Sirkeci Saat Esnaf覺n覺n Tavr覺

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Sirkeci Saat Esnaf覺n覺n Tavr覺

Mesaj fsinan » 05 ub 2017, 01:29

Hereyin i癟ini de alt覺n覺 da doldurmak laz覺m.

Esnafl覺覺n alt覺n覺 dolduran bir adam, kap覺s覺ndan giren herkese sayg覺n davran覺r.

Hayat覺n覺, kafas覺n覺, ruhunu dolduran bir adam, etraf覺ndaki herkese sayg覺n davran覺r. Doldurmayan ise, asl覺nda kendini 繹nemseyemediinden, etraf覺ndakileri de 繹nemseyemez.

襤in 繹zeti bu bence.
"Money has no owners, has spenders". -Omar嚜
Kullan覺c覺 avatar覺
fsinan

Ya: 48
Kay覺t: 11 Mar 2010, 17:35

Mesaj matadormax » 19 ub 2017, 10:54

ok g羹zel yorumlar var ve bir癟ou ger癟ekten g羹zel tespitler, bu forumu bu y羹zden seviyorum.

Ben de Kapal覺癟ar覺'daki Zafer saatte yaad覺覺m bir olay覺 anlatay覺m. Eim ve bebek arabas覺nda olumla birlikte girdik maazaya, IWC'nin big pilot modelini s繹yledim vitrinden 癟覺kart覺p verdiler tam bakarken oradan bir hadsiz 繹yle dedi: yaln覺z bunlar orijinal saattir. Adama tip tip bakt覺m birey s繹ylemedim. Kolumu s覺y覺r覺p iwc'yi yay覺na koydum. Eleman saatimi g繹r羹nce hatas覺n覺 anlad覺 ve kem k羹m yap覺p 癟evirme moduna girdi ama i iten ge癟miti. Teekk羹r edip 癟覺kt覺m.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
matadormax

Ya: 41
Kay覺t: 14 Ara 2015, 01:28

Mesaj MertkaraL覺 » 19 ub 2017, 13:07

neden orjinal demi durduk yere?

Kullan覺c覺 avatar覺
MertkaraL覺

Kay覺t: 17 Eyl 2015, 11:11

Mesaj Eterna » 19 ub 2017, 13:31

akma 癟ukma saat heveslileri 癟ok fazla memlekette. O da akl覺nca arkada覺m覺za batan bunlar覺n orjinal yani pahal覺 olduunu s繹yleyeyim ovu yapm覺.
Kullan覺c覺 avatar覺
Eterna

Ya: 49
Kay覺t: 28 May 2010, 13:44

Mesaj Executioner » 19 ub 2017, 20:25

Eterna yazd覺:akma 癟ukma saat heveslileri 癟ok fazla memlekette. O da akl覺nca arkada覺m覺za batan bunlar覺n orjinal yani pahal覺 olduunu s繹yleyeyim ovu yapm覺.

Abi tamam ortal覺k 癟omar dolu, birs羹r羹 g繹steri i癟in 癟akma saatler peinde tak覺lan tipler var hepsine tamamda her gelene sen 癟akmac覺 癟omar olarak nitelendirirsen kime saat satacaks覺n. Yani orjinal IWC m羹terisini neye g繹re belirliyorsun, hem o an almayacak olsa bile bir g羹n belki alacak d羹zg羹n davran覺rsan, saat bu an覺nda sar bunu diyip 癟覺km覺yorsunki. Nas覺l zihniyet bunlar anlam覺yorum cidden.
Kullan覺c覺 avatar覺
Executioner

Kay覺t: 05 Kas 2010, 10:43

Mesaj sedir » 19 ub 2017, 21:15

Bu bal覺kta bahsi ge癟en kalitesiz sat覺c覺 deneyimleri ve olumsuz yorumlar覺n ekserisine kat覺lmakla birlikte "癟omar" tan覺mlamas覺n覺 ho bulmuyorum. Hernekadar T羹rk Dil Kurumu B羹y羹k T羹rk癟e S繹zl羹k'te 癟omar kelimesinin iki anlam覺 var ve burada "kaba davranan kii" anlam覺 kasdediliyorsa da ben 癟omar denilince hep 癟oban k繹peklerini, 癟oban k繹pei denilince de Kangal k繹peini hat覺rl覺yorum. Bu durumda olumsuz bir tan覺mlama ile Kangal k繹pei yanyana gelince houma gitmiyor, genelde 癟oban k繹peklerine, 繹zelde akl覺ma gelen Kangal k繹peine haks覺zl覺k edildiini d羹羹n羹yorum. Olumsuz g繹r羹 aktarmak i癟in bir癟ok kelime var, bu kiiler i癟in 癟omar kelimesini kullanmasak hem daha g羹zel olur, hem de hakaret etmeyerek, hakl覺 iken haks覺z konuma ge癟memi oluruz.
Youtube'daki bir癟ok Kangal k繹pei filminden k覺sa biriyle s繹zlerimi kapatay覺m.
Vakit nakittir.
Kullan覺c覺 avatar覺
sedir

Ya: 61
Kay覺t: 07 Nis 2010, 21:03

Mesaj Bahas » 19 ub 2017, 22:08

Sirkeci esnaf覺 evet biraz dik ama hani m羹teri g繹r羹yor adamlar. Yahu Beylikd羹z羹 5M Migros Asal Saat' te size 繹nce saati al覺p almayaca覺n覺z覺 sorup ona g繹re fiyat覺 s繹yl羹yorlar, kardeim sen sinek avl覺yorsun ya, m羹teriye katlanamamak alacaksan fiyat konuuruz ne demek.
Kullan覺c覺 avatar覺
Bahas

Ya: 36
Kay覺t: 22 Tem 2011, 18:29

Mesaj Umutt » 24 ub 2017, 22:48

u ana kadar g繹rd羹羹m en iyi saat esnaf覺 Kanyon Tevfik Ayd覺n

Kullan覺c覺 avatar覺
Umutt

Kay覺t: 01 Oca 2011, 23:13

ncekiSonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 137 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners