Piaget Hakkında Bilgi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Piaget Hakkında Bilgi

Mesaj peder06 » 02 Eyl 2016, 16:11

Elimde yaklaşık 30 yaşında olduğunu tahmin ettiğim Piaget marka 9021 modeli bir saat var çerçevesi beyaz altın bu saat hakkında bilgisi fiyatı hakkında bilgisi olan var mı?

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
peder06

Re: Piaget Hakkında Bilgi

Mesaj Bond » 03 Eyl 2016, 00:21

Kondisyon ve kutu evrak durumuna bağlı olarak nette bulunan 18K altın örneklere ve benim tahminime göre 1.000 - 2.000 USD arası değerlenebilir gibi duruyor. WG pek görmedim genelde 18K YG solid case çoğu. Kurmalı 9P veya 9P2 şık ve ince bir kalibresi varmış. Kadran kabarma yapmış sanırım bir kaç yerden. Arkadaki harfler sonradan yapılmış kapağa ama ne temsi ediyor bilemiyorum. Belki bir isim veya firma vb. Kayış orijinal durmuyor genelde croco çoğu. Tahminen 30-32mm bir kadın modeli.

Türkiye'de elden çıkartılması elbette daha zor bir marka. Almanya'da linkteki site bir hayli benzer model satışı yapmış. Değerlendirme yapıp saat alımı da yapıyor. Kontağa geçip verecekleri değer bilgisini oraya sormak mantıklı olabilir.

:arrow: http://www.zeitauktion.com/en/watches/archives/piaget/
Kullanıcı avatarı
Bond
Administrator

Re: Piaget Hakkında Bilgi

Mesaj peder06 » 03 Eyl 2016, 09:46

Çok teşekkürler Kadranda ki 4 tarafında ki ışık parlaması ancak ortada ki 2 nokta cam içinde zedelenmiş sanırım Bu saati yaklaşık olarak 26-27 sene önce tesadüfen buldum. Daha sonra kaybettim sanıyordum ki 3 gün önce elime geçti kutuların içinde haliyle elimde evrak ve kutusu mevcut değil.
Kullanıcı avatarı
peder06

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 165 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners