Yurtdışından Gelen Saatlerdeki Gümrük Durumu Bilgi?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Yurtdışından Gelen Saatlerdeki Gümrük Durumu Bilgi?

Mesaj matadormax » 25 Ağu 2016, 10:12

Selamlar, malum İsviçre saatleri konusunda ülkemizde her markanın her modeline ulaşamıyoruz. Dolayısıyla internetten yurtdışı kanallara yönelmemiz kaçınılmaz olabiliyor.

Bu noktada youtube kanalından sürekli incelemelerini takip ettiğim ve bizzat ikinci el saatlerin satışını da yapan www.watchuwant.com aracılığıyla saat alabilir miyim diye düşünmeye başladım. Firma ile irtibata geçtiğimde Türkiye'ye kargoyla gönderim yapıyoruz dediler ancak güvenilir biçimde elime ulaşıp ulaşmayacağı konusunda net bir yorum yapmadılar.

Almak istediğim saatin fiyatı bir hayli yüksek olduğundan(10K $ üzeri) gümrüğe takılmadan güvenilir biçimde adresime ulaşır mı diye sizlere sormak istedim.
Kullanıcı avatarı
matadormax

Re: Yurtdışından gelen saatlerdeki gümrük riski?

Mesaj Khan » 25 Ağu 2016, 10:22

1500$ dollar üstü biraz problem yapar hocam.
Gümrük müfredatına göre 1500$ dollara kadar Ab ülkelerine %18, Diğer ülkelere %20 olmak üzere dışarıdan alınan ürüne vergi ödeyip saatimizi alabiliyoruz.

Ama 1500$ üstünde farklı bir yapı söz konusu. Ustalar konu hakkında bilgilendirme yapacaktır.

Kolay gelsin
God is good! Eski Kullanıcı Adı Nethuistr
Kullanıcı avatarı
Khan

Re: Yurtdışından Gelen Saatlerdeki Gümrük Durumu Bilgi?

Mesaj Star » 26 Ağu 2016, 11:29

ben sırf bu yüzden güzelim saati almaktan vazgeçtim. 2500$ değerindeki bir saat için gümrük masrafları, vergisi, komisyonu, vs vs 3500-4000 $ oluyordu neredeyse. sana ticari mal alıyormuşsun gibi muamele yapılıyor 1500 $ üstü için.
Do something instead of killing Time. Because Time is killing you !!!
*Paulo Coelho*
Kullanıcı avatarı
Star

Re: Yurtdışından Gelen Saatlerdeki Gümrük Durumu Bilgi?

Mesaj matadormax » 02 Eyl 2016, 15:19

Tüm hevesim kırıldı şimdi... En iyisi yurtdışına çıkıp bizzat alıp gelmek o halde. :?

Aslında yine benzer şekilde eşime kol çantası almıştım ve gümrüğe takılmıştı fakat kargo firması benimle iletişime geçmişti ve ürünün şahsi kullanım için olduğunu beyan edeceğim bir belge doldurmamı istedi. Onu doldurup imzalayıp kargo şirketine göndermiştim ve birkaç gün içerisinde ürün adresime ekstra bedel ödemeden ulaşmıştı. Gerçi ürün bedeli 1500$'ın altındaydı fakat üstünde de olsa yine bu şekilde şahsi kullanım için olduğunu beyan edersem gelme ihtimali olur diye düşünüyorum. Gerçi fiyat yüksek olunca ürünün gelmeme ihtimalinin olması bile vazgeçmeye yetiyor...
Kullanıcı avatarı
matadormax

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 57 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners