSonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 91 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners