Dual Time / Worldtimer ve GMT Saatler

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Dual Time / Worldtimer ve GMT Saatler

Mesaj archer75 » 08 Kas 2016, 08:56

Hellhound yazdı:Worldtimer ve GMT denince genelde dress watch ve daha az spor alternatifler akla geliyor. Peki ya Porto Riko'da dalarken Türkiye'de saat kaç diye merak edersem ne olacak! Neyse ki JLC bunu düşünmüş :super: (diverda olabilecek en gereksiz komplikasyonlardan)

Resim

Bir de alarmlı Worltimer var ki...

Resim

Resim

Gerçekten ilginçmiş daha önce karşılaşmamıstım bu modellerle. Demek ki bu tip saatler sadece dress watch değilmiş. Belki adam dalıp farklı bir zaman diliminden su yüzüne tekrar çıkacak diye düşünmüşlerdir.
Kullanıcı avatarı
archer75

Mesaj archer75 » 10 Kas 2016, 08:32

Dün Vacheron'un yeni Overseas koleksiyonuna eklenen Worldtimer'ini denedim. Ellerinde sadece mavi olan vardı, bence de en güzeli bu. Saat 43.5 mm, büyük olmasının yanısıra kasa kalın (kronograf modeliyle neredeyse aynı). 37 zaman dilimini göstermesinden dolayı kadran kalabalık, okunabirliğini iyi anlamak lazım. Kasa büyüklüğü ve kalınlığından dolayı, spor bir Worldtimer (zaten seri de spor serisi). Fiyatı yüksek. Bu ölçülerde saat takmayı sevenler için iyi bir secenek ama fiyatı göz ardı etmemek gerekli. Kauçuk ve deri kayışla ağırlıklı ile ilgili sorun ortadan kalkıyor.

ResimResim
Kullanıcı avatarı
archer75

Mesaj eyimen » 10 Kas 2016, 09:09

archer75 yazdı:Dün Vacheron'un yeni Overseas koleksiyonuna eklenen Worldtimer'ini denedim. Ellerinde sadece mavi olan vardı, bence de en güzeli bu. Saat 43.5 mm, büyük olmasının yanısıra kasa kalın (kronograf modeliyle neredeyse aynı). 37 zaman dilimini göstermesinden dolayı kadran kalabalık, okunabirliğini iyi anlamak lazım. Kasa büyüklüğü ve kalınlığından dolayı, spor bir Worldtimer (zaten seri de spor serisi). Fiyatı yüksek. Bu ölçülerde saat takmayı sevenler için iyi bir secenek ama fiyatı göz ardı etmemek gerekli. Kauçuk ve deri kayışla ağırlıklı ile ilgili sorun ortadan kalkıyor.

ResimResim

Kalabalikligini bilemiyorum da, tasarim ve iscilik muhtesem :super:
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj archer75 » 18 Kas 2016, 21:48

Worldtime = Patek

5130g

Resim
Kullanıcı avatarı
archer75

Mesaj Cct » 19 Kas 2016, 20:14

Overseas World-Time çok başarılı olmuş gerçekten, hatta incelerken ben Chronograph'ı hiç beğenmedim :?

Bu arada sizi bilmiyorum ama VC ve AP'nin dönem dönem kullandığı sizinde paylaştığınız Dual-Time mekanizmanın kadran düzenine sinir oluyorum :roll:

Resim
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Mesaj archer75 » 19 Kas 2016, 22:48

Cct yazdı:Overseas World-Time çok başarılı olmuş gerçekten, hatta incelerken ben Chronograph'ı hiç beğenmedim :?

Bu arada sizi bilmiyorum ama VC ve AP'nin dönem dönem kullandığı sizinde paylaştığınız Dual-Time mekanizmanın kadran düzenine sinir oluyorum :roll:

Resim

Yeni chronoyu bende sevmedim, eskisini hala tercih ederim. Inhouse mekanizma yok içinde ama en başarılı krono mekanizmalardan biri var içinde.
Bu dual time dizayn benimde hoşuma gitmemişti ama resmini paylaştığım beyaz kadran AP fena gözükmedi elime alıp bakınca. Çok detaylı bakmamıştım o zaman, yeni çıkanlarda çok benzer bşr görüp bakmak lazım.
Kullanıcı avatarı
archer75

Mesaj archer75 » 26 Kas 2016, 12:06

JLC Duometre Unique Travel time

Dual time'in en önemli özelliği dakika ayarınıda home time'dan bağımsız olarak yapalabilmesi, ben beğendim [emoji106]

Resim
Kullanıcı avatarı
archer75

Dual Time / Worldtimer ve GMT Saatler

Mesaj archer75 » 26 Kas 2016, 12:08

İlave bilgi olarak iki farklı saat birbirinden bağımsız olarak güç depoluyor, kadrandada görüldüğü üzere iki güç rezerv kolu var. Sevmediğim tek şey ise kocaman saniye kolu gereksiz olmuş

Resim

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
archer75

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 199 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners