Louis Vuitton Saatler Hakkında Bilgi ve Görüş

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj Umutt » 25 Haz 2016, 15:17

Arkadaşlar merhaba,
Louis Vuitton saat modellerine fena hade takmış durumdayım. Ancak gerek forumda gerekse de yurtdışı sitelerde yeterli bilgiye ulaşamadım bir türlü.
fazlasıyla exlucive bir marka olan Louis vuitton un hem saat dünyasındaki genel algısını ve hem de şu ana kadarki projelerin başarısını merak ediyorum. Konu hakkında fikir verebilecek arkadaşlar olursa çok sevinirim.

Son olarak markanın aşağıdaki limitli modelini çok beğendim.Ne iş yaradığını tam da anlamadığım tachymetresi de var.Bu model özelinde de görüşlerinizi paylaşırmınız?

http://www.ebay.co.uk/itm/Louis-Vuitton-Tambour-Voyagez-Q102N-Watch-w-Carbon-Fiber-Band-limited-edition-/282061713483

Syg.

Resim
Kullanıcı avatarı
Umutt

Re: Louis Vuitton saatler hakkında

Mesaj ermansire » 26 Haz 2016, 16:42

Zevkler ve renkler tartışılmaz ama paranızı sokağa atmayın.
instagram.com/ermansire
Kullanıcı avatarı
ermansire

Mesaj Umutt » 26 Haz 2016, 19:27

Neden acaba,biraz daha açarmısınız

Sent from my iPad using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj Caner1983 » 26 Haz 2016, 20:25

Saat saat üreten markadan alınmalı quartz veya otomatik fark etmez.
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Re: Louis Vuitton Saatler Hakkında Bilgi ve Görüş

Mesaj Umutt » 26 Haz 2016, 21:20

genel itibari ile ben de katılıyorum bu mantığa ve moda markalarından uzak duruyorum ama bulgari,louis vuitton gibi markalar istisna gibi geliyor bana.dışarıdan saatleri cidden kaliteli duruyor ve bu modelin içindeki mekanizma için de iyi şeyler okudum net de.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj Cct » 26 Haz 2016, 21:22

Louis Vuitton dünyanın en büyük saat gruplarından birinin sahibidir. (Tag Heuer, Hublot, Caumet, Zenith, Bvlgari)

Bu markaların sağladığı knowhow sayesinde alacağınız saat mekanizma ve kalite olarak asla "alınmaz" denecek bir üretim olmayacaktır.

Fakat,

LV'un saat markası olarak pekte kabul görmediğini kabul etmek gerek. Sahibi olduğu Bvlgari gibi hem saatçilikte hemde mücevheratta kabul gören bir bilinirliğe sahip değil. Bu yüzden pek tercih edilen, önerilen bir "saat markası" değil.

Bunlardan bağımsız olarak ele aldığınızda gayet orjinal tasarımları, özel mekanizmaları ve dikkat çekici komplikasyonları mevcut.
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Mesaj kilimanjaro » 26 Haz 2016, 21:34

yukarıdaki açıklamalara katılmakla birlikte , saatin bedeli 5.500 dolar denilmiş.Siz 15 - 20.000 TL bütçeli saat önerileriniz diye bir konu açın bence .... neler gelir neler
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj Umutt » 26 Haz 2016, 21:40

cct teşekkür ederim aydınlatıcı açıklamanız için.tasarımları ve mekanizmaları konusunda da kesinlikle katılıyorum size.bana enteresan gelen forumda daha az marka değerine sahip markalar bile tartışılıp konuşulurken, bu markaya neredeyse hiç değinilmemiş olması.Sanırım saat severler fashion markası olarak gördükleri için çok durmuyorlar üzerinde.

Klimanjaro, haklısın saatin overpriced olduğu konusunda hiç şüphe yok.böyle bir bütçem olsa ilk tercihim ikinci el gmt master 2 olurdu. ama bu limtli bir model olduğu için böyle.yoksa ebay da ikinci elleri daha uygun fiyatlara bulunabiliyor.

bir de tasarımına gerçekten bayıldım ve gördüğüm kadarı ile saat dünyasında buna yakın bir tasarım da yok

Sent from my iPad using Tapatalk
En son Umutt tarafından 26 Haz 2016, 22:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Umutt

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 292 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners