Orient Mako Hakkında Bilgi ve Öneri

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Orient Mako Hakkında Bilgi ve Öneri

Mesaj gtanyer » 09 Ağu 2016, 12:28

Merhaba arkadaşlar,
Forumda yeniyim, uzun süredir takip ediyorum sizleri. Sayenizde saatler hakkında çok şey öğrendim.
İnşallah kısmetse ilk otomatik saat siparişimi verdim. Giriş seviyesi olarak bir Orient Mako. Ancak aklımda bazı soru işaretleri var, sizden bilgi almak istiyorum.
Orient Mako biraz büyük bir saat sanırım, benim bilek ölçüm 16 cm. Sizce çok büyük gelir mi bu saat bana?
Bir de bu saat için aynı zamanda deri kordon istiyorum, bu deri kordonu nereden temin edebileceğim hakkında beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.
Teşekkürler

Edit: Saat elime ulaştı, gerçekten çok güzelmiş. İnşallah böylece bu saatle otomatik saat macerama da başlamış bulunuyorum :D
Sandığımdan küçükmüş :D Benim emektar Casio G-Shock G-3011'den daha da küçükmüş :D

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
En son gtanyer tarafından 10 Ağu 2016, 15:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
gtanyer

Re: Orient Mako Hakkında

Mesaj sdr9935 » 09 Ağu 2016, 14:10

Saat büyük değil rahat rahat kullanırsınız deri kordon özel yaptırırsınız yada herhangi saat dükkanında beğenip alabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
sdr9935

Mesaj tt59 » 09 Ağu 2016, 14:22

Öncelikle foruma hoşgeldin,ilk otomatik saat için çok güzel bir tercih yapmışsın hayırlı olsun,mako ve mako xl modellerinden normal mako aldıysan kasa çapı 41,5 mm olduğu için bileğine büyük gelmez,22 mm deri nato kayış veya tekstil natolara da bakabilirsin :thumbup:
Kullanıcı avatarı
tt59

Mesaj gtanyer » 09 Ağu 2016, 14:43

Çok teşekkürler, Mako normal modeli aldım :D
İnternet üzerinden bir kaç siteye baktım. Güzel nato kayışlar var. Saatim gelince onun da siparişini vereceğim inşallah.
Kullanıcı avatarı
gtanyer

Mesaj TSayiR » 09 Ağu 2016, 15:19

hoşgeldiniz. hayırlı olsun.
@WatchesTNC
Kullanıcı avatarı
TSayiR

Mesaj ÜmitYüksel » 09 Ağu 2016, 15:52

Mako 16 için normal . Fakat orient marka saatlerin özellikle toka kısımları çok rahatsız edici . Direk NATO kayış veya Perlon

iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj gtanyer » 09 Ağu 2016, 16:09

Evet NATO kayışlara baktım fakat Türkiye'de pek yok gibi. Sirkeciye gidip bakacağım bir de.
Aynı zamanda aliexpress'te buldum. 8 USD civarında, kaliteli görünüyor ama tabi gelince göreceğiz :lol:
Link: http://goo.gl/Eg0WYE
Kullanıcı avatarı
gtanyer

Mesaj asymptote » 09 Ağu 2016, 18:44

Giriş saati olarak çok güzel bir saat almışsınız, tebrikler.. :champ:
Mako'ya en çok kendi orjinal metal bileziği yakışıyor bu arada.. :geek:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 126 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners