Babam İçin

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Babam İçin

Mesaj fsinan » 19 Haz 2016, 13:26

Yillardir annemin sakladigi çekmecesinde duran Seiko5'ini gördüm yaklasik 1 yil evvel. Çalismiyordu, bilezigi de ayrilmisti, mikasi kötü durumdaydi.

Hatirlarim, babam bir Suriye gezisinden almisti bu saati, bana da bir sürü matchbox, elektrikli tren vs. getirmisti. O matchboxlari yillarda çiziksiz kullandim, tren hala çalisir, koleksiyon parçasi gibi. Ama matchboxlar kardesimin hismina ugradi.

Neyse saate gelelim, saati geçtigimiz hafta Cengiz Usta'ya gönderdim, usta dedim, çalismiyor bilezik kopuk ve mika kötü. Kasaya dokunmadan saati elden geçirebilir miyiz? Her asamada sorup, nasil yapalim diye fikrimi alarak, gerçi ben sen nasil uygun görürsen dedim her seferinde ama yine de sordu ..

Baksanıza haline;
Resim

Saat uzun süredir bakım görmemiş, revizyon yapıldı.

Ayrıca mekanizması eski Japon 7019. Sanırım daha önce bi problem olmuş, babamın götürdüğü saatçi de saatin saniye çarkını değiştirmiş ama sonradan üretilen 7009'un çarkını kullanmış, uygun olsun diye de civatasını gevşek bırakmış.
Resim

Orjinal saniye ve yan çarklar takıldı, otomatik sistemi komple değişti, bileziği sökülmüştü bir noktada o düzeltildi ve mika parlatıldı, kasa ve bilezik orjinal çizikleri ve yaşanmışlıkları ile duruyor.
Resim

Bu da son hali, inşallah bugün babalar gününde yanında olamadım ama bayramda sürprizi yapıp kendisine kaybolduğunu zannettiği saatini vereceğim, umarım çok mutlu olur. Küçükken hayranlıkla izlerdim saniyesinin kayışını, bileziğinin ışıldamasına hayrandım. Köşeli kasası tam baba saati dedirtirdi yüreğime. Yine aynı, yine güzel. Sağol Cengiz Usta, Allah senden razı olsun...
Resim

Resim
En son fsinan tarafından 19 Haz 2016, 14:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
"Money has no owners, has spenders". -Omar
Kullanıcı avatarı
fsinan

Re: Babalar Günü için...Babam için.

Mesaj khef » 19 Haz 2016, 13:36

Harika bir hediye. :champ: :champ:
Kullanıcı avatarı
khef

Re: Babam için.

Mesaj asymptote » 19 Haz 2016, 14:57

Babanız zevk sahibi bir insanmış. Saat çok güzel :champ: İyi günlerde kullanın, saklayın.. :thumbup:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Wwtr » 19 Haz 2016, 16:30

Hayırlı olsun, güzel hikayesi olan güzel bir saat.
Kullanıcı avatarı
Wwtr

Mesaj Clk » 19 Haz 2016, 17:02

Güzel fikir ve anlamli bir hediye :thumbup: Tepkisinin ne olacagini merak ediyorum.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Khan » 19 Haz 2016, 17:13

Çok anlamlı, güzel, özel bir hediye. Helal olsun :)
God is good! Eski Kullanıcı Adı Nethuistr
Kullanıcı avatarı
Khan

Mesaj ÜmitYüksel » 19 Haz 2016, 17:20

Sizi tebrik ediyorum. Çok güzel bir hediye düşüncesi . İnşallah 2 oğlumda benim saatlerime hep sahip çıkarlar . İlkokul Zaman'larında babamın kolunda buna benzer bir saati vardı . Dayım istemiş ve vermişti . En son ise rahmetli amcamla kendi kullandıkları seiko 5 saatleri el koyarak aldım . Yoksa onlarda giderdi . Rahmetli amcamın çocukları çok istedi saati ama babam kendine alıyormuş gibi yapıp bana verdi .

Resim

iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj zafeer » 19 Haz 2016, 17:39

Cok ozel bir hediye olmus

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
zafeer

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot], Veyisli ve 149 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners