Chrono24 Saat Alım ve Gönderim Bilgi

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Chrono24 Saat Alım ve Gönderim Bilgi

Mesaj Star » 12 Haz 2016, 11:28

Selamlar,
Arkadaşlar daha önce Tecrübe edinmiş olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim.
Chrono24den saat almayı düşünüyorum. Saat Almanya'da ve deutsche post premium işe gönderilecek sanırım. Saati Sahibinden alıyorum. Artık PayPal da olmadığından banka hesabından göndermek gerekiyor parayı :/ ardından kargolayacaklar. Saatin Yaklaşık Değeri 2000€ .Fakat asıl sorum şu, vergileri ne kadar tutar, düşük vergi ödemek için karşı taraftan fiyatı düşük göstermesi gibi bir şey isteyebilir miyiz? Takibini nereden yapabiliriz? Dhl hakkında olumsuz yorum çok ama bu deutsche post premium, bu başka mı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim :champ:
Do something instead of killing Time. Because Time is killing you !!!
*Paulo Coelho*
Kullanıcı avatarı
Star

Re: Chrono24 saat alım ve gönderim

Mesaj abice » 12 Haz 2016, 11:58

Ben alışveriş yapmadım ordan ama özellikle şunu belirteyim yurt dışı alımlarda üst limit 1500€. Yani bu fiyata kadar yasaklı olmayan herhangi bir şeyi vergisini ödeyerek alabiliyorsunuz. Ama bunun üzerinde başka bir prosedüre geçiliyor diye biliyorum. O konuda çok detaylı bilgim yok açıkçası. Ben şahsen DHL tavsiye etmiyorum 75€ sınırından düşük olsa bile incelemeye sokabiliyorlar ve biraz uğraştırıyorlar. O nedenle ben PTTyi önerirm. Deutsche post da sanıyorum almanyadaki ptt karşılığı olan kurum. Yani o firmayla gönderileni ptt burada teslim eder. Direk sahibi gönderecekse az gösterebilir ücreti ama hiç vergi ödemeyim deyip 75€ nun altında gösterim derseniz fiyatı ve kutu büyük falan olursa şüphelenip incelemek isteyebilirler. Mantıklı olan makul seviyelerde bir fiyat yazdırıp efendi gibi onun vergisini ödeyip teslim almak olabilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
abice

Mesaj ÜmitYüksel » 12 Haz 2016, 12:41

Ben de yurtdışından birçok ürün aldım . Dhl kesinlikle istemeyin prosedürden başka birşey değil. Kutu kısmı ayrı bir şey büyük kutular da Ürün getirttim çoğunda vergi çıkmadı elektronik veya birkaç parça ürün olmazsa pek takılmıyor .

iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj kethuda57 » 12 Haz 2016, 13:16

Saat ptt ile gelirse de gümrüğe takılabilir. Geçen aylarda forumdan arkadaşımızın başına geldi. Eğer gümrüğe takılırsa avrupa ülkelerinden gelen kargolara %18 vergi kesiyorlar. Alış veriş yaptığınız sitenin linkini ve yaptığınız ödemenin dökümanını istiyorlar. Eğer bu bilgiler eşleşiyorsa gümrük vergisi miktarı belirleniyor. Eğer bunlar eşleşmezse internet üzerinden ürünün fiyat araştırması yapılıp ürünün en yüksek fiyattan satıldığı site baz alınıp buna göre vergi belirleniyor.
Senin kuşların olurdu mevsimi yolculuklara çağıran...
İnstagram : kethuda57
Kullanıcı avatarı
kethuda57

Mesaj maviplnet » 12 Haz 2016, 13:44

Gümrükteki arkadaşlar en az bizim kadar interneti kullanabiyor ve alınan ürünlerün gerçek değerlerini bilmesler bile nereden bulabileceklerini iyi biliyorlar. Geçen aylarda forumdan denk gelmişti jdm bir saati satıcı ile konuşup 75 usd fiyat gösterilerek yollattığı halde gerçek fiyatını gümrükçüler bulup vergiyi tahsil etmişlerdi. Sizinki biraz farklı ikinci elsatışlarda bu prosedür nasıl işler fikrim yok.

Ayrıca diyelimli 2000 euro luk malı 75 euroya aldınız diyelim ve satıcı saat yerine imitasyon taklit ürün koydu diyelim bu seferde verdiğiniz fiyat başka görünen fiyat başka . Tabi inşallah olmaz böyle bişey.
Kullanıcı avatarı
maviplnet

Mesaj adorno » 12 Haz 2016, 13:51

Kargo ve gumruk olayini pek bilmiyorum ama crono24 de fiyatlar sisik.

Sent from my iPhone6+ using Tapatalk
Her başarılı erkeğin ardında en az bir kadın vardır.
Kullanıcı avatarı
adorno

Mesaj Tgm » 12 Haz 2016, 14:38

2000 euro riskli bir fiyat. 1500 usd üstü alışlarda gumruk beyannamesi açılması gerekir. Ayrı bir prosedürü var. Ciddi bir vergi ödersiniz.

Düşük fiyat gösterme işi boş iş. Teknoloji çağındayız. Bir tıkla gerçek fiyatı bulunur. Ki Gümrük Muayene Memuru arkadaşlarım rahatlıkla buluyor.

Dhl baş ağrısı. Ama zaten Deutsche Post Alman resmi postası. Tr ye girdikten sonra PTT taşır.

Edit: havale sonrası kargo da zaten başlı başına bir risk. Olası bir aksi durumda adamları hayatta bulamazsınız.
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
Kullanıcı avatarı
Tgm

Mesaj Caner1983 » 12 Haz 2016, 15:06

O jdm alan benim gümrükteki arkadaşlar saolsun kendi cebinden çıkıyor gibi arayıp buluyorlar paşa paşa %20 yi verdik :D
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 291 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners