Yeni TSF Limited Edition Önerileri

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Yeni TSF Limited Edition Önerileri

Mesaj Najdorf » 21 Oca 2017, 01:23

Daha önce pilot ve chrono projeleri yapılmıştı ve diver olarak Oris TSF geldi. Şimdi bir dress watch olursa forum açısından takım tamamlanmış olacak. Bu alanda forumda Nomos ve Frederique Constant çok tutulan markalar. Bu markalarla yapılacak bir proje yine çok başarılı olabilir. Yalnız burada ciddi bir sıkıntı ortaya çıkıyor. Oris projesinin başladığı tarihte 1 Frank 2.95 tl idi, bu konunun açıldığı tarihte 3.30 tl, gün itibarıyla ise 3.80 tl. Kurda ciddi bir artış söz konusu. Önümüzdeki dönemde de tersine bir hareket olacağa benzemiyor. Bu durumda ulaşılabilir bir proje yapmak gittikçe zorlaşıyor.

Nomos ve Frederique Constant sadece birer örnek. Daha uygun fiyatlı markalarda da durum benzer. Bond reise Steinhart projesinin devamını çekelim dedim de kur yüzünden ona bile yanaşmadı :lol:
En son Najdorf tarafından 21 Oca 2017, 12:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Najdorf

Mesaj Shams » 21 Oca 2017, 10:36

Fiyat çok önemli bir kriter haline geldi. Kur aldı başını gidiyor. Biz projeyi gerçekleştirene kadar ne olacağı da belli değil. Adımlar hızla atılıp çoğu kişinin ulaşabileceği bir saat kararlaştırmak cidden çok zor iş. Şimdiden yöneticilerimize kolaylıklar diliyorum.
Kullanıcı avatarı
Shams

Mesaj Kakefe » 21 Oca 2017, 15:49

Uygun fiyat denince akla gelen rus saatleri ile ilgili olarak ; forum vostoklarini agirlikli
olarak meranom yapiyor. Dun baska bir konuda kendisiyle gorusurken Dimitri nin bana ilettigi ellerinin su anda cok dolu oldugu yonunde. Su anda ellerinde Wus dahil 3 proje saati varmis. Bu arada kendi SE lerinle de ugrasiyor tabi. 2017 programlari dolu kisaca. yine WUS ta benim de katildigim ve moskovada yasadigim icin yardim ettigim vostok-design firmasi tarafindan yapilan 060 vostok amfibi kasa bazli bir proje saati vardi . basariyla sonuclandi. rus saati dusunulurse o da bir alternatif olabilir belki.

instagram @watchcolony
Kullanıcı avatarı
Kakefe

Mesaj rtalhaustun » 21 Oca 2017, 16:07

Kakefe yazdı:Uygun fiyat denince akla gelen rus saatleri ile ilgili olarak ; forum vostoklarini agirlikli
olarak meranom yapiyor. Dun baska bir konuda kendisiyle gorusurken Dimitri nin bana ilettigi ellerinin su anda cok dolu oldugu yonunde. Su anda ellerinde Wus dahil 3 proje saati varmis. Bu arada kendi SE lerinle de ugrasiyor tabi. 2017 programlari dolu kisaca. yine WUS ta benim de katildigim ve moskovada yasadigim icin yardim ettigim vostok-design firmasi tarafindan yapilan 060 vostok amfibi kasa bazli bir proje saati vardi . basariyla sonuclandi. rus saati dusunulurse o da bir alternatif olabilir belki.

instagram @watchcolony

Bir kaç sene önce moskovada yaşarken hep bizim podezd'in altında küçük pasaj gibi yer vardı orada ufak mağazada orient, vostok tasarımları olurdu vostok olacaksa bir sonraki proje aslında siz oradayken bir baksanız bir çok böyle podezd pasajı var en azından gözle görmüş olursunuz bize de fikir verirsiniz. bu arada bu benim bina lyublinodaydı.. :D he bir de sadovodda var böyle hayvan pazarının orada küçük bir tezgah
in love w/ Cartier
Kullanıcı avatarı
rtalhaustun

Mesaj ozanxos » 22 Oca 2017, 02:49

Nomos müthiş olur ama fiyat konusunda üzeceğini düşünüyorum . Nomos yapılacaksa rica ediyorum biraz zaman verilsin kuruduk çünkü [emoji23]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
ozanxos

Mesaj neyhackle » 22 Oca 2017, 21:16

Biraz daha ulaşılabilir olması güzel olur. Katılımı bayağı artırır diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
neyhackle

Mesaj mehmetbeyy » 23 Oca 2017, 08:26

Meistersinger, steinhart veya zeppelin olursa çok iyi olur, fiyat olarak ulaşılabilir olması bence de önemli
Kullanıcı avatarı
mehmetbeyy

Mesaj Bond » 23 Oca 2017, 08:34

Arkadaşlar öneriler ve yorumlar için teşekkürler :champ: Kilimanjaro'ya konu için ayrıca teşekkürler :champ: Bir çok arkadaşımız ilerleyen dünemde gene güzel bir proje olmasını istiyor zaten. Elbette marka yanında ulaşılabilir olması ve bir çok açıdan katılımcılara avantajlı olacak bir proje olması en önemli kriter :thumbup: Sırf LE olsun diye yapmanın bir anlamı yok. Hemen hemen her marka özel saat yapıyor ancak önemli olan bu tip projelere bir çok kişinin kendi isteği ve beğenisi ile burada bulunan topluluktan katılım yapması. Zaten proje katılımcıları olmasa ve sırf TSF adına bir saat yapılsa projeler anlamlı olarak gerçekleşmez. Şu durumda proje çalışmaları olduğunda bir kaç tane projeyi birden aynı anda yapmamız gerekir gibi duruyor. Russian / Swiss Dress / Japanese / German / Digital / Masa Saati vb gibi :D

Özellikle çok başarılı sonuçlanan ve herkesin memnun kaldığı Oris projesinden sonra bir çok markadan istek geldi. Bende pek istekli görünmedim açıkçası. Global olarak gene satışlarda düşme var ama saat firmaları özellikle ülkemizde satış bazında oldukça zorlu süreçler yaşıyorlar. Şu an bir firma için bu tip projeler ile tek kalemde 100 adet + saati son kullanıcı ile buluşturmak çok büyük olay. En iyi bayileri bile yılda bu rakamlara tek markadan ulaşamıyor. O sebeple pek markalara karşı proje bazında istekli olmamak lazım. En iyi teklifler ancak bu durumda onlardan gelebilir. Benim tahminim operasyonlarını ve firma yapılarını küçültecek ya da distribütörlük anlaşmalarının sonlandırılacağı bazı firmalar olacağı. Ki zaten 2016 içinde bile bir çok firmada değişimler oldu. Herkesin bildiği üzere ülkemizin ekonomik durumu ve dövizin sürekli yükseliş trendinde olması proje için avantajlı değil. Bazı proje alternatiflerinde bizler için çok avantajlı teklifler gelirse ancak o zaman değerlendirmek lazım diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 174 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners