Kordon Değiştirme Aparatı Tavsiye

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Kordon Değiştirme Aparatı Tavsiye

Mesaj asymptote » 21 Eki 2016, 23:23

epikurian yazdı:Ne olacak bendeki bu edavat ve hırdavat sevgisi bilmem :)

Ben de saatlerden çok bu aletleri ve bunlarla iş yapmayı seviyorum. :) :geek:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Caner1983 » 17 Tem 2017, 14:00

Skx 009j öncesi malzemeler geldi saati beklerken moda marka saatlerin kordonlarını çıkarıp takıyorum :D
Alıştırma olsun :lol:
Resim
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj asymptote » 17 Tem 2017, 17:16

Bergeon ile şu tornavida setini yan yana koymayaydın iyiydi.. :) :thumbup:
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Caner1983 » 17 Tem 2017, 17:53

asymptote yazdı:Bergeon ile şu tornavida setini yan yana koymayaydın iyiydi.. :) :thumbup:

Abi ilerde bakla içinde önerdiğin seti alırız inşallah idare et :lol:
Birşey soracam abi bu dandik tornavida seti ile baklaları değiştiriyemeceğimiz veya bakla pimini çıkaramayacağımız hangi saat veya kordon tipi var??
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj asymptote » 17 Tem 2017, 20:00

Elin çok düzgünse en kötü aletle bile en zorlu işi kotarabilirsin. Ancak aletin iyisi güvenli ve kolay çalışmayı mümkün kılar.. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj KKarakuş » 17 Tem 2017, 21:32

Caner1983 yazdı:
asymptote yazdı:Bergeon ile şu tornavida setini yan yana koymayaydın iyiydi.. :) [emoji106]

Abi ilerde bakla içinde önerdiğin seti alırız inşallah idare et [emoji38]
Birşey soracam abi bu dandik tornavida seti ile baklaları değiştiriyemeceğimiz veya bakla pimini çıkaramayacağımız hangi saat veya kordon tipi var??
Malzemeler hayırlı olsun.

Miltat'ın pimleri malumunuz vidali. Düz tornavida ile rahatlıkla bileziğin boyunu ayarlayabilirsiniz.

Sorunuzu görünce bende yazmak istedim ;

Bu tornavida takımı ile pim çıkartmaya çalışmayın, işe yaramayacaktır. Pim çıkartmak için malum aleti ya da pim çıkartmaya yarayan ucu düz ve oval bir malzeme almanız gerekli ;)

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
" İnsanlar hangi dünyaya kulak kesilmişse, öbürüne sağır..! " / İsmet ÖZEL
Kullanıcı avatarı
KKarakuş

Mesaj raziels » 26 Eki 2017, 00:23

Farklı bir konuda uzman biri olarak çin malı tamir seti almamanızı öneririm. Çin malı ürünlerde çok yüksek miktarda ağır metal var. Örnek olarak arka kapak açma aparatındaki sıkıştırma aparatında 150bin ppm (15%) kurşun çıktı. Tüm seti çöpe attım. Paslanmaz çelikten şaşmayın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
raziels

Mesaj rolexcollector » 26 Eki 2017, 00:37

mertk yazdı:
Caner1983 yazdı:Konuyu baltalamak istemiyorum ama Mertk ve asy abi sorarım size muhtemel satış ofislerinde çin malı mı vardır? bakla alırken benim subun vidalarını kanırtmışlardı böle olayları sindiremiyorum tabi acemi olduğum için sonradan görüyorum olay sırasında aklıma gelmiyor sonra bu vidaların anasını ağlatmışınız diyorum cevap pimleri değiştirriz :?: :idea: :?: değiştirirken boynuzların veya bakla gövdelelerinin anasının ağlamama oranı nedir?

Abi valla bilemicem ben saatçi olan varsa bilebilir, ben evde kendim kullanıyorum aletleri.Olmaması lazım ama oladabilir,özellikle değiştiren kişinin bu işlere yatkınlığı aletten çok daha öne çıkıyor.Campanola Buyaka çok tecrübeli bir müdür yapıyor bu işi, ben çok kez yapmama rağmen hala onun yaptığı sade zarafete ulaşamadım :D

Bu arada çin malları genelde 3,4 kullanımdan sonra kırılıyor, eğer Rhodium' dan bahsediyosan olma ihtimalı sıfır bence.
Rhodium akasya benim omega ve arkadaşın daytona sını ayarlarken çok güzel izler bıraktı. Sakın ayar mayar yaptırmayın

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

ÖncekiSonraki

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 138 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners