Neden Dalgıç Saatleri?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Neden Dalgıç Saatleri?

Mesaj FatihParlak » 24 Nis 2017, 14:55

uzun süren saat araştırmalarımın sonunda iki sonuca vardım:
1) saat otomatik olmalı
2) isviçre olmalı
bu kriterlere uygun kaliteli, ortamda ezilmeyecek bir saat ararken diver serisini buldum karşımda.. rolex submarinerin official sayfasındaki açıklamalar beni yeterince cezbetti diyebilirim. orient mako xl ve seiko 5 modelleri gerek camlarının safir olmaması gerek de çeliklerinin yeterince parlak olmaması nedeniyle isviçre markalarına yönlendim (bana göre). tabii bunun yanında üstte belirttiğim isviçreli otomatik saaat alma fikri uykularımı kaçırıyor saatlerce internette gezinmeme sebep oluyordu. çok fazla uzatmayalım en sonunda longines hydroconquest black aut almış bulundum. aldığım tepkiler inanılmazdı. sanırım diver olayı herşeyden önce kimlik meselesi. öyle ki divers serisinin namı dalgıçların çok üstüne geçmiş, başlı başına bir boyut kazanmış.saatte bulduğum eksiklere gelince, öncelikle saatin kordonundaki parlak kısım beni rahatsız etti. ikincisi ise saatin kordonundaki lokmaların rolex gibi aşağı doğru incelmemesinden kaynaklı ergonomisi.. bi üçüncüsü ise saatin içinde rakamların olmasıydı.. tabi bunların hepsini rolex submariner la kıyasladım. ve bu iki özelliği aramaya başladım. longinese göre biraz tuzlu oldu ama tag heuer aquaracer 5 cal 300 mt siyah modeli tam da aradığım gibiydi. yaklaşık birbuçuk yıldır kullanıyorum ve çok ama çok memnunum.. biraz uzun oldu ama şimdiden okuyanlara sabırlarıdan ötürü teşekkür ediyorum devamı başka zaman artık...
FatihParlak

Mesaj eraslani » 24 Nis 2017, 18:38

pixel6d yazdı:uzun süren saat araştırmalarımın sonunda iki sonuca vardım:
1) saat otomatik olmalı
2) isviçre olmalı
bu kriterlere uygun kaliteli, ortamda ezilmeyecek bir saat ararken diver serisini buldum karşımda.. rolex submarinerin official sayfasındaki açıklamalar beni yeterince cezbetti diyebilirim. orient mako xl ve seiko 5 modelleri gerek camlarının safir olmaması gerek de çeliklerinin yeterince parlak olmaması nedeniyle isviçre markalarına yönlendim (bana göre). tabii bunun yanında üstte belirttiğim isviçreli otomatik saaat alma fikri uykularımı kaçırıyor saatlerce internette gezinmeme sebep oluyordu. çok fazla uzatmayalım en sonunda longines hydroconquest black aut almış bulundum. aldığım tepkiler inanılmazdı. sanırım diver olayı herşeyden önce kimlik meselesi. öyle ki divers serisinin namı dalgıçların çok üstüne geçmiş, başlı başına bir boyut kazanmış.saatte bulduğum eksiklere gelince, öncelikle saatin kordonundaki parlak kısım beni rahatsız etti. ikincisi ise saatin kordonundaki lokmaların rolex gibi aşağı doğru incelmemesinden kaynaklı ergonomisi.. bi üçüncüsü ise saatin içinde rakamların olmasıydı.. tabi bunların hepsini rolex submariner la kıyasladım. ve bu iki özelliği aramaya başladım. longinese göre biraz tuzlu oldu ama tag heuer aquaracer 5 cal 300 mt siyah modeli tam da aradığım gibiydi. yaklaşık birbuçuk yıldır kullanıyorum ve çok ama çok memnunum.. biraz uzun oldu ama şimdiden okuyanlara sabırlarıdan ötürü teşekkür ediyorum devamı başka zaman artık...

Yazının sonlarina doğru keşke hydro yerine aquaracer alsaymış (belirtilen kriter ışığında) diye içimden geçiyordu kii..aklin yolu birmiş :)

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj FatihParlak » 24 Nis 2017, 22:49

:) gereksiz takıntılar yapmamışım demek

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
FatihParlak

Mesaj katilbalina » 25 Nis 2017, 03:59

diver saatlerde kullanılan malzemeler çok vurguludur. misal gri titaniuma parlak sarı nefis bir kontrast oluşturur. hele ki bu durum üst sınıf markalar söz konusu olduğunda çok daha net bir şekilde ortaya çıkar. okunabilirlik de üst düzeyde olduğu için saat kendini diğerlerine oranla çok daha belirgin bir şekilde ortaya koyar. geçişleri pürüzsüzdür. dikkat çeken tarafı öyle taşlı elmaslı olmasından kaynaklanmaz. renkleri ile kendini gösterir. malzemesi pahalı olmadığı sürece fahiş fiyatlara satılmaz. zaten hiçbir gerçek dalgıç taşlı kanaviçeli bir saat kullanmaz. daha ulaşılabilirdir. ayrıca en önemlisi diğer saatlere oranla kasa mekaniği çok daha mühendislik temellidir ve kullanıcıların dışarıdan müdahalesine kısmen açıktır. bu da saatle iletişim kurmanıza olanak tanır. yani bezeli ile monoblok bir yapı sergileyen diğerlerine göre kısmen esnektir. nispeten hardware değil software'dir!? kullanımı evet daha kolaydır ve kendisine alışanlar icin bir süre sonra vazgeçilmez olur. nitekim uzunca bir süredir diver kullanan biri olarak en son maurice lacroix pontos'umla kendimi duşta yakaladıgımda ironik bir şekilde tabiatı gereği suda yaşayan krokodil için artik çok geçti. tabi hayatımızı duşta geçirmiyoruz o ayrı ama kullanım olarak da çok kullanışlıdır.
ve evet dalmayı geçtim düzgün yüzemeyen biri olarak diversever bir kimseyim. benim estetik ve mekanik şeysime çok uygun geliyorlar. bu kadar lafa rağmen o şeyin ne olduğunu ben de bilmiyorum..
Kullanıcı avatarı
katilbalina

Mesaj taskin » 25 Nis 2017, 09:59

Çok alt sebeplere indirgeneye hiç gerek yok bence.

Ortamcı saat bana kalırsa. Nato kayışla spor olur, sade deri kayış ya da bilezikle dresse bile uyar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
taskin

Mesaj mturann » 25 Nis 2017, 10:34

katilbalina yazdı:diver saatlerde kullanılan malzemeler çok vurguludur. misal gri titaniuma parlak sarı nefis bir kontrast oluşturur. hele ki bu durum üst sınıf markalar söz konusu olduğunda çok daha net bir şekilde ortaya çıkar. okunabilirlik de üst düzeyde olduğu için saat kendini diğerlerine oranla çok daha belirgin bir şekilde ortaya koyar. geçişleri pürüzsüzdür. dikkat çeken tarafı öyle taşlı elmaslı olmasından kaynaklanmaz. renkleri ile kendini gösterir. malzemesi pahalı olmadığı sürece fahiş fiyatlara satılmaz. zaten hiçbir gerçek dalgıç taşlı kanaviçeli bir saat kullanmaz. daha ulaşılabilirdir. ayrıca en önemlisi diğer saatlere oranla kasa mekaniği çok daha mühendislik temellidir ve kullanıcıların dışarıdan müdahalesine kısmen açıktır. bu da saatle iletişim kurmanıza olanak tanır. yani bezeli ile monoblok bir yapı sergileyen diğerlerine göre kısmen esnektir. nispeten hardware değil software'dir!? kullanımı evet daha kolaydır ve kendisine alışanlar icin bir süre sonra vazgeçilmez olur. nitekim uzunca bir süredir diver kullanan biri olarak en son maurice lacroix pontos'umla kendimi duşta yakaladıgımda ironik bir şekilde tabiatı gereği suda yaşayan krokodil için artik çok geçti. tabi hayatımızı duşta geçirmiyoruz o ayrı ama kullanım olarak da çok kullanışlıdır.
ve evet dalmayı geçtim düzgün yüzemeyen biri olarak diversever bir kimseyim. benim estetik ve mekanik şeysime çok uygun geliyorlar. bu kadar lafa rağmen o şeyin ne olduğunu ben de bilmiyorum..

Güzel düşünceler.
Katılıyorum
Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj mlm » 25 Nis 2017, 14:21

katilbalina yazdı:diver saatlerde kullanılan malzemeler çok vurguludur. misal gri titaniuma parlak sarı nefis bir kontrast oluşturur. hele ki bu durum üst sınıf markalar söz konusu olduğunda çok daha net bir şekilde ortaya çıkar. okunabilirlik de üst düzeyde olduğu için saat kendini diğerlerine oranla çok daha belirgin bir şekilde ortaya koyar. geçişleri pürüzsüzdür. dikkat çeken tarafı öyle taşlı elmaslı olmasından kaynaklanmaz. renkleri ile kendini gösterir. malzemesi pahalı olmadığı sürece fahiş fiyatlara satılmaz. zaten hiçbir gerçek dalgıç taşlı kanaviçeli bir saat kullanmaz. daha ulaşılabilirdir. ayrıca en önemlisi diğer saatlere oranla kasa mekaniği çok daha mühendislik temellidir ve kullanıcıların dışarıdan müdahalesine kısmen açıktır. bu da saatle iletişim kurmanıza olanak tanır. yani bezeli ile monoblok bir yapı sergileyen diğerlerine göre kısmen esnektir. nispeten hardware değil software'dir!? kullanımı evet daha kolaydır ve kendisine alışanlar icin bir süre sonra vazgeçilmez olur. nitekim uzunca bir süredir diver kullanan biri olarak en son maurice lacroix pontos'umla kendimi duşta yakaladıgımda ironik bir şekilde tabiatı gereği suda yaşayan krokodil için artik çok geçti. tabi hayatımızı duşta geçirmiyoruz o ayrı ama kullanım olarak da çok kullanışlıdır.

Ne güzel yazmışsın.
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj Ergİn » 28 Nis 2017, 12:55

EnderE yazdı:
eraslani yazdı:Arabanin altini vurmaktan korkarak suv kullanmakla elini yikarken su almasin diye diver saat kullanmak aynı şeydir bence..

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bence de... ama unutmamak lazım, küçükken defteri kaplayıp sonrada o kap yıpranmasın diye naylonla tekrar kaplayan yada en sevdiğimiz eşofmanlara top oynarken kıyamayıp yine eski pantolonlarımız ile top oynayan ve seneye de o eşofmanları küçüldü diye giyemeyen bir milletiz ... malımız değerlidir bizim :thumbup: :thumbup: :champ:

bizi özetleyen ve bu konuya en iyi açıklık getiren örnekleme :)
Kullanıcı avatarı
Ergİn

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 126 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners