turkce takvimli orient

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

turkce takvimli orient

Mesaj sailor1932 » 20 Kas 2016, 19:52

Degerli ustadlar iki japon otomatik saatten ucuncusunu almak istiyorum hem butce hemde antika tutkumdan dolayi bi alisveris sitesinden gordugum uc saatten birini almak istiyorum.İlk baktigim turkce takvimli olan saat bu saat.Orient turkce takvimli saat yapmismi?bu uc saatte orjinalmi acaba?Degerli yorum ve cevablariniz icin tesekkur ederim.

http://urun.gittigidiyor.com/antika-san ... -248401368

http://urun.gittigidiyor.com/antika-san ... -251306983

http://urun.gittigidiyor.com/antika-san ... -249402201

http://urun.gittigidiyor.com/antika-san ... -251306983
Kullanıcı avatarı
sailor1932

Re: turkce takvimli orient

Mesaj KKarakuş » 21 Kas 2016, 07:55

Merhaba ,

Bu devirlerde sahte saat yapımı yoktu diye biliyorum, lakin daha net bilgiyi başkası da verebilir.

Omega dahil bir çok markada türkçe takvim özelliği de bulunmakta. Bu saatlerde onlardan bir kaçı.

Ben ilk ilandaki saatin daha güzel olduğunu düşünüyorum , karar sizin ;)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
" İnsanlar hangi dünyaya kulak kesilmişse, öbürüne sağır..! " / İsmet ÖZEL
Kullanıcı avatarı
KKarakuş

Mesaj RuhAdam » 21 Kas 2016, 09:22

İlki yada üçüncüsü daha güzel. :)
Şair olmak isteyen bir gezginim şimdilerde..
Kullanıcı avatarı
RuhAdam

Mesaj sailor1932 » 21 Kas 2016, 20:33

Biraz bilgi kirintisi bekliyorum degerli ustatlarim
Kullanıcı avatarı
sailor1932

Mesaj SeiKinetic » 22 Kas 2016, 03:09

46941 mekanizmalı 70 ve 80lerden modeller. Evet, türkçe takvimli birçok Orient bulmak mümkün fakat sahtesi orijinalinden pahalıya gelir belki de. Çapının, tepe konumunun vs.uyduğunu varsayarak dönemin giriş-orta seviyesinde yer alan en yaygın mekanizmalarını koysalar dahi (örn.ETA2879 gibi) yine olumlu. Bakımlarının aksatılmış olduğu, bir çok kez el değiştirdiği, belki bir yerlerde unutuldukları, çoğu ucuz tezgahlara meze olmuş modellerden oldukları neredeyse ortada. Fiyatları sanırım sizi çeken etken olmuş, ama nerede yaşıyor olursanız olun, şehirdeki herhangi bir antikacıda benzer veya aynı modellere rastgelmeniz olağan bir durum. Tavsiyem; çıkın, araştırın, beğendiğinizi alın ve bakımlarını bir "ustada" yaptırıp kullanın. Yolladığınız 3 linkte de birbirine oldukça uzak tasarımlar mevcut. Özellikle kadranları konusunda. Buradan yola çıkarak, model seçim konusunda aslında çok da net bir fikre sahip olmadığınızı düşünüyorum. Bu durum; sizi araştırmalarınızda, beğenebileceğiniz bir modele daha çabuk ulaştırabilir. En azından tasarım konusunda daha net bir fikriniz olur dışarıda yapacağınız gerçek araştırmalar sonunda. 70ler ve 80lerden olan giriş-orta seviye kurmalı/otomatikler benim de çok ilgimi çekiyor. Çoğu yeni modelden daha ilgi çekici, daha saf ve güzel olduklarını düşünüyorum. Çok güzel tasarımlı sıradan olduğu düşünülen ama eşsiz olan saatlere uygun fiyatlara sahip olmak mümkün. İç/dış bakımdan sonra gayet hoş parçalar ortaya çıkabiliyor. Çok çok kötü durumda, hiçbir bakım görmemiş, çok hor kullanılmış, orijinalliğine dair neredeyse hiçbir parça kalmamış modelleri hariç tutarsak, kilit noktanın doğru saati bulmaktan ziyade doğru ellere teslim edilip, doğru işlemlerin uygulanıp, uygun şartlarda özenle kullanılması olduğunu düşünüyorum. Halihazırda bakımlı, oldukça iyi durumda olan, hak ettiği değeri ve ilgiyi sahibi tarafından görmüş parçaları zaten o fiyatlara bulamazsınız. 50-100 lira arasında piyasada binlercesi olan bu parçaların çoğunluğu malesef çok acı geçmişlere sahipler.

Kısacası, sadece araştırın ve hak ettiği değeri görememiş parçalardan birini edinin, sonra onunla iyi şekilde ilgilenip ilk günküne yakın kondüsyonuna geri döndürebilmek için uğraş verin. Ya da eskilere dair özel bir ilginiz yoksa, bu yola hiç girişmeden, 200-300 TL bandında temiz ve yaş olarak oldukça genç modellere, markalara ulaşabilmek de mümkün olabiliyor. Tercihiniz ne olursa olsun, iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

Saygılar.
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Mesaj sailor1932 » 22 Kas 2016, 08:34

Hocam cevabiniz icin tesekkur ederim cok sagolun yalniz tereddut te kaldim?Mersinde yasiyorum burada orient olarak fazla secenek yok.bu uc saatten hangisi orjinal duruyor gerci birle uc arasinda kaldim.Zaten bakimlarini yaptiracam burada da degerli ustalar var
Kullanıcı avatarı
sailor1932

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 194 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners