TSF Üyeleri Quartz Saat Kullanıyor Mu?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: TSF Üyeleri Quartz Saat Kullanıyor Mu?

Mesaj ÜmitYüksel » 03 Ağu 2018, 22:25

Ben de hala kullanıyorum .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj Aytug » 06 Ağu 2018, 17:48

Kolleksiyonumda bir veya iki adet quartz saat bulunduruyorum. Genellikle Seiko modelleri oluyor. Acele şekilde evden çıkma zamanında baya bir işe yarıyorlar :)
Kullanıcı avatarı
Aytug

Mesaj yusufdemir55 » 07 Ağu 2018, 02:43

Neden kullanmasın? Tercihim her zaman mekanizmalı saatlerdir fakat Quartz da çok kullandım.
Y/D
Kullanıcı avatarı
yusufdemir55

Mesaj diesel » 07 Ağu 2018, 17:06

Quartz mekanizmalı bir kaç saate sahip olup zaman zaman kullansam da, otomatik bir saatin verdiği keyfi vermiyor doğrusu.
Kullanıcı avatarı
diesel

Mesaj burakyigit » 08 Ağu 2018, 08:48

2 quartz saatim de hediye geldi. :D mekanikten sonra quartz sarmıyor. :roll:
Kullanıcı avatarı
burakyigit

Mesaj EFe1343 » 08 Ağu 2018, 09:26

Benim de ilk aldığım saatler quartz dı. En son Vostok amphibian aldım otomatik olarak. Otomatik saat olayına yeni giriyorum. İlk aldığım. Saatleri elden çıkarmayı düşünüyorum.

Fakat son aldığım Casio ae1200 benim vazgeçmeyeceğim belki de tek kullanacağım dijital saat olacaktır.

Resim

Saat Casio Royale isminde yayılmış. Tam olarak nedenini bilmiyorum. Galiba Bond filmlerinde bir Seiko saat varmış. Ondan Esinlenmişler.

Bu saate yaptığım deri kayışı takar iken kasa plastik olduğu için pim yuvalarını bozdum. Sonra biraz yapıştırıcı ile düzelttim.

Bu saatin ilginç yanı. Kasa alt kapağı ve kordonu hariç plastik olması. Bu saatin kasasını tamamen çelik yapar ise Casio bir gün diye düşünüyorum da direkt iki kat fiyatını gözüm kapalı verebilirim.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
EFe1343

Mesaj Ankthas » 08 Ağu 2018, 13:43

EFe1343 yazdı:Benim de ilk aldığım saatler quartz dı. En son Vostok amphibian aldım otomatik olarak. Otomatik saat olayına yeni giriyorum. İlk aldığım. Saatleri elden çıkarmayı düşünüyorum.

Fakat son aldığım Casio ae1200 benim vazgeçmeyeceğim belki de tek kullanacağım dijital saat olacaktır.

Resim

Saat Casio Royale isminde yayılmış. Tam olarak nedenini bilmiyorum. Galiba Bond filmlerinde bir Seiko saat varmış. Ondan Esinlenmişler.

Bu saate yaptığım deri kayışı takar iken kasa plastik olduğu için pim yuvalarını bozdum. Sonra biraz yapıştırıcı ile düzelttim.

Bu saatin ilginç yanı. Kasa alt kapağı ve kordonu hariç plastik olması. Bu saatin kasasını tamamen çelik yapar ise Casio bir gün diye düşünüyorum da direkt iki kat fiyatını gözüm kapalı verebilirim.

Yapılmışı var, ama fiyatı 2 katı değil 20 katı :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=xqoXh3Qcomo&ab_channel=CASIOG-SHOCK
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj EFe1343 » 08 Ağu 2018, 13:48

Ankthas yazdı:
EFe1343 yazdı:Benim de ilk aldığım saatler quartz dı. En son Vostok amphibian aldım otomatik olarak. Otomatik saat olayına yeni giriyorum. İlk aldığım. Saatleri elden çıkarmayı düşünüyorum.

Resim

Yapılmışı var, ama fiyatı 2 katı değil 20 katı :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=xqoXh3Qcomo&ab_channel=CASIOG-SHOCK

Bu G-Shock modeli ben direkt bu kare modeli istiyorum. Herşeyi aynı ama çelik kasalı...
Kullanıcı avatarı
EFe1343

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 176 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners