Automatic Watch Winder Kullananlar

Tüm Genel Saat Konuları Üzerine Paylaşımlar
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz. Genel Saat Sohbeti Bölümümüzde Saatlerle İlgili Diğer Spesifik Konu Başlıklarımız Haricideki Sohbet ve Paylaşımlarınızı Yapabilirisiniz. Düzenli ve Anlaşılabilir Bir Ortam Olması Amacı ile Lütfen Mesajlarınızı Yazım Kurallarına Uygun Formatta Yazmaya Gayret Ediniz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj ugurtatari » 13 Mar 2016, 17:25

Merhaba
Birkaç saate sahip olup sürekli kurmak yada ayarlamak zorunda kalmadan zadece kolumuza takıp çıkmamızı sağlayan bu cihaz hakkında görüşlerinizi almak isterim..Kullanan varmı?Memnuniyet nasıl?
Resim
Gençler yaşlıların aptal olduğunu sanır;Ama yaşlılar gençlerin aptal olduğunu bilir..
Kullanıcı avatarı
ugurtatari

Re: Automatic Watch Winder Kullananlar

Mesaj Ground » 13 Mar 2016, 18:01

İleride kendime 4 lü bir tane yapmayı düşünüyorum.

Ama kurmanın ayrı bir zevkide var.

Kadıköy rıhtımda allensaat de rafda 2 ya da 4 adetlik gördüm güzel bir görüntü sağlıyor.
Kullanıcı avatarı
Ground

Mesaj Baran » 13 Mar 2016, 19:07

Bende böyle birşey edinmek istiyorum ama oldukca gürültülü calıştıgını ve hırsızlar için acık hedef oldugunu duydum kullanıcılardan.Cct nickli Can'da konuyu görünce yorumunu belirtecektir.
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj mosef » 13 Mar 2016, 19:09

Baran yazdı:Bende böyle birşey edinmek istiyorum ama oldukca gürültülü calıştıgını ve hırsızlar için acık hedef oldugunu duydum kullanıcılardan.Cct nickli Can'da konuyu görünce yorumunu belirtecektir.

çamaşır makinesi gibi kendi kendine yürüdüğünü duymuştum birinden. doğruluk payı var mıdır acaba?

edit: bu arada custom winder yapan var mı türkiyede bildiğiniz?
En son mosef tarafından 13 Mar 2016, 19:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
mosef

Mesaj Ground » 13 Mar 2016, 19:13

Kullanılan motor ve mekaniği ile ilgili sesli ve hareketli çalışması. Bakmak lazım
Kullanıcı avatarı
Ground

Mesaj Cct » 13 Mar 2016, 21:22

Ben kullandım, sarmadı.

Eğer uykusu hafif hassas biriyseniz ve yatağınıza yakın koyacaksanız sorun olabiliyor. Ben top atsalar uyanmam ama eşime fenalık geliyordu.
( Çamaşır makinesi gibi yürümeler vs. hurafedir, inanmayınız :D )

Genel olarak gösterişli şeyler olduğundan biraz açık hedef durumu var. Gel bak içimde pahalı bir şey var diye bağırıyor, bence biraz güvenlik riski oluşturuyor. Mesela bekarken evime gelen yardımcı kadın saatleriniz çok pahalı galiba demişti rahatsız olmuştum.

Bu saydıklarım dışında bence çok yer kaplıyor ve bu yer çok verimsiz. Çok daha fazla saat alan ve çok daha şık normal kutular bulmak mümkün :thumbup: Bir noktadan sonra beni sıkmaya başlamıştı. Zaten çoklu bir koleksiyonum var, alıp tek tek kurmak ayarlamak daha keyifli geliyor.

Genel olarak Perpetual Calendar veya moonphase gibi kolay ayarlanmayan komplikasyonlu modelleriniz yoksa gereksiz olduğunu düşünüyorum. Eğer tek saatiniz varsa Kubik gibi tekli winderlarda düşünülebilir.
Her türlü saat itinayla takılır.
Kullanıcı avatarı
Cct

Mesaj ugurtatari » 13 Mar 2016, 21:29

Ben Ebay dan aldım..Şu anda da kullanıyorum ..Ama dediğiniz hiçbir olayla karşılaşmadım valla.Yani ses yada çamaşır makinası gibi yürüme olayı.Sesinide kulağı dayarsam ancak duyuyorum..Ama tekli olduğu içinde olabilir.Bu arada Ankarada olanlara geçmiş olsun dilklerimi iletmek istiyorum
Gençler yaşlıların aptal olduğunu sanır;Ama yaşlılar gençlerin aptal olduğunu bilir..
Kullanıcı avatarı
ugurtatari

Mesaj MertYe » 13 Mar 2016, 21:30

Cct yazdı:Mesela bekarken evime gelen yardımcı kadın saatleriniz çok pahalı galiba demişti rahatsız olmuştum.

Balıkçıda Kerem abinin Patekleri, Jumbosu ve altın daytona gibi saatler varken garson gelip carbon ancon için abi en pahalısı bu mu diye Burak abiye sormuştu. Bence o koleksiyonda carbon ancon varken diğerlerine dokunmazlar :D
Kullanıcı avatarı
MertYe

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Genel Saat Sohbeti - General Watch Discussion

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 136 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners