Nedir Bu Seiko Orient Rus Mal覺 Hayranl覺覺

T羹m Genel Saat Konular覺 zerine Payla覺mlar
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz. Genel Saat Sohbeti B繹l羹m羹m羹zde Saatlerle 襤lgili Dier Spesifik Konu Bal覺klar覺m覺z Haricideki Sohbet ve Payla覺mlar覺n覺z覺 Yapabilirisiniz. D羹zenli ve Anla覺labilir Bir Ortam Olmas覺 Amac覺 ile L羹tfen Mesajlar覺n覺z覺 Yaz覺m Kurallar覺na Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Nedir Bu Seiko Orient Rus Mal覺 Hayranl覺覺

Mesaj kethuda57 » 15 Kas 2016, 20:21

tugberk yazd覺:
36426226282 yazd覺:
mGundogdu yazd覺:
rtalhaustun yazd覺:Ad覺 羹st羹nde saat forumu, aksesuar deil.
Merhaba..

K覺sa ve net

Saat aksesuar deil yani, ilgin癟. O halde yumuak bezler i癟ine sar覺p duvara asal覺m bir nevi kutsaliyet olutural覺m.

Konuyu a癟an arkada覺 癟ok iyi anlayabiliyorum bende saat almadan 繹nce b羹t羹n bu saat jargonlar覺 i癟erisinde bir s羹r羹 opsiyon ile g羹retim. Sonra dedim ki mekanizma yerine saate bak覺nca g繹rd羹羹m eyin houma gitmesini istiyorum. Herey oldu bitti. Moda i癟in saat 羹reten markalar覺 yermek 癟ok tarafl覺 bir davran覺t覺r. Bizler 繹nce iimizi halletmesi i癟in bireyler icat ederiz sonra onlar覺 fantezi haline getirerek art覺k estetik sorununa d繹n羹t羹r羹r ve pratik ilevini en aa覺lara kadar 癟ekeriz. Kola tak覺lan saat elbette zamandan haberdar olabilmek i癟in tak覺l覺yor sonra aksesuar sonra marka sonra moda sonras覺 iyice fantezileiyor. Ben bu mekanizma ve dier detaylara girdik癟e bouldum ve vazge癟tim benim i癟in as覺l ilevi ve estetik alg覺m覺 tatmin etmesiydi 繹nemli olan bende ona g繹re hareket ettim, piman da deilim. Hayatta ki her icad覺m覺z 癟oktan fantezi boyutuna girip devasalam覺 halde zaten bu d繹ng羹n羹n hangi taraf覺nda durmak istiyorsunuz orada durun ne kendinize fazla harcat覺n ne de pimal覺klar yaay覺n bakalar覺 y羹z羹nden

Asl覺nda olaya yakla覺m hatal覺. Bir kere s繹yleyen arkada, "saat aksesuar deildir" dememi. Dolay覺s覺yla bunun 羹zerine s繹ylenen her ey ge癟ersiz oluyor. S繹yledii ey u:

"Buras覺 saat forumu. Buras覺 aksesuar forumu deil."

Bu u demek: Birisi gelip, "Arkadalar ben koluma b繹yle bir ey ald覺m, nas覺l duruyor?" diye sorarsa bu "saat forumu" ile alakal覺 deil, "aksesuar b繹l羹m羹" ile alakal覺 olur. Zira kendisi koluna takt覺覺 eyin "yaln覺zca" nas覺l durduu ile ilgileniyorsa bu onun i癟in "saati g繹steren bir bileklik" olacakt覺r. Ancak bu forumun i癟erisinde, eer olur da "bu nas覺l bir saat" diye soru sorarsan覺z (bu nas覺l bir bileklik deil) o zaman size adam gibi cevap gelir. Yani bu saat bu para etmez, bunun yerine u u u saat bu fiyat aral覺覺nda daha iyi olur derler. Dorusu da bu zaten. Konuyu a癟an arkada da heyecanla a癟m覺 san覺yorum, 癟ok gereksiz bir mevzu bu.

Ha iin bir de bu y繹n羹 var. Sen koluna takt覺覺n eyi beendin mi? Evet. Ya da sen koluna takaca覺n eyde sadece "tipe" mi bak覺yorsun? Diyelim evet. O zaman bize niye soruyorsun g羹zel kardeim :

+1
Senin kular覺n olurdu mevsimi yolculuklara 癟a覺ran...
襤nstagram : kethuda57
Kullan覺c覺 avatar覺
kethuda57

Ya: 40
Kay覺t: 26 Tem 2011, 21:02

Mesaj TSayiR » 15 Kas 2016, 20:25

kethuda57 yazd覺:
tugberk yazd覺:
36426226282 yazd覺:
mGundogdu yazd覺:
rtalhaustun yazd覺:Ad覺 羹st羹nde saat forumu, aksesuar deil.
Merhaba..

K覺sa ve net

Saat aksesuar deil yani, ilgin癟. O halde yumuak bezler i癟ine sar覺p duvara asal覺m bir nevi kutsaliyet olutural覺m.

Konuyu a癟an arkada覺 癟ok iyi anlayabiliyorum bende saat almadan 繹nce b羹t羹n bu saat jargonlar覺 i癟erisinde bir s羹r羹 opsiyon ile g羹retim. Sonra dedim ki mekanizma yerine saate bak覺nca g繹rd羹羹m eyin houma gitmesini istiyorum. Herey oldu bitti. Moda i癟in saat 羹reten markalar覺 yermek 癟ok tarafl覺 bir davran覺t覺r. Bizler 繹nce iimizi halletmesi i癟in bireyler icat ederiz sonra onlar覺 fantezi haline getirerek art覺k estetik sorununa d繹n羹t羹r羹r ve pratik ilevini en aa覺lara kadar 癟ekeriz. Kola tak覺lan saat elbette zamandan haberdar olabilmek i癟in tak覺l覺yor sonra aksesuar sonra marka sonra moda sonras覺 iyice fantezileiyor. Ben bu mekanizma ve dier detaylara girdik癟e bouldum ve vazge癟tim benim i癟in as覺l ilevi ve estetik alg覺m覺 tatmin etmesiydi 繹nemli olan bende ona g繹re hareket ettim, piman da deilim. Hayatta ki her icad覺m覺z 癟oktan fantezi boyutuna girip devasalam覺 halde zaten bu d繹ng羹n羹n hangi taraf覺nda durmak istiyorsunuz orada durun ne kendinize fazla harcat覺n ne de pimal覺klar yaay覺n bakalar覺 y羹z羹nden

Asl覺nda olaya yakla覺m hatal覺. Bir kere s繹yleyen arkada, "saat aksesuar deildir" dememi. Dolay覺s覺yla bunun 羹zerine s繹ylenen her ey ge癟ersiz oluyor. S繹yledii ey u:

"Buras覺 saat forumu. Buras覺 aksesuar forumu deil."

Bu u demek: Birisi gelip, "Arkadalar ben koluma b繹yle bir ey ald覺m, nas覺l duruyor?" diye sorarsa bu "saat forumu" ile alakal覺 deil, "aksesuar b繹l羹m羹" ile alakal覺 olur. Zira kendisi koluna takt覺覺 eyin "yaln覺zca" nas覺l durduu ile ilgileniyorsa bu onun i癟in "saati g繹steren bir bileklik" olacakt覺r. Ancak bu forumun i癟erisinde, eer olur da "bu nas覺l bir saat" diye soru sorarsan覺z (bu nas覺l bir bileklik deil) o zaman size adam gibi cevap gelir. Yani bu saat bu para etmez, bunun yerine u u u saat bu fiyat aral覺覺nda daha iyi olur derler. Dorusu da bu zaten. Konuyu a癟an arkada da heyecanla a癟m覺 san覺yorum, 癟ok gereksiz bir mevzu bu.

Ha iin bir de bu y繹n羹 var. Sen koluna takt覺覺n eyi beendin mi? Evet. Ya da sen koluna takaca覺n eyde sadece "tipe" mi bak覺yorsun? Diyelim evet. O zaman bize niye soruyorsun g羹zel kardeim :

+1

+2
@WatchesTNC
Kullan覺c覺 avatar覺
TSayiR

Ya: 38
Kay覺t: 18 ub 2016, 14:17

Mesaj 36426226282 » 15 Kas 2016, 20:37

:) Ben kimseye birey sormad覺m moda saatleri ile mekanizma odakl覺 odakl覺 saatlere dair bir fikir paylat覺m buras覺n覺n ne olduunu biliyorum ve sizin s繹yledikleriniz yine benim de facto ve fantezi odakl覺 s繹ylemlerimi cevaplam覺yor. Obsesiflik boyutunda da olsan覺z yine bu sizin kendi d羹羹nceniz oluyor bak覺n ben nas覺l arkada覺n aksesuar ve saat yaz覺s覺n覺 yanl覺 anlad覺ydam sizde benim s繹ylemlerimi yanl覺 bir tarafa 癟ekerek devam konuup "+" lad覺n覺z. Hatta ii eletiri alamamak boyutuna kadar da g繹t羹rm羹s羹n羹z yani. Ben de kiisel izlenimlerimi yazd覺m ne var bunda kimi hedef g繹sterdim ki. Aksesuar-Saat adl覺 ilk paragraftan sonras覺na iyi bak覺n tamamen baka bir konuyu anlat覺yorum orada bu kadar abart覺lacak bir durum yok ki.
Kullan覺c覺 avatar覺
36426226282

Ya: 32
Kay覺t: 15 Kas 2016, 18:39

Mesaj EnderE » 15 Kas 2016, 20:51

Merak ettigim bir konu var. Daha bir ka癟 saat 繹nce 羹ye olduunuz bir forumda tan覺ma k覺sm覺na bile uramadan yine sizinle tipatip ayni sekilde iddali bir giri yapan arkadasin bal覺覺na ekleme yaparak daha ilk mesaj覺n覺zda bir polemiin ortas覺nda kalman覺z覺 yada bu polemige katilmanizi nas覺l yorumluyorsunuz. Bu pek rastlan覺lan bir durum deil.

SM-G900FQ cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Ender Erdogan / Eski Kullan覺c覺 Ad覺 Forestsoul
Kullan覺c覺 avatar覺
EnderE

Ya: 43
Kay覺t: 20 ub 2016, 23:59

Mesaj 36426226282 » 15 Kas 2016, 21:22

Eskiden forumlarda yazard覺m art覺k 癟ok nadir bak覺yorum mesela iim olunca kulakl覺k ile ilgili iim olursa saat vesaire o y羹zden tan覺ma gibi altbal覺klara uram覺yorum. Bundan 繹nce de saat al覺rken baya buray覺 okumutum ama 羹ye olmam覺t覺m imdi oldum. Bu iddal覺 bir giri falan deil 繹yle amac覺 zaten yok belki pasifliimden dolay覺 羹yeliim kapat覺labilir bile zaman i癟erisinde konuda ki arkada覺n durumu veya girii ile de alakam yok bal覺k ilgi 癟ekici geldi girdim okudum yorumlara bakt覺m bende bireyler yazmak istedim. Forumlar payla覺mlar ile y羹r羹yor deil mi?
Kullan覺c覺 avatar覺
36426226282

Ya: 32
Kay覺t: 15 Kas 2016, 18:39

Mesaj EnderE » 15 Kas 2016, 21:31

36426226282 yazd覺:Eskiden forumlarda yazard覺m art覺k 癟ok nadir bak覺yorum mesela iim olunca kulakl覺k ile ilgili iim olursa saat vesaire o y羹zden tan覺ma gibi altbal覺klara uram覺yorum. Bundan 繹nce de saat al覺rken baya buray覺 okumutum ama 羹ye olmam覺t覺m imdi oldum. Bu iddal覺 bir giri falan deil 繹yle amac覺 zaten yok belki pasifliimden dolay覺 羹yeliim kapat覺labilir bile zaman i癟erisinde konuda ki arkada覺n durumu veya girii ile de alakam yok bal覺k ilgi 癟ekici geldi girdim okudum yorumlara bakt覺m bende bireyler yazmak istedim. Forumlar payla覺mlar ile y羹r羹yor deil mi?

Kendinizi forumlarda pasif olarak tan覺mlad覺覺n覺z i癟in o cesaret ile yaz覺yorum .... s覺rf bu bal覺a yorum yazabilmek i癟in zahmet edip 羹yelik a癟覺p payla覺mda bulunduunuz i癟in ahs覺m ad覺na teekk羹r ederim.

SM-G900FQ cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Ender Erdogan / Eski Kullan覺c覺 Ad覺 Forestsoul
Kullan覺c覺 avatar覺
EnderE

Ya: 43
Kay覺t: 20 ub 2016, 23:59

Mesaj alihoca » 15 Kas 2016, 21:44

Saati sadece zaman 繹l癟me arac覺 olarak kabul etmek veya s覺rf g羹zel duruyor diye sevip beenmek bu forum halk覺na uygun bir davran覺 deil san覺r覺m. Bana g繹re iyi bir saat; 繹ncelikle as覺l ii saat 羹retmek olan bir markaya ait olmal覺d覺r. onu koluma takt覺覺mda onu 羹retenin emeini ve tarihini de hissetmeliyim. Bu kiisel bir zevk, bakas覺 da moda markalar覺n覺 beenebilir ama kalk覺p bu foruma yaz覺p yorum beklerse k繹t羹 yorum al覺r. 羹nk羹 ald覺覺 ruhsuz, hissiz ve souktur bana g繹re. Haa bu bal覺k tahrik kokuyor bu da baka bir ey
Tempus erit auri pretium!
Kullan覺c覺 avatar覺
alihoca

Ya: 39
Kay覺t: 09 Eki 2016, 23:44

Mesaj HKara55 » 15 Kas 2016, 23:47

Yazmak farz oldu art覺k.

Foruma yeni 羹ye olanlardan olmama ramen, bu forumun amac覺n覺 anlamaya 癟al覺anlardan da bir 羹yeyim. Burada, bu ortamda, son derecede iyi donan覺ml覺, s繹z ettii konuda bilgili olan, paylamay覺, bilgilendirmeyi son derecede komplekssiz bir ekilde, zamanlar覺n覺 ay覺rarak yapan deerli insanlar var. Kendi ad覺ma, neden daha 繹nce 羹ye olup daha fazla yararlanmay覺 d羹羹nemediimi soruyorum hala. Dolay覺s覺yla, 癟ok kestirme olarak s繹ylemek gerekirse, bence, deerli 羹yeler burada asl覺nda hobi gibi g繹r羹nen ve 癟ok derinlikli olan saat d羹nyas覺nda bir k羹lt羹r羹 temsil edip (misyonlar覺 bu y繹nde olmasa da) devam覺n覺 zenginletirerek sal覺yorlar. stelik son derecede kaliteli ve sayg覺l覺 bir 羹slup kullan覺larak, gereksizliklerin olmad覺覺 bir bi癟imde yap覺l覺yor burada tart覺malar da, 繹neriler de. Hi癟bir 羹yenin ne bir dayatmada bulunduunu ve ne de bir fikri, bir beeniyi empoze etmeye 癟al覺t覺覺n覺 d羹羹nm羹yorum.

Bir konuda bilgili olmak tek ba覺na yeterli deil. O bilginin ham bilgi halinden 癟覺kmas覺, ilenmesi gerekiyor bir anlam覺 ve hedefine ulamas覺 i癟in. Bu forumda da bu yap覺lmaya 癟al覺覺l覺yor. Yap覺lan her 繹neri, 羹yelerin deneyimine, bilgisine, beenisine, payla覺m覺n daha da zenginlemesi ve yeni d羹羹ncelerin olumas覺na belirgin katk覺lar sunuyor. nemli olan bak覺 a癟覺s覺n覺 doru oluturmak ve 繹nyarg覺s覺z, bilgiye, g繹rg羹ye dayal覺 olarak buradaki saat k羹lt羹r羹n羹n olumas覺na katk覺da bulunmak ve buradaki bilgi, deneyim gibi 繹nemli bir nimetten faydalanmaya 癟al覺mak olmal覺d覺r diye d羹羹n羹yorum.

Sorulara verilen cevaplardaki alternatifler, mutlaka cevap veren, katk覺da bulunan arkada覺m覺z覺n bilgi ve deneyiminin bir sonucudur. 羹nk羹 bilgi olmaktan 癟覺k覺p art覺k somut bir hale gelmi, elle tutulur, g繹zle g繹r羹l羹r bir nesnenin 繹tesine ge癟mitir. Tabii ki, isteyen kendi zevkine, bilgisine, beklentisine uygun karar覺 al覺p istedii saati al覺r, bu bir tercihtir, sayg覺 duyulur ancak ayn覺 konuda 羹yelerin 繹nerilerini, deneyimlerini, bilgilerini, beenilerini de dikkate almak, muhataba bir ey kaybettirmez. Nihayetinde, kimse kimseye bir dayatmada bulunmuyor. Bu forumdan ben 癟ok ey 繹rendim, kendimden biliyorum. Sadece saat konusunda da deil, dier baz覺 alt bal覺klarda olan konular da buna dahil. Biliyorum dediim ama asl覺nda pek de bilemediim ne 癟ok ey varm覺.

Sayg覺lar t羹m forum ahalisine.
Kullan覺c覺 avatar覺
HKara55

Kay覺t: 26 Nis 2016, 18:02

ncekiSonraki

D繹n TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: slhgzl ve 181 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners