Neden Dalgıç Saatleri?

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Neden Dalgıç Saatleri?

Mesaj mturann » 23 Ağu 2016, 08:44

Merhabalar
Dalgıç saatleri forumda belki en çok alınan satılan beğenilen tercih edilen saat tipi.
Takım elbise ile kullanan var spor giyim ile kullanan var.
İş hayatında en lüks mekanlardan en zorlu alanlara kadar kullanılabiliyorlar.
Diver saat kullanan, beğenen arkadaşlar neden bu tip saat kullandıklarını, tercih ettiklerini bizlerle paylaşabilirler mi?
Kullanıcı avatarı
mturann

Re: Neden Dalgıç Saatleri?

Mesaj Khan » 23 Ağu 2016, 08:52

Kullanışlı, çok komplike tasarımları yok.
Dayanıklı ve bilezik değişimi ile modu değişiyor.
İstersen Dress, istersen sport, her şekilde uyduruluyor.

Kullanımı da risksiz," aman toz mu kaçar, aman su mu girer " derdi yok :)
God is good! Eski Kullanıcı Adı Nethuistr
Kullanıcı avatarı
Khan

Mesaj TSayiR » 23 Ağu 2016, 10:52

En dogru cevaplar sanırım her moda uyma ve sağlamlık.
Sporda giyinilse klasikte giyinilse bu tip saatler her ortama uyuyor (kaba tasarimlar haric)
Diver tip saati zaten amacina uygun kullanan arkadaşlar varsa saygı duyarım. Ama bu yuzde 5 i gecmez.
Bi de gercekten cok guzel ve ozgun tasarimli diverlar var, mesela gecenlerde -yaniliyorsam düzeltilsin- kutu acilisi yapilan JLC master'a ben bayıldım. Bunun gibi muazzam modellerde var. Simdi ben o JLC master'i şortla da takarim, takim elbiseyle de olay bence bu. Bu arada ben elimdeki diverlarimi cikarttim sanirim sıkıldım hep diver tipinde saatlerden, aklimda iki dresswatch var onlari alacagim insallah.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@WatchesTNC
Kullanıcı avatarı
TSayiR

Mesaj mturann » 23 Ağu 2016, 11:19

Su geçirmezlik farkediyordur ancak sıcak soğuk ve darbeye dayanıklılık açısından Diver saatler diğerlerine göre daha üstün diyebilir miyiz?
Yani örneğin Tissot nun Diver saati ile Dress bir saati arasında darbe dayanıklılığı açısından çok fark mı vardır?
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj Khan » 23 Ağu 2016, 12:05

Mm... Kısmen :)
God is good! Eski Kullanıcı Adı Nethuistr
Kullanıcı avatarı
Khan

Mesaj AlWinchester » 23 Ağu 2016, 14:56

Ben de yoğunlukla dalgıç saati tercih edenlerdenim. İki sebebi var.

- Dayanıklı olmaları, "tool watch" olarak da geçmeleri. Açıkçası ben kolumdaki saat yanlışlıkla kapıya çarptığında kalp krizi geçirmek istemem. Dalgıç saatleri bu konuda başarılı.
- Her tarza gidiyorlar. Pek takım elbise giyen biri sayılmam, metal bilezik veya güzel bir nato kayışla bence 40mm civarı bir dalgıç saati her şeyle gidebiliyor.

Darbe dayanıklılığı konusuna gelince ben oldukça fark olduğunu düşünüyorum. Tissot'un dress saati ile diver saatinin içinde aynı mekanizma var belki evet, önemli olan zaten case değil mi? Maşallah öyle diver'lar var ki içine beni koysalar sağlam kalırım :lol:
Misal; https://www.amazon.com/Citizen-BJ8050-08E-Eco-Drive-Professional-Diver/dp/B000EQU15O
En son AlWinchester tarafından 24 Ağu 2016, 13:03 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
AlWinchester

Mesaj Archimed » 24 Ağu 2016, 11:54

Dalgıç saatlerin tipini beğeniyorum. Hali hazırda Omega Seamaster ve Seiko 5 ve Swatch (Swatch tam dalgıç saati sayılmasa da tipi öyle) olarak 3 farklı dalgıç saatim var :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Archimed

Neden diver

Mesaj sozdemir » 14 Nis 2017, 00:46

Diver saat neden bu kadar moda? Eminim ki diver kullananların büyük bir kısmı dalmıyor hatta büyük bir kısmı Deniz kenarında bile yaşamıyor ama herkes diver saat kullanıyor ve müthiş bir sirkülasyon var. Neden diver

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
sozdemir

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: ImpureZiggurat ve 154 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners