Winder Kullan覺m覺 Hakk覺nda Bilgi ve neriler

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Winder Kullan覺m覺 Hakk覺nda Bilgi ve neriler

Mesaj fortis » 11 Ara 2016, 12:02

Otomatik saatlerin durmas覺 b羹y羹k sorun. Mekanizman覺n s羹rekli 癟al覺mas覺, hem saatimizin par癟alar覺n覺n uzun 繹m羹rl羹 olmas覺 i癟in gerekli hem de bir s羹re kullanmad覺覺m覺z saatlerimizi kolumuza takt覺覺m覺zda ayarlamak zorunda kalmad覺覺m覺z i癟in faydal覺.

Saatlerimi kullanmad覺覺m zamanlarda winderda muhafaza ediyorum. Winder覺 da 3 dk saat y繹n羹nde, 6 dk dinlenme, 3 dk saat y繹n羹n羹n tersine, 6 dk dinlenme eklinde programlad覺m.

Konuya dair sorular覺m 繹yle:

1. Saatlerin s羹rekli olarak winderda kalmas覺 doru mudur? Arada bir (mesela gece sabaha kadar) winderdan 癟覺karmak gerekir mi? Zemberekteki direncin boalmas覺 i癟in.

2. Winder i癟in belirttiim 3 dk saat y繹n羹nde, 6 dk dinlenme, 3 dk saat y繹n羹n羹n tersine, 6 dk dinlenme eklindeki program en doru program m覺d覺r?

3. Winder kullan覺m覺na ilikin bilmemiz gereken bakaca p羹f noktalar覺 var m覺d覺r?

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
fortis

Kay覺t: 29 Eyl 2016, 16:54

Re: Winder kullan覺m覺

Mesaj EmreMusovi » 11 Ara 2016, 13:30

Mekanizman覺n s羹rekli 癟al覺mas覺 par癟alar覺n 繹mr羹n羹 uzatmak diye d羹羹n羹yorum. Aksine daha 癟abuk yorar. Arada dinlendirmek iyi olabilir.

SM-G935F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
EmreMusovi

Kay覺t: 11 Nis 2016, 06:14

Mesaj fortis » 11 Ara 2016, 14:21

EmreMusovi yazd覺:Mekanizman覺n s羹rekli 癟al覺mas覺 par癟alar覺n 繹mr羹n羹 uzatmak diye d羹羹n羹yorum. Aksine daha 癟abuk yorar. Arada dinlendirmek iyi olabilir.

SM-G935F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi

Sizin belirttiiniz ekilde g繹r羹 bildiren de var ama mekanizman覺n s羹rekli 癟al覺mas覺n覺n her par癟an覺n eit ekilde yalanmas覺n覺 salad覺覺 ve saatin rutin ekilde 癟al覺mas覺na etkili olduu i癟in faydal覺 g繹renler de var. Ancak belirli zaman aral覺klar覺nda gece sabaha kadar winder'覺 kapat覺p saatin zembereinin ve par癟alar覺n覺n dinlenmesini salaman覺n faydal覺 olabileceini d羹羹n羹yorum ben de.

Kullan覺c覺 avatar覺
fortis

Mesaj Shinigami » 24 Ara 2016, 00:15

bu konuyu 繹zellikle bende merak ediyorum, tam ters g繹r羹ler var, hala bir uzlamaya var覺lm覺 deil herhalde winder kullan覺m覺 hakk覺nda. 羹stad lar覺n tecr羹beleri bu konuda bizlere yard覺mc覺 olacakt覺r diye d羹羹n羹yorum.
Kullan覺c覺 avatar覺
Shinigami

Kay覺t: 02 Haz 2012, 12:10

Mesaj Oversea » 24 Ara 2016, 01:13

Bu konuyu 癟ok arat覺rd覺m ve genel olarak winder kullan覺m覺n覺n saatin mekanizmas覺 i癟in 繹nerilen bir y繹ntem olduu kan覺s覺na vard覺m. Ben de evimde winder kullan覺yorum ve b繹ylece saatlerim hi癟 durmuyor.

Resim

Oversea

Ya: 36
Kay覺t: 05 Eyl 2016, 00:07

Mesaj Tolgi06 » 24 Ara 2016, 11:19

eraydinc yazd覺:Bu konuyu 癟ok arat覺rd覺m ve genel olarak winder kullan覺m覺n覺n saatin mekanizmas覺 i癟in 繹nerilen bir y繹ntem olduu kan覺s覺na vard覺m. Ben de evimde winder kullan覺yorum ve b繹ylece saatlerim hi癟 durmuyor.

Resim

Eraydinc son derece genis spektrumlu bir koleksiyonunuz varmis, sahsen bu tarz yaklasimlari begeniyorum. Hepsini guzel gunlerde kullanin :D
Kullan覺c覺 avatar覺
Tolgi06

Ya: 34
Kay覺t: 03 Nis 2010, 23:20

Mesaj fortis » 24 Ara 2016, 14:01

Tolgi06 yazd覺:
eraydinc yazd覺:Bu konuyu 癟ok arat覺rd覺m ve genel olarak winder kullan覺m覺n覺n saatin mekanizmas覺 i癟in 繹nerilen bir y繹ntem olduu kan覺s覺na vard覺m. Ben de evimde winder kullan覺yorum ve b繹ylece saatlerim hi癟 durmuyor.

Resim

Eraydinc son derece genis spektrumlu bir koleksiyonunuz varmis, sahsen bu tarz yaklasimlari begeniyorum. Hepsini guzel gunlerde kullanin :D

Ger癟ekten 癟ok renkli bi koleksiyon. G羹zel g羹nlerinize elik etsin.

Kullan覺c覺 avatar覺
fortis

Mesaj Oversea » 25 Ara 2016, 00:31

ok teekk羹rler dostlar. Hayalim bir d繹ttling winder kasaya sahip olmak ilerde.. Sitesini mutlaka ziyaret edin.
Oversea

Ya: 36
Kay覺t: 05 Eyl 2016, 00:07

Sonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 205 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners