Kurmali Vialux Saat Bilgi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Kurmali Vialux Saat Bilgi

Mesaj onder33 » 19 Kas 2016, 23:19

Merhaba degerli ustalar ve ustadlarim.Forumu devamli takip etmekteyim.Degerli goruslerinizi almak istedigim bi sorum var.Bir alisveris sitesinde vialux saat gordum link'i asagida bu saat orjinalmi bi de satici arkadas uretim tarihini 1930 oncesi belirtmis acaba yazim yanlisi mi var yoksa gercekten 1930 yillardan kalmi bi saatmi?Cevablariniz icin simdiden tesekkur ederim

http://urun.gittigidiyor.com/antika-sanat/vialux-super-marka-kurmali-kol-saati-calisiyor-85222567

Resim
Kullanıcı avatarı
onder33

Re: Kurmali Vialux Saat Bilgi

Mesaj SeiKinetic » 20 Kas 2016, 02:13

Vialux 30'lara dayanan bir marka olmayıp 1947'de kurulmuştur; ki bildiğim kadarıyla 1950'lerin başında üretime başlıyor. "30lar" ibaresinin öylesine eklenmiş bir ayrıntı olduğunu düşünüyorum. Fotoğraftaki saate gelince; kurmalı demişsiniz fakat fotoğraftaki modelin gün(day) göstergesi var ve kadranı eğer orijinal ise içinde ETA 2789 veya ETA 2879 otomatik makine mevcut. Şayet kurmalı ise de ST 96 mevcut. Fakat ST96'da gün göstergesinin(day) işi ne? Takvimin dilinin Türkçe olduğundan ve genel kasa tasarımından yola çıkarsak, markanın Türkiye'de revaçta olduğu 70'li yılların ortalarından olduğu kesin. Fotoğrafını paylaştığınız saatin kadranı değiştirilmiş olabilir; aslında kurmalı olup, otomatik modellerin kadranı ve yeni takvim düzeneği konulmuş olabilir ki bu astarı yüzünü geçecek bir uygulama olur ve çok çok zayıf bir ihtimaldir; saat aslında kurmalı değil, otomatik olabilir; sahte olabilir... Bu liste uzar gider. Şahsi fikrimce, saat klasik '70 ortalarından 2879, çok kötü durumda olan bir otomatik, ilan sahibi ne yazdığını da neye sahip olduğunu da bilmiyor. Ama bunu belirtecek kadar kaba olmayayım tabii 8-) Sorunuza gelecek olursak; bu kondüsyonda ve kozmetikte, onlarca kez el değiştirmiş, geçmişi hakkında en ufak bir bilgiye sahip olmadığınız, kadranı, belki mekanizması dahi orijinal olmayan bu saati, sokak tezgahtarından da bu fiyata bulabilirsiniz. Hatta daha ucuza... Eğer, modele özel bir aşk besliyorum diyorsanız, daha iyi kondüsyonda olanını bulup ortalama 100-200 TL masraf aralığında neredeyse ilk günkü orijinalliğine çevirebilirsiniz. Uzak durun demek istemiyorum, belki forumdan birilerinin ilanıdır (umarım değildir) ama şahsen ilanı açtığım gibi kapatırdım.
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Re: Kurmali Vialux Saat Bilgi

Mesaj onder33 » 20 Kas 2016, 08:08

Degerli ustadim verdiginiz bilgiler icin cok tesekkur ederim hayirli pazarlar
Kullanıcı avatarı
onder33

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 136 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners