Rolex mi Audemars Piguet mi?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Rolex mi Audemars Piguet mi?

Mesaj cagatay10 » 04 Eki 2016, 12:44

Bence Yacht Master. Sordugun AP avize gibi. Eger Anil Arjandas filan degilsen gerek yok o kadar isiltiya, pariltiya.
Zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır...
Kullanıcı avatarı
cagatay10

Mesaj creeindian » 04 Eki 2016, 13:25

Bence ikisini de alın, madem maddi durum bunu kaldırabiliyor, saat sevgisi değil de gösteriş amaçlı takılacak, neden ikisi de olmasın? Daha çok dikkat çeker, tekdüzelikten kurtulursunuz.
Kullanıcı avatarı
creeindian

Mesaj berattorgut » 04 Eki 2016, 19:23

Arkadaslara katilmakla birlikte bende daha 8 yasinda bir isportacidan aldigim saatin verdigi zevki ister inanin ister inanmayin vc overseas veremiyor ama illa alicam diyorsaniz bence rolex daytona white gold uyar gibi
Ve o saat bir milletin kaderini değiştirdi
Kullanıcı avatarı
berattorgut

Mesaj tarkani » 04 Eki 2016, 19:47

Saat konusunda insanları ikiye ayıracaksak, bir saat severler var, bir de saat kullananlar var. Bu foruma daha çok saat severler giriyor.

Bu saat sever arkadaşlar da saat seçerken çok detaylı bir süreçten geçerler. Markanın, modelin tarihi, mekanizmanın detayları vs herşeyi araştırırlar.

Mesajınızdan saat kullanıcısı olduğunuzu anlıyorum, ki bence ayıplanacak ters bir durum yok. Çalışarak kazandığınız parayla saat almak istiyorsunuz. Herkes saat sever olmak zorunda değil.

Bizim takıldığımız konularla ilgilenmediğinizi tahmin ediyorum. Dolayısı ile size nasıl yardımcı olabiliriz bilemiyorum. Yorumlarımızın da bir kıymeti olacağını düşünmüyorum.

Bence siz beğendiğiniz modeli alın. İkisi de güzel saat.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
tarkani

Mesaj Archimed » 05 Eki 2016, 11:20

Bak genç kardeşim. Yaşın itibarıyla Rolex, AP, vs saat takarsan çakma saat takmış özenti muamelesi görürsün. Seiko, Citizen veya Tissot gibi saatlerin yaşına uygun modelleri arasından bir seçim yapmanı öneririm. Yaşın biraz daha büyüdükten sonra içinde bulunduğun sosyal çevre, gelirin vs değişkenleri göz önüne alıp o zamanki duruma ve beğenine göre daha üst sınıf saatlere geçiş yapabilirsin.

Zaten aklı başında bir babanın arsa satıp eline para geçti diye oğluna Rolex, AP vs saat almak suretiyle paraları yiyeceğini sanmıyorum. Kaldı ki zaten günümüz Türkiyesi'nde iş dünyası belirsizliklerle dolu; iş yerlerinin kapandığı, yeni sanayi yatırımlarının yapılmadığı ortamda tuzu kuru bir azınlık dışında insanlar nakitlerini muhafaza etmeyi tercih ediyor veya pek çok kişi de servetini yurt dışına çıkartıyor veya yurt dışına göç ediyor.
Kullanıcı avatarı
Archimed

Mesaj Baran » 05 Eki 2016, 16:21

Arsa diyince nedense aklıma Mercedesimi satma hikayem geldi :) Mercedesi her arabamda oldugu gibi kondisyonu dolayısıyla piyasasının biraz üstünde bir rakama ilana koymuştum.Neyse antalyadan bir vatandaş geldi almaya,arabaya bile bakmadan elindeki naylon poşeti bana uzattı ve satışı yaptık.Arabaya dönüp 1 kez bile bakmadan böyle bir alışveriş yapmasına oldukca şaşırdım cunku normalde ooo şöle temiz helal olsun iyi bakmışsın vs gibi yorumlar gelir.Dayanamadım sordum neden bakmadıgını baktırmadıgını.Durdu durdu delikanlı domates biber ektiğim tarla arsa oldu sattım aldım işte kötü cıkarsa satar başka alırım dedi ve yola cıktı :) Bence trajikomik bir olaydı.

Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj eraslani » 05 Eki 2016, 16:29

Bahçivanım biberim yok, Mercedes aldım haberim yok hesabı :lol:
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj bumingaffar » 05 Eki 2016, 16:44

Baran yazdı:Arsa diyince nedense aklıma Mercedesimi satma hikayem geldi :) Mercedesi her arabamda oldugu gibi kondisyonu dolayısıyla piyasasının biraz üstünde bir rakama ilana koymuştum.Neyse antalyadan bir vatandaş geldi almaya,arabaya bile bakmadan elindeki naylon poşeti bana uzattı ve satışı yaptık.Arabaya dönüp 1 kez bile bakmadan böyle bir alışveriş yapmasına oldukca şaşırdım cunku normalde ooo şöle temiz helal olsun iyi bakmışsın vs gibi yorumlar gelir.Dayanamadım sordum neden bakmadıgını baktırmadıgını.Durdu durdu delikanlı domates biber ektiğim tarla arsa oldu sattım aldım işte kötü cıkarsa satar başka alırım dedi ve yola cıktı :) Bence trajikomik bir olaydı.

Gardaş,parayı aklamak için en ideal bu mu deseydi :)

Allahtan para sahte çıkmadı ya para da sahte çıkaydı :evil:
Kullanıcı avatarı
bumingaffar

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Anpilfan ve 143 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners