Yeni TSF Limited Edition Önerileri

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Yeni TSF Limited Edition Önerileri

Mesaj Cotton » 07 Mar 2017, 19:23

Merakla ve sabırla bekliyoruz.
Hiç bir şeye cesaret edemeyen, hiç bir şeye ümit beslemesin !
Kullanıcı avatarı
Cotton

Mesaj rtalhaustun » 08 Mar 2017, 13:26

in love w/ Cartier
Kullanıcı avatarı
rtalhaustun

Mesaj Roxio » 08 Mar 2017, 17:16

Para biriktirmeye başlasam iyi olacak gibi
Kullanıcı avatarı
Roxio

Mesaj kuntik17 » 14 Mar 2017, 14:14

Marka model ne olacak bilmiyorum ama bence belli bir süre satmama şartı ile almalı saati alanlar.. Ya da üstüne isim vs işlenebilir. Ben Oris için kararsız kalmış sonra da üzülmüştüm, bu kadar çok satılığa çıkaran görünce iyiki almamışım dedim, serinin değeri düşüyor.
Kullanıcı avatarı
kuntik17

Mesaj cagatay1903 » 14 Mar 2017, 15:46

Uzun vadede TSF etiketiyle değerinin artacağını düşünüyorum. Göreceğiz :champ:
Kullanıcı avatarı
cagatay1903

Mesaj fortis » 14 Mar 2017, 22:44

Markası ne olur bilmiyorum ancak tarz olarak kesinlikle bir dress olmalı. Fiyat politikası da elbette limited edition özelliğine uygun olmakla birlikte erişilebilir seviyenin çok üzerinde de olmamalı. Bir de bu isim yazdırma olayı kulağa oldukça hoş geliyor. Şöyle arka kapağında ismimizin yazdığı bir saat fena olmaz hani.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
fortis

Mesaj doc » 14 Mar 2017, 22:57

Nomos, nomos, nomos! Bence bir dress olsun ve o da nomos olsun. Kaporayı nereye yollayacağım :))

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
doc

Mesaj FirstClass » 16 Mar 2017, 03:43

Konuyla ilgili birkaç küçük noktaya değinmek istiyorum.

Kur değişimi nedeniyle kaporası bugün ödenecek bir projede 1-2-3 ay sonra teslimat sırasında yapılacak ödeme arasında ciddi farklar oluşabiliyor. Oris projesine sırf bu belirsizlik nedeniyle katılmamıştım. Böyle bir proje yapılacaksa bence malum İsviçreli saat grubu gibi TL üzerinden alışveriş yapmamıza olanak tanıyan bir markayla çalışmak daha yararlı olacaktır. Bu durum belki affordable bir saat yapılırsa minimuma indirilebilir ancak High End yapılacak bir saatte, kur riski de bir o kadar yüksek oluyor. Saat High End dahi olsa, yapılacak anlaşma kapsamında ödemelerin TL üzerinden yapılması herkes için daha karlı olacaktır.

İkinci olarak; benim Oris projesinin en beğendiğim yanı, hem kauçuk hem de çelik bilezikle beraber sipariş edilmesiydi. Hem bu şekilde fiyatlar çok uygun seviyeye gelmişti, hem de saati alanlar açısından çok esnek kullanım sağlanmıştı. Kısacası bence bu tip projelerde ikinci kordon alternatifiyle gelmesi çok daha keyifli bir deneyim yaşanmasını sağlayacaktır.

Son olarak; gördüğüm kadarıyla projelerin gidişatı açısından sonraki durak Dress watch. Şahsen ben de Dress olması taraftarıyım. Dress dışında da bir öneri olarak Marine watch yapılmasını öneriyorum. Örneğin Hamilton Khaki Navy Pioneer tarzı bir saat hem Dress hem de Spor kullanım açısından forumda önceki projelere katılamamış kişiler için de bir alternatif sunabilir. Tek taşta 2 kuş vurulmuş olur. Yalnızca bir öneri.

Umarım haddimi fazla aşmamışımdır. :champ:
Kullanıcı avatarı
FirstClass

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 145 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners