Deri Kordon / Metal kordon

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Deri Kordon / Metal kordon

Mesaj Hasanahmet » 05 Eki 2016, 01:04

merhabalar,yıllardır deri kordon vitrindeki yerini hiç bırakmadı,fakat bence,metal kordonlu saatler olmazsa olmazdır.nedeni ise en başta dayanıklılık.estetik olması.daha.gösterişli olması.v.s v.s örneğin rolex date just.submarine gold,gmt mastergold,ve benzeri birçok bicoluer.saatler.haa unutmadan birde silikon,kauçuk kordonlar,var onlarıda unutmayalım.özelikle gençlerin.gözdesi,saygılarımla.
Kullanıcı avatarı
Hasanahmet

Re: deri kordon,metal kordon

Mesaj Hasanahmet » 05 Eki 2016, 01:13

longines hydrogonquest ile tag heuer wab 2010 arasında gidip geliyorum.tercihimi hangisinden yana,kullanayım yorumlarınızı bekliyorum.gönlüm tag dan yana amadiğeride hiç fena deyil.inşallah bir gün bir submarinem olur.diğer saatlere olan ilgim bundan dolayıdır.tercih etmediğimi satacağım.tüm forumculara,teşekkürler Allaha emanet olun.
Kullanıcı avatarı
Hasanahmet

Mesaj darksilence » 05 Eki 2016, 09:24

Şıklık ve sağlamlıktan ziyade kordonların işlevlerini de unutmamak lazım. Bir kauçuk veya deri kordonda metale nazaran sağlamdır yine. Baklaların arasındaki pimleri aklımıza getirirsek bir asılma durumunda pimlerin kopma ihtimalinden (lüks saatlerde bu durum nasıldır bilmiyorum. Nitekim Oris Diverların metal kordonları da kauçuk kordonları da tabiri caizse taş gibi sağlamlar :roll: ) yekpare bir kauçuk kordon metalden daha sağlam hale gelebilir. Ama şu var ki, Yazın en çok metal kordon takılıyor. Yazın kavurucu sıcağında deri kordonlar öyle bir salıyor ki kendini terden koku yapıyor, rengini salıp cilde alarjen zarar verebiliyor(hepsi değil. Kaliteliler hariç), vs vs. Saat firmaları hatta kışın deri veya kauçuk kullanıp, yazın yada bahar başlangıçlarında metal kordonlara geçmemizi öneriyor. Ha kışın metal kordon kullanılmaz mı? Bit-tabiii... :) bileğine ilk taktığında buzz gibi metalin soğukluğunu hissetmek istiyorsan o ayrı... :)
Saygılar :champ:
"As the Years Go Passing By..."
Kullanıcı avatarı
darksilence

Mesaj asymptote » 05 Eki 2016, 10:57

Hepsinin yeri ayrı ama ben metalciyim.. :D :thumbup:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Tgm » 05 Eki 2016, 12:07

Dayanıklılık konusunda evet metal iyidir ama estetikte deriyi tercih ederim :thumbup:
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj asymptote » 05 Eki 2016, 12:08

Estetik açıdan da bazen metal deriden daha iyi duruyor Tgm. Bence genelleme yapmak doğru değil..
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj eraslani » 05 Eki 2016, 12:19

her saatin bir *en çok* yakışanı oluyor..o yüzden aynı saati hem öyle hem böyle kullanamıyorum ben.
metal bilezikli saat deri kayışlı saat ayrı olacak..ama ikisi içinde alırken kullanımına bakmak gerek..özellikle metal olanda..bazısı taşınmıyor yaw :D
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj eyimen » 05 Eki 2016, 13:31

Bana deri kayis her zaman daha rahat geliyor. Saat hafifliyor bir kere, artı olarak metal kordona oranla daha sıkı takılabiliyor, bu da ekstra rahatlik veriyor(en azindan benim icin). Zaten soylendigi gibi kaliteli kayislarda yazin bir sıkıntı yaşanmıyor. Bütün yaz deri kayış ile gezdim. Sadece insanın biraz içi gidebiliyor, bu ter altinda bu kayisa n'olur diye :lol:
Kullanıcı avatarı
eyimen

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Byrmcl ve 216 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners