Rolex mi Audemars Piguet mi?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Rolex mi Audemars Piguet mi?

Mesaj ataerol » 03 Eki 2016, 19:39

Merhaba arkadaşlar,
Babamın arsa satışlarını sağladığım için babam ödül olarak bana bir saat alacak ve iki model arasında kaldım.
17 yaşındayım ve kalın bir bileğim yok.
Gösterişi seven biriyim ve altın taşımayı seviyorum.
Audemars Piguet çok gösterişli bir saat olduğu için beğendim fakat bazı arkadaşlarım kadınsı durduğunu söyledi.
Audemars Piget Royal Oak Chronograph'ın referans numarası:
26320OR.OO.1220OR.02
Birde aklıma takılan Rolex Yacht Master var, siyah silikon kayış sanırım o da şurada:
Reference 116655
Çok teşekkür ederim zamanınızı ayırıp öneride bulunacağınız için.
Kullanıcı avatarı
ataerol

Re: Rolex mi Audemars Piguet mi?

Mesaj Khan » 03 Eki 2016, 21:43

Çok gençsin güzel kardeşim. Bu saatleri taşıyamazsın.

Yanlış anlama, yaşını fazlasıyla alır bunlar.

Doğru seçim değil.
God is good! Eski Kullanıcı Adı Nethuistr
Kullanıcı avatarı
Khan

Mesaj MelihGS » 03 Eki 2016, 21:54

En güzeli Royal Oak ama chrono olmayan versiyonu bence. Altın taşımanı tavsiye etmem ama Rose gold gösterişli durur.

17 yaş için ise en uygunu Yacht Master.

Ancak bu yaşta bunları alırsan kardeşim hayattan çabuk sıkılırsın. Gerçek saat sevgisi pahalı saati gerektirmez.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
MelihGS

Mesaj Khan » 03 Eki 2016, 21:59

MelihGS yazdı:En güzeli Royal Oak ama chrono olmayan versiyonu bence. Altın taşımanı tavsiye etmem ama Rose gold gösterişli durur.

17 yaş için ise en uygunu Yacht Master.

Ancak bu yaşta bunları alırsan kardeşim hayattan çabuk sıkılırsın. Gerçek saat sevgisi pahalı saati gerektirmez.

Sent from my iPhone using Tapatalk

+1 hele bir g-shock kullan ama değil mi?
God is good! Eski Kullanıcı Adı Nethuistr
Kullanıcı avatarı
Khan

Mesaj kilimanjaro » 03 Eki 2016, 22:37

Geçenki troll un artçısı olmasın bu ? ama değilse bile iyi değil yurdum insanı için.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj SeiKinetic » 03 Eki 2016, 23:03

Genç bir kardeşimiz olarak illaki en güzellerinin, en iyilerinin sende olmasını isteriz. Girdiğin her ortamda en başarılısı, her alanda en iyisi olmanı can-ı gönülden dileriz. Lakin, saat sevgisi de her hobi gibi yavaş yavaş kanına girer. En tepeden başlarsan işin tadı kaçar. Bir maddeye parayla ulaşabiliyor olman ona ulaşman gerektiğini göstermez. Gösteriş seven birisi olduğunu belirtmişsin; bu gösteriş yapman gerektiğini göstermez. Beni yanlış anlama; burada her gelir sınıfından, her sosyal sınıftan, her iş grubundan yüzlerce saat sever mevcut. Ruhsuz bir gösteriş peşindeysen daha medyatik, Hublot vb. saatlere yönelip bu sevgini başlamadan kafadan bitirebilir, havanı da atabilirsin. Hublot kullanıcıları ruhsuzdur gibi sığ bir genelleme yapmıyorum, yanlış anlaşılma olmasın. Ama oldukça gösterişli modellere sahip olduğu su götürmez bir gerçek. Fakat kendi fikrimce belirtmek isterim ki horoloji sığlık, salt gösteriş, ruhsuz bir bedeni haketmiyor. Güzellik her zaman gizli ve detaylarda saklı kalmalı bana göre. Audemars'ın çoğu modeli favori modellerim arasındadır; Rolex'in çoğu modeli keza. Fakat yukarıda üstadların da belirttiği gibi, en başından; sindire sindire, seve seve başlamalısın bu konuya. Önce girişini yaparsın, sonu zaten kendi otomatik gelecektir. En baştan sıfır bilgiyle, sıfır şevkle alacağın bir AP, seni hayattaki bir çok zevkten, güzellikten mahrum bırakacaktır. İnsanı insan yapan ve hayattaki döngüsünü sağlayan şey 'hedef' bilincidir. Bir hedefin olsun. Hedefsiz bir kafa, ruhsuz bir bedenle eş anlamlıdır. Sen istersen kendi adına marka yarat, dünyanın en iyi saat ustaları senin için çalışsın, 1 limitli bir saat kullan. Benim ilk aldığım saatimden aldığım zevki alamayacaksın. İlk maaşımla kendime olan hediyem kadar zevkli olamayacak. İlk hediye saatim kadar değerli olamayacak. Mezuniyetimde hediye gelen, zamanı sürekli şaşıran bir saatimden aldığım hazzı veremeyecek. Çünkü sen her şeyi parayla alabileceğini düşünüyorsun güzel kardeşim. Zevki ve maneviyatı satın alamazsın. Sakın yanlış anlama, amacım şevkini kırmak, seni hor görmek, ya da sana parayla her şeyi yapabileceğini zanneden birisisin' demek değil. Tek amacım senin hayatının geri kalanında belki 'iyi ki...' ile başlayan bir tavsiye verebilmek. Kolay ulaşabileceğin her şeyden kolay vazgeçersin. Kolay vazgeçebildiğin hiçbir şeyi de zaten hiç sevmemişsindir. Sen eğer "seviyorum" diyebiliyorsan, bunu gerçekten kastetmelisin. Sevmediğin bir şeye seviyorum dememelisin. Bir Audemars, ya da bir Rolex sana ne ifade ediyor? Ya da daha uzağa gidersek, imitasyon bir Rolex sana gerçek Rolex'in verebileceği neyi veremez? Bunu bir düşün derim. Sen ruh mu istiyorsun, görüntü mü? Taklit etmek mi istiyorsun edilmek mi? Örnek olmak mı istiyorsun takip etmek mi? Bunları bir düşün. Çünkü dışarıdan 'basit' diye nitelendirilebilecek bir saat alımı bile tüm bu soruların cevabıdır. Sen cevap vermesen bile tercihlerin senin yerine konuşur. İnsan tercihlerinden ibarettir, ve senin yanlış tercihlerin hayatın boyunca sende derin ya da yüzeysel bir iz olarak kalacaktır. Amacın salt "hava ve gösteriş" ise, git o paraya bir Mercedes çek altına; Mercedes'in varsa üstüne koy Ferrari çek; Ferrarin varsa bir yat çek. İşte o zaman 'hava' ve 'lüks' neymiş gerçek anlamda görür ve amacına daha kısa yoldan ulaşırsın. Saat, takı, el yapımı aksesuar, limitli gözlük vb.şeylerle uğraşmana gerek yok. Zaten yaşın gereği alacağın bir Rolex, bir AP (Her ne kadar aynı cümlede geçmesi abes duruyorsa da) çevrenin tamamında olmasa da bir kısmında 'çakma' olarak nitelendirilecektir. Yani demem o ki yakışıklı kardeşim, bir şeyi sevmiyorsan, hiç uğraşma; gerek yok. Amacın ne, bunu bil ve ona göre kendini yönlendir, geliştir.

Kısacası, imzamda da İtalyan diliyle yazılı olduğu gibi: "Her şeyin bir raconu vardır." Bu benim hayat felsefemdir. Senin de olmasını beklemiyorum fakat, tepeden inme bir seçim, sonradan görme bir zenginlik gibidir. Daha çok gençsin, çok parlak bir geleceğin var, çok canlar yakacaksın, çok güzel anıların olacak, hayatının seyrini belirleyecek onlarca insanla tanışacaksın, hayatının kadınıyla tanışacaksın, hayatının günlerini yaşayacaksın, kısaca hayatını yaşayacaksın. Tüm bunları şimdiden heba etme. İmkanlarını başkaları için, onların göz zevki, kıskançlığı, özenmesi, seni takip etmesi amacıyla harcama. Umarım ki dilediğin, istediğin bir hayat yaşarsın. Buradaki herkes senin için en iyisini istiyor. Belki kendi yaptıkları hatayı senin yapmaman için uğraşıyor, belki o yollardan geçenleri çok gördükleri için seni de kaybedenlerin arasında görmek istemiyor. Ama emin olabilirsin ki buradaki herkes senin iyiliğini ve daha iyi bir gelecek yaşamanı istiyor.

Tüm seçimlerinin en doğrusu, senin için en iyisi olması dileğimle.
Yatchmaster güzeldir, iyidir :)

Edit: Troll isen, yazık oldu; sana bunları yazmak için benden yemek masasına geçmemi bekleyen insanları aç beklettiğime.
En son SeiKinetic tarafından 04 Eki 2016, 00:14 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Mesaj ataerol » 03 Eki 2016, 23:16

SeiKinetic yazdı:Genç bir kardeşimiz olarak illaki en güzellerinin, en iyilerinin sende olmasını isteriz. Girdiğin her ortamda en başarılısı, her alanda en iyisi olmanı can-ı gönülden dileriz. Lakin, saat sevgisi de her hobi gibi yavaş yavaş kanına girer. En tepeden başlarsan işin tadı kaçar. Bir maddeye parayla ulaşabiliyor olman ona ulaşman gerektiğini göstermez. Gösteriş seven birisi olduğunu belirtmişsin; bu gösteriş yapman gerektiğini göstermez. Beni yanlış anlama; burada her gelir sınıfından, her sosyal sınıftan, her iş grubundan yüzlerce saat sever mevcut. Ruhsuz bir gösteriş peşindeysen daha medyatik, Hublot vb. saatlere yönelip bu sevgini başlamadan kafadan bitirebilir, havanı da atabilirsin. Hublot kullanıcıları ruhsuzdur gibi sığ bir genelleme yapmıyorum, yanlış anlaşılma olmasın. Ama oldukça gösterişli modellere sahip olduğu su götürmez bir gerçek. Fakat kendi fikrimce belirtmek isterim ki horoloji sığlık, salt gösteriş, ruhsuz bir bedeni haketmiyor. Güzellik her zaman gizli ve detaylarda saklı kalmalı bana göre. Audemars favori modellerim arasındadır; Rolex'in çoğu modeli keza. Fakat yukarıda üstadların da belirttiği gibi, en başından; sindire sindire, seve seve başlamalısın bu konuya. Önce girişini yaparsın, sonu zaten kendi otomatik gelecektir. En baştan sıfır bilgiyle, sıfır şevkle alacağın bir AP, seni hayattaki bir çok zevkten, güzellikten mahrum bırakacaktır. İnsanı insan yapan ve hayattaki döngüsünü sağlayan şey 'hedef' bilincidir. Bir hedefin olsun. Hedefsiz bir kafa, ruhsuz bir bedenle eş anlamlıdır. Sen istersen kendi adına marka yarat, dünyanın en iyi saat ustaları senin için çalışsın, 1 limitli bir saat kullan. Benim ilk aldığım saatimden aldığım zevki alamayacaksın. İlk maaşımla kendime olan hediyem kadar zevkli olamayacak. İlk hediye saatim kadar değerli olamayacak. Mezuniyetimde hediye gelen, zamanı sürekli şaşıran bir saatimden aldığım hazzı veremeyecek. Çünkü sen her şeyi parayla alabileceğini düşünüyorsun güzel kardeşim. Zevki ve maneviyatı satın alamazsın. Sakın yanlış anlama, amacım şevkini kırmak, seni hor görmek, ya da sana parayla her şeyi yapabileceğini zanneden birisisin' demek değil. Tek amacım senin hayatının geri kalanında belki 'iyi ki...' ile başlayan bir tavsiye verebilmek. Kolay ulaşabileceğin her şeyden kolay vazgeçersin. Kolay vazgeçebildiğin hiçbir şeyi de zaten hiç sevmemişsindir. Sen eğer "seviyorum" diyebiliyorsan, bunu gerçekten kastetmelisin. Sevmediğin bir şeye seviyorum dememelisin. Bir Audemars, ya da bir Rolex sana ne ifade ediyor? Ya da daha uzağa gidersek, imitasyon bir Rolex sana gerçek Rolex'in verebileceği neyi veremez? Bunu bir düşün derim. Sen ruh mu istiyorsun, görüntü mü? Taklit etmek mi istiyorsun edilmek mi? Örnek olmak mı istiyorsun takip etmek mi? Bunları bir düşün. Çünkü dışarıdan 'basit' diye nitelendirilebilecek bir saat alımı bile tüm bu soruların cevabıdır. Sen cevap vermesen bile tercihlerin senin yerine konuşur. İnsan tercihlerinden ibarettir, ve senin yanlış tercihlerin hayatın boyunca sende derin ya da yüzeysel bir iz olarak kalacaktır. Amacın salt "hava ve gösteriş" ise, git o paraya bir Mercedes çek altına; Mercedes'in varsa üstüne koy Ferrari çek; Ferrarin varsa bir yat çek. İşte o zaman 'hava' ve 'lüks' neymiş gerçek anlamda görür ve amacına daha kısa yoldan ulaşırsın. Saat, takı, el yapımı aksesuar, limitli gözlük vb.şeylerle uğraşmana gerek yok. Zaten yaşın gereği alacağın bir Rolex, bir AP (Her ne kadar aynı cümlede geçmesi abes duruyorsa da) çevrenin tamamında olmasa da bir kısmında 'çakma' olarak nitelendirilecektir. Yani demem o ki yakışıklı kardeşim, bir şeyi sevmiyorsan, hiç uğraşma; gerek yok. Amacın ne, bunu bil ve ona göre kendini yönlendir, geliştir.

Kısacası, imzamda da İtalyan diliyle yazılı olduğu gibi: "Her şeyin bir raconu vardır." Bu benim hayat felsefemdir. Senin de olmasını beklemiyorum fakat, tepeden inme bir seçim, sonradan görme bir zenginlik gibidir. Daha çok gençsin, çok parlak bir geleceğin var, çok canlar yakacaksın, çok güzel anıların olacak, hayatının seyrini belirleyecek onlarca insanla tanışacaksın, hayatının kadınıyla tanışacaksın, hayatının günlerini yaşayacaksın, kısaca hayatını yaşayacaksın. Tüm bunları şimdiden heba etme. İmkanlarını başkaları için, onların göz zevki, kıskançlığı, özenmesi, seni takip etmesi amacıyla harcama. Umarım ki dilediğin, istediğin bir hayat yaşarsın. Buradaki herkes senin için en iyisini istiyor. Belki kendi yaptıkları hatayı senin yapmaman için uğraşıyor, belki o yollardan geçenleri çok gördükleri için seni de kaybedenlerin arasında görmek istemiyor. Ama emin olabilirsin ki buradaki herkes senin iyiliğini ve daha iyi bir gelecek yaşamanı istiyor.

Tüm seçimlerinin en doğrusu, senin için en iyisi olması dileğimle.
Yatchmaster güzeldir, iyidir :)

Edit: Troll isen, yazık oldu; sana bunları yazmak için benden yemek masasına geçmemi bekleyen insanları aç beklettiğime.

Merhaba kardeşim,
Öncelikle çok teşekkür ederim güzel bir yazı olmuş.
Rolex ve AP arasında kalırsak AP'den ve Rolex'den önerdiğiniz model var mıdır
Kullanıcı avatarı
ataerol

Mesaj ataerol » 03 Eki 2016, 23:18

Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkürler, bana önerebileceğiniz saatler var mıdır?
Herkesin saat için bütçesi ayrıdır fakat yanlış anlamayın ben kesinlikle bir markayı veya modeli hor görmüyorum sadece bu saatler benim hoşuma gidenler ve eğer önerileriniz varsa çok sevinirim.
Kullanıcı avatarı
ataerol

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 130 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners