Momentus S226 Casio Era 300 Takas Önerisi Hakkında Yorum

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Momentus S226 Casio Era 300 Takas Önerisi Hakkında Yorum

Mesaj sushi » 01 Haz 2016, 13:16

Merhabalar, Momentus S226 saatimin kordonunu değiştirmek için gittiğim saatçide Casio Era 300b-1avdr modelini gördüm ve çok hoşuma gitti. Saatçi şöyle bir teklif sundu normal fiyatı 900 TL yaparım, eğer Momentus saatini verirsen 700 TL olur dedi. Açıkçası aklım karıştı, sizce böyle bir takasa girmeye değer mi?

Casio Era modelim bu http://www.casio-intl.com/tr/tr/wat/wat ... -300B-1AV/

Momentus saatim de bu http://www.bilio.com/kol-saati-c65/mome ... 157455435/
Kullanıcı avatarı
sushi

Re: Momentus S226-Casio Era 300 takas önerisi hakkında yardı

Mesaj Anesthesia » 01 Haz 2016, 14:23

Mantıklı gelmedi, zaten güzel pazarlıkla bir indirim alınacak, satıcı bu indirimi saat ile yapıp göz boyuyor olmasın :)

E5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Özgür kalana kadar imza mimza yok
Kullanıcı avatarı
Anesthesia

Mesaj Srhtdry » 01 Haz 2016, 17:22

Bu paraya bir casio alacak olsam, daha işlevsel özellikleri olsun isterim açıkçası. Tough movement, tough solar, atomic, robotik ya da sensörleri kullanıyorsanız daha donanımlı casiolar mevcut. Saatcinin verdiği fiyat cok değil gibi duruyor ama casionun belirlediği fiyat fazla bence:)
Kullanıcı avatarı
Srhtdry

Mesaj sushi » 01 Haz 2016, 20:48

Anesthesia yazdı:Mantıklı gelmedi, zaten güzel pazarlıkla bir indirim alınacak, satıcı bu indirimi saat ile yapıp göz boyuyor olmasın :)

E5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

geliş fiyatından vereceğim dedi, kârsız, ne kadar doğru bilemem. 789'a da buldum şu an zaten internette, bu şartlarda gerçekten değmez.
Kullanıcı avatarı
sushi

Mesaj sushi » 01 Haz 2016, 20:50

Srhtdry yazdı:Bu paraya bir casio alacak olsam, daha işlevsel özellikleri olsun isterim açıkçası. Tough movement, tough solar, atomic, robotik ya da sensörleri kullanıyorsanız daha donanımlı casiolar mevcut. Saatcinin verdiği fiyat cok değil gibi duruyor ama casionun belirlediği fiyat fazla bence:)

döviz kurunun da etkisi olabilir hocam, biraz daha ucuz olsa hemen alacaktım zaten. termometre, pusula gibi özellikleri de işime yarıyordu. açıkçası bir de renkli çok güzel bir aydınlatması var, o da beni tavladı. biraz daha araştıracağım, aynen.
Kullanıcı avatarı
sushi

Re: Momentus S226 Casio Era 300 Takas Önerisi Hakkında Yorum

Mesaj Attor » 01 Haz 2016, 22:23

Casio ERA-300DB modelini kullandım bir ara... Edifice serileri içinde bence en iyi model. Evet fiyatı biraz fazla, o paralara çok daha iyi saatler alınabilir. Ben bunu sonradan öğrendim. Ben farklı bir seçenek sunayım; Eğer saatlere ilginiz varsa ve koleksiyon yapmayı yada farklı saatler kullanmayı seviyorsanız bence takaslayın. Momentus'u elden çıkarmanız zor olur. Ama Casio'yu daha kolay çıkarabilirsiniz elden. Forumda biraz vakit geçirin. Saatler hakkında pek fazla bilginiz yoksa, zevkleriniz ve beğenileriniz değişiyor ve yerine oturuyor.
Kullanıcı avatarı
Attor

Mesaj sinanarmy » 01 Haz 2016, 22:43

Era300 u denedim siparisini verdim sonra vazgectim guzel evet ama okunabilirligi bence iyi degil gorsel olarak guze saat ama bir alex degil 900 tl cok ben gecen sene 650 ye bulmustum

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
sinanarmy

Mesaj sushi » 02 Haz 2016, 12:37

Attor yazdı:Casio ERA-300DB modelini kullandım bir ara... Edifice serileri içinde bence en iyi model. Evet fiyatı biraz fazla, o paralara çok daha iyi saatler alınabilir. Ben bunu sonradan öğrendim. Ben farklı bir seçenek sunayım; Eğer saatlere ilginiz varsa ve koleksiyon yapmayı yada farklı saatler kullanmayı seviyorsanız bence takaslayın. Momentus'u elden çıkarmanız zor olur. Ama Casio'yu daha kolay çıkarabilirsiniz elden. Forumda biraz vakit geçirin. Saatler hakkında pek fazla bilginiz yoksa, zevkleriniz ve beğenileriniz değişiyor ve yerine oturuyor.

teşekkürler, zehir kanıma girdi sanırım, okumaya başladım forumu :D
Kullanıcı avatarı
sushi

Sonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 284 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners